Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 16:41 Radek – Zápřednice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak prý je tento pavouk vzácný a měl by se chránit..poprvé jsem se s ním setkal asi před osmi lety na Staroměstském náměstí, kde kousnul mého kolegu a teď nám bydlí ve Vršovicích v prvním patře s okny do zarostlého vnitrobloku (včera jsem odsud vyhazoval maloočku smaragdovou a dnes velmi tmavě hnědého 2 cm velkého pavouka na další fotce, kterého bych poprosil identifikovat, je-li to možné:) srdečné pozdravy z Prahy a děkuji:)))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2017 13:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Honza
Ahoj Honzo, vypadá to na obyčejného pokoutníka. ;-)
cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 10:22 Honza
Fotka k příspěvku ještě jedna zvětšená
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 10:09 Honza
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o identifikaci pavouka. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 08:53 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: PATRIK
Chtělo by to lepší fotku. Také je možné, že tam máte druhů víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 08:00 PATRIK – Re: AraneidaeCz
Tak pardon, dneska jsme objevili dalšího a Luční to asi není .. luční má proužky a je tmavší .. ti naši slíďáci jsou bez vzoru a celkem bledí.4904
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 17:40 PATRIK Re: AraneidaeCz
Díky za určení .. Hledal jsem a nejvíc se mu podobá Slíďák Luční :-) což by i odpovídalo protože hned za domem máme pole a než jsme postavili dům tak tu byla loučka :-) asi jsme jim zastavěli jejich uzemí a ted nam to vracejí :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 15:32 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: PATRIK
Slíďák, na bližší určení si ale netroufám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 16:33 PATRIK – Prosím o identifikaci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, poprosil bych o identifikaci tohohle pavoučka .. postupně se nam tu ukazují čím dál víc ... velikost i s nohama asi 1 cm možna trošku víc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2017 00:07 Pavel Re: AraneidaeCz
Ještě jednou Děkuji, vygooglil jsem si fotky a je to ona ... má u mě čestné místo pod oknem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 00:02 Pavel Re: AraneidaeCz
Paráda, moc Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 13:24 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Pavel
Cedivečka zelená - Nigma walckenaeri
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 13:24 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Pavel
Pavle, podle mě to je cedivečka zelená - Nigma walckenaeri :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 21:12 Pavel – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám pod oknem tohoto pavouka. Je asi tak centimetr velký. Zdá se mi poměrně aktivní v lovu, v jeho okolí je spousta mrtvolek a větší mouchy kouše do hlavy. Taky má už v koutě zaděláno na mladý. K pavoukům jsem poměrně tolerantní, ale než se ji to vylíhne, tak bych rád věděl co to jéé??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 19:55 Pavel – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj ve spolek, mám pod oknem tohoto pavouka. Je asi tak centimetr velký i s nohama. Zdá se mi poměrně aktivní v lovu a má už v koutě zaděláno na mladý. K pavoukům jsem poměrně tolerantní, ale než se ji to vylíhne, tak bych rád věděl co to jéé??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2017 12:54 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Eva
Ahoj Evo, Atypus piceus se na Slovensku vyskytuje. Je to teplomilný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 11:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Eva
Ahoj Evi, co takhle trochu pohledat na netu? Toxický bude, ale tebe nezabije. :-)

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 09:56 Eva – Atypus piceus - sklípkánek černý
Prosím Vás o informáciu o tomto pavúkovi. Nechtiac ho priniesol kamarátkin manžel z Francúzsko-Španielskej hranice vo veľkej borovicovej šiške. Myslím si, že sa jedná o Atypus piceus - sklípkánek černý. Obávame sa, či nie je jedovatý. Je možné, aby prežil v našich podmienkach? (stredné Slovensko, okolie Banskej Bystrice).
Ďakujem :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 18:42 Alena Re: AraneidaeCz
Dobrý večer, moc se omlouvám, jsem já to ale blbka a ještě pořádně nečtu !
Vaši odpověď, (Nebezpečný druh (jako ostatně prakticky žádný v ČR původně žijící pavouk) to pro člověka není.) jsem pochopila jako, že je to nebezpečný druh a to pro člověka není. stydim
Jsem ráda, že je neškodný a nemusím mu ubližovat. Za vše moc díky, zdraví Alena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 14:57 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Alena
Proč byste se jich měla bát? Nejsou nijak nebezpečné. Jsou užitečné, neboť regulují množství hmyzu ve Vašem bydlení :-) Rozhodně bych si je ponechal, stejně nemáte moc šancí je vyhubit, a jak jsem říkal, jsou neškodné. A když tam nebudou ony, najdou si k Vám cestu jistě jiní pavouci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 13:26 Alena Re: AraneidaeCz
Děkuji za rychlou odpověď, tak to není zrovna příjemné zjištění, mám se bát ještě víc ? ne
Dělám dobře, že je nezabíjím, nebo se mám snažit je raději vyhubit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 07:52 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Alena
Zdravím, Aleno,
vypadá to na samečka snovačky domácí (Steatoda grossa). Nebezpečný druh (jako ostatně prakticky žádný v ČR původně žijící pavouk) to pro člověka není. Snovačky vydrží velmi dlouho bez potravy. Když se jedná o samečka a uvádíte, že po Vás leze, napadá mě, že si asi hledá zrovna nějakou samičku. Samičky jsou větší s tmavým kulovitým zadečkem a moc místa nemění - někde v koutě si upředou malou, jednoduchou, trojrozměrnou síť, a tam jsou pořád. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 14:28 Alena ještě jeden snímek
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 14:26 Alena – Prosím o identifikaci pavouka
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám nepříjemný pocit z pavouků a oni, jako by to věděli, občas se po mne nějaký proběhne. Je to tento pavouk na obrázku. Někdy je maličky a někdy už docela větší. Bydlím v paneláku, často luxuji a stejně se tu někde schovávají. Ráda bych věděla, čím se živí, když teď v zimě nelétá žadný hmyz ? Věděl by prosím někdo více o tomto pavoukovi ? Upozorňuji, že i přes obrovskou hrůzu z nich, žádného nezabiju. Hodím na něj sklenici a vynesu až na schodiště, kde ho vyklepu. Pak už jen doufám, že si nepamatuje cestu a nevrací se k nám. :-)
Předem všem děkuji za informace a přeji hezký den.


