Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Králíci a porod...

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Králíci a porod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 19:58 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: pavel
ja by som ju pripúšťal, tak v druhej ruji od tohoto pôrodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
No uvidíš no v jaké bude kondici, tak třeba za měsíc, dřív ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:37 pavel
Dobrá ja ji teď dám oddech ale po jaké dobe to mužů skusit znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
No může to být jak prvním porodem, tak samicí. Mě se tohle ještě nestalo, ale měl jsem samici, která rodila mrtvá mláďata a nebo když už byli živý, tak je vytahala z hnízda a pak zmrzli a pomřeli hlady. Dej jí teď oddych a pak ju můžeš zkusit zapustit znovu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:25 pavel
To nevím jesi se narodily mrtví ale asi ne protože 4 byli v jakože v hnízdě a 2 mymo jasem utoho nebyl díval sem se až odpoledne tak nevím co a jak zda ji mužů připustit znovu neboje špatná samycka nemam žádné zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:16 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
Ahoj Pavle a narodili se už mrtvý? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:44 pavel
Dnes se mě narodilo 6 mláďat asi ráno odpoledne sem tam šel se podívat a vseci byli mrtví bylato prvorodicka a ani si nestavela hnízdo čím to muze být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2013 15:57 Žena Macik33 [2] - Hlodavci
A bacha na další vrh. Samice má dvojitou dělohu a tak se nezávisle můžou vyvíjet 2 vrhy mláďat. Takže může nečekaně porodit znova, i když nebude v kontaktu se samcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Na králíky moc odborník nejsem, nicméně mám ty na výkrm a úspěšně je množím, řekl bych tak, že by samec se samicí neměly být stále spolu, samec za chvíli samici "utahá". Já připouštím třikrát do roka a samice je po roce a půl ( 5ti vrzích ) KO :-(

Jinak jak Ti radí Nessy, až bude příp. mladým kolem 10ti týdnů, skoč na veterinu, tam ti dají přípravek na kokcidiózu ( bílý prášek rozpustný ve vodě za cca 25Kč ) ve 12ti týdnech se pak očkuje na králičí mor.

Pokud králíky nekrmíš travou z venku a nedáváš jim větvičky na ohryz, pak se na tu kokcidiozu můžeš "vyprdnout" postačí preventivně párkrát v týdnu přidat do vody trochu octa. Bakterie kokcidie totiž vznikají trusem/moční zvířat volně žijících a pobíhajících po venku ( ptáků, psů, koček,... ).

Já přes zimu neleéčím ani mladé co se narodí na podzim a na jaře vím, že je "klepnu" - je to zbytečná chemie navíc, která není vždy potřeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 20:04 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Fída
Jestli byla se samcem, je určitě březí. Pokud jsou furt každej ve svojí kleci, tak asi ne :-D
Nepotřebuješ přeci vědět, kdy přesně porodí. Spíš se zajímej, co s mladýma - zajdi za veterinářem a poptej se na kokcidie, to je důležité.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:40 Fída Re: Landvir
Dobrá. :-) Sáhnout na sebe nenechala, teď leží a odpočívá... tak uvidíme. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Fída
Tak dej každou klec do jiné místnosti a jestli Ti to podmínky umožní, tak je načas k sobě nepouštěj a uvidíte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 19:08 Fída Re: Landvir
Staví si ho v kleci, ale udělala jsem jí i porodní budku a tam taky občas zaleze. Oni mají každej svojí klec. Zkusím něco nahmatat, uvidíme... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 17:52 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Fída
Jako laik nevím, ale mláďata jdou většinou pěkně nahmatat, ale záleží na samici ;-) Nevím, kde si staví hnízdo, ale raději bych dal bokem samce, než měnit prostředí pro samici ;-) Aby se prostě nestresovala a se samcem se nepotkala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:43 Fída Re: Landvir
No my máme byt 1+1, a oba ušáci spí s náma v pokoji, tak myslíš, že jí mam dát třeba na noc do kuchyně? Tam je klid a byla by sama. A můžu já jako laik podle bříška nějak poznat, jesli opravdu je břeí a kdy tak porodí? Bříško trochu má, ale nic ohromnýho, a když jí jemňounce po něm pohladim, tak celá ztuhne... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Fída
To vůbec nic neznamená, může klidně rodit až za týden, jen musí mít klid a být sama;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:28 Fída Re: Landvir
Ahoj, ona už jednou rodila, v listopadu. To jsme jí měli doma 14 dní a pak porodila, chudák holka byla mezi samýma klukama... Ale obě malý byli mrtvý. Právě mě ale zaráží, že poprvý si stavila hnízdo i chlupy trhala v noci a ráno v půl 8 bylo po všem. Teď si trhala chlupy už včera večer a pořád nic, ani to nevypadá že už by byla nějaká nervózní nebo tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 16:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Fída
Ahoj Fído, tak v tom případě je 100% březí. A mláďata můžeš čekat v nejbližší době. Bylo by potřeba samce od ní ostavit. Jinak je tu pravděpodobnost potratu vlivem stresu, nebo se mláďatka můžou narodit mrtvá. A když už by se Ti narodili, tak hrozí, že je samec nebo i sama samice sežere. Potřebuje na porod klid a nejlépe být o samotě :) Tak ať se zadaří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 15:35 Fída – Dá se to poznat ještě jinak?
Ahoj, zdravim. Je nějakej způsob, jak se dá poznat, že naše králičice je březí? Včera si stavěla hnízdo, měla plnou tlamu sena a nosila ho do rohu, večer si vytrhávala chlupy. Poslední dobou dost hrabe, okousává mříže, našeho Filipa (králičí samec) od sebe odhání, kouše ho. Dneska míň jí, ale trochu si dá. Dnes už nestaví, jen polehává v kleci, občas se proběhne. Je docela těžká, ale není na ní vidět, že by měla nějaký extra břicho.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 10:39 Deuska
Jo a to je zejímavý tedka si už chlupy netrhá! coze Já to nechápu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 16:42 Deuska
jo děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 06:46 Miky53(Czesnek)
a do hnízda se nesmí šahat dokud mladí nezačnou chhodit protože králice se o ně přestane starat a dokud budou v tom hníozdě tak králice je bude kojit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 06:43 Miky53(Czesnek)
oni budou vtom hnízdě takže se bojím kdybys ho poškodila že by se kralice přestala statat o mladé...... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 06:15 Deuska – Děkuji
Jo a seno mu mám vymněnovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 21:46 Miky53(Czesnek)
Jo a dávej si pozor ať to takhle nemáš co půl rok králici se množí jako myši smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 21:31 Miky53(Czesnek)
Neboj myslím si že to nebude problém palec jen jim nesmíš dávat mokrou trávu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 20:27 Muž jammes [12] - Ještěři
králice si sama udělá hnízdo, o to se starat nemusíš, krmit asi normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 20:07 Deuska – Králíci a porod...
Fotka k příspěvku Nevím ale zdá se mi že náše králice je těhotná - buddu ráda za všechny rady , hlavně co mám dělat čím ji mám krmit atd..... ahoj Předem dík!
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 978x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/113-kralici-a-porod