Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Prasklá vejce v inkubátoru

 

NápovědaFórum » Ještěři » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Prasklá vejce v inkubátoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2013 18:17 Muž vitas [27] - Ještěři
Fotka k příspěvku Žádné další vejce už neprasklo a prckové se začínají líhnout. Takže šlo asi o nesprávnou manipulaci z mé strany nebo je samice při zahrabávání prosekla drápkem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 20:00 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: HammerJoe
Ok. Díky. Zkusím pár dní počkat, jestli to nebyla nějaká náhoda a kdyžtak ho vyměním. Jinak jsem to dělal tak, že jsem ho namočil a pak vyždímal v ruce jak nejvíc to šlo.

Určitě je to v plánu. Tahle verze terka je necelý měsíc stará, nad vousatkama je až ke stropu legoš a jsem rád, že jsem to stihl udělat. Až povolí moje pracovní nasazení budu pokračovat jak v osvětlení tak s pozadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 10:56 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitas
Zdá se mi že vejce jsou převlhčené, ale možná že mne jen klame fotka... Jinak tolik dospělých agam a takové dvě žárovičky u kterých se tam krčí to je škoda ne ? Myslím že by si zasloužili lepší výhřev i uvb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:53 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Terárium je na fotce, velikost 180/80/120 d/h/v. Vlevo dole je vlhký koutek s cca 25 cm rašeliny s pískem (stále vlhký) přikrytý kůrou. Ta společná fotka je jen vyhřívací místo s UVB. Občas se tam všechny sejdou. Inkubátor otvírám ob den pro dolití vody do sklenice. Teplota je mezi 28 - 29. Vlhkost kolem 70%.
Ta mapovitost je spíš nečistota z rašeliny. Nešlo to štetcem očistit a jak rostou vece tak to na tom praská.
Ta palubka v terku je tam, protože nad nima je Leguán a trošku si to začalo sedat tak jsem to podepřel, než někde uříznu něco hečího.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Terárium je kde? Snad to není ten rohový stoleček, kde se měsní několik dospělých na sobě. Navíc nevidím, že by měla samice k dispozici "soukromí" a vysokou vrstvu vlhkého písku ( ideální je přendání před kladením do samostatného terária, nebo do zakrytého lavoru s vrstvou písku 25cm a víc ). Vejce jsou navíc "mapovitá" tzn. mají po sobě mapy, to však nemusí znamenat nic zlého, jen to, že samici něco v chovu chybělo ( kvalitní strava, vápník, světlo,... ), jinak by byla čistě bílá....

Jaká je teplota a vlhkost v inkubátoru, jak často je otevírán?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:35 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Takto to vypadalo po očištění od vermikulitu. Zárodek normálně žil a hýbal se.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:33 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Samec je ten úplně vlevo vespod :-) Udělám lepší foto, teď už chrní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:32 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Samička při kladení těchto vajec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:31 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku vejce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:31 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Fotka k příspěvku Inkubátor
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitas
Fotky a informace - imkubátoru, vajec, rodičů, terária,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 20:35 Muž vitas [27] - Ještěři – Prasklá vejce v inkubátoru
Zdravím.
Dnes při kontrole inkubátoru, kde jsou vejce agam vousatých, snesené 5.6.2013, jsem našel dvě prasklé a napůl vyhřezlé vejce. Při blizším zloumání bylo vidět, že zárodky pořád žijí. Inkubátor je domácí, vodní a teplotu v něm udržuju 28 - 29 stupňů. Nevíte co je špatně, abych nepřišel o celou snůšku? Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 114x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1076-praskla-vejce-v-inkubatoru