Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pořízení terária pro korálovku

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Pořízení terária pro korálovku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 17:53 steep
Dakujem za informaciu ale niekde som cital ze ano ale teraz neviem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 17:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: steep
Nikoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2015 17:31 steep
Som novacik chcem sa spytat ci koralovka stepna potrebuje UVB ziarenie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Losky
To lezou, v období svleku je však nutné časté rošení. Mimo toto období se mláďata rosí 1-2krát denně, dospěláci jednou obden.
Pokud se svléká a využívá u toho misku s vodou což je dobré, pak je záhodno takovou vodu vyměnit i dvakrát denně - dle znečištění,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 16:24 Losky
tak často pryč nejsme, ale to s tím rosením je pro mě novota, myslel jsem, že do vody lezou sami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2014 15:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Losky
Pokud necháš korálovku týden bez vody, vůbec nic se neděje. Za předpokladu, že to není extrémně časté ( týden pryč - týden doma - týden pryč - týden doma ).

Spíš bych se strachoval o svleky, co když v týdnu, kdy odjedeš, bude had ve svleku - to pak potřebuje denně několikrát rosit, jinak s největší pravděpodobností budou jeho svlečky neúplné, potrhané - což značí špatné podmínky chovu/zdravotní problém. Navíc může kousek staré kůže díky suchu zůstat nesvlečený a zaroste novým - tím si zaděláš na problémy....

Takže tohle by mě asi "pálilo" víc. Mláďata se v prvních rocích svlékají i jednou za měsíc...
A nechat jim tam misku s vodou, není řešení, voda s kousky kůže se ti v teplém teráiu zkazí během dvou dní,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:58 Losky
Rodiče z toho mají panickou hrůzu a prostě nejjednodušší by bylo nějaké vodní dílko:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 12:29 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Losky
To, že je nemají rádi, snad neznamená, že by se nepřemohli, kdyby věděli, že jinak bude zvířátko strádat, ne?! Co by to jinak bylo za rodinu, kdyby ti nepomohla... hmm
Mně chodily kámošky o dovolené krmit a to taky nemají rády cvrčky, které museli házet do terka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 10:15 Losky Re: Pogona
Super odpověď. Čekal jsem spíš jestli se nepoužívají nějaké fontánky, zásobníky atd... Čas od času jezdíme na týden a více pryč a nikdo by vodu neměnil. Zbytek rodiny nemá hady rádo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2014 19:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Losky
Rybičky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 19:45 Losky
existuje něco, že stačí vodu měnit jednou za týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 12:53 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Losky
Mám chovatele z Chrástu u Č. Brodu, kdybys chtěl. Mám od něj užovky červené - rozkrmené, zdravé s určeným pohlavím a do budoucna od něj plánuji i tu korálovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 12:22 Losky – Pořízení terária pro korálovku
Ahoj, jelikož se pohybuji spíše v akvaristice, tak delší dobu zvažuji koupi hada. Jelikož nechci nic velikého, nejrozumnější mi přijde korálovka.
Navíc v sobotu jsem byl v Praze na burze a to mě už nahlodalo pořádně:-)
Rád bych něco nekousavého, mám z hadů respekt a přeci jen korálovky nepůsobí tak jako krajty atd.
Terárko by mělo stačit těch 80 cm na délku, což by mi vyhovovalo. ale nevím, zda pořídit malé mládě či něco staršího - netuším, jak dlouho roste.
Terárko bych rád osvítil LED páskem. Topení nevím, zda je potřeba. V bytě teplota neklesá pod 23 a nepřesahuje 27 (v létě). V případě teplejšího místa bych to řešil nějakým kamenem.
Můžete doporučit nějakého chovatele ve středních Čechách či v Praze nebo Liberci.
Navíc tip třeba na hezká terária by se taky hodil.
Díky moc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 127x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1159-porizeni-teraria-pro-koralovku