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2017 15:17 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Aneta
Dobrý den, Aneto, zdá se mi, že to je skákavka háčkovitá - Icius hamatus
Tento druh u nás nežije.

Napište mi, prosím, na email araneidae-cz@seznam.cz

Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2017 18:42 Aneta Re: Aneta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nějak se mi nepřidala fotka zkusím to znovu kdyžtak sem napíšu i jeho vzhled kdyby se zase nezdařilo...měl takový načervenalý zadeček a podél něho po bokach bílé pruhy na každé straně jeden...a hned za hlavou měl další takový malý proužek a hlavu měl takovou tmavě hnědou a měl světlé nohy a celkem velké kusadla které měl taky hnědé a takové oproti skákavce bez těch chloupků
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2017 18:23 Aneta Re: fajfmen
Děkuji za odpověď.

Koukla jsem se na tu skákavku a velmi se tomu pavoukovy podobá a po tom co jsem dopsala svojí otázku tak jsem tam našla druhého schovaného v pavučině a ten vypadal zase jinak a podařilo se mi ho nějak vyfotit ale fotka nic moc...nevíte co by mohlo být tohle za pavouka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2017 11:19 Roman Re: Roman
Roman napsal: Dobrý den. Jen ze zvědavosti bych chtěl zkusit zjistit, co je tohle za pavouka. Lepší fotky bohužel nemohu pořídit.je malinký, vlezl by se v pohodě na desetník.

Tak už vím. Měl by to být Pokoutník Černý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 23:04 Roman – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Jen ze zvědavosti bych chtěl zkusit zjistit, co je tohle za pavouka. Lepší fotky bohužel nemohu pořídit.je malinký, vlezl by se v pohodě na desetník.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2017 23:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Aneta
Mohla by to být nějaká skákavka - ty mají velké výrazné oči a často i poměrně pestré zbarvení. Jenže do obchoďáku může na jižním ovoci občas přicestovat i něco exotičtějšího...
Počtu očí se ale nediv, většina pavouků jich má 8 směřujících různými směry. To jim zajišťuje výhled do všech stran i nad sebe naráz, aniž by se museli hnout a prozradit tak potenciální kořisti nebo naopak nepříteli svou polohu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 21:52 Aneta – Identifikace
Dnes jsem si koupila v Lidlu khaki a na něm byl malý takový jakoby hnědo-béžový pavouk se dvěmi černými pruhy na zadku...měl dvě celkem velké oči a hned vedle každého oka ještě jedno malinké ale co je zajímavé tak další dvě malinké oči jakoby nahoře na hřbetě a mezi nimi červený pruh...a zespodu na zadku byl takový jakoby zelenkavý a celkem i velká široká kusadla které byli takové jakoby hnědo-rudé...víte někdo co to může být za pavouka? Málem jsem do něj kousla :-O a omlouvám se že jsem nepřidala fotku určitě by to identifikaci zjednodušilo ale je moc malý a na mobilu mi nejde zaostřit..předem děkuji za odpověď ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2017 22:13 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Jiří
Jiří, vypadá to na šestiočku, ale bát se zápřednic není na místě. Nejsou v podstatě nebezpečné - koušou jen v sebeobraně, když je někdo stiskne. Pro zajímavost - jedna šestiočka patří mezi nejjedovatější pavouky světa. V ČR ale naštěstí nežije žádný pavouk, jehož jed by byl pro člověka toxický...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 06:40 Jiří – Copak je to za pavouka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny a zároveň Vám přeji krásný nový rok 2017. Žijeme na Jižní Moravě a velmi často se setkáváme s různými druhy pavouků. Bohužel tomuto druhu se nějak moc líbíme a velmi často na něj narážím u nás v bytě. Vzhledem k tomu, že se jedná o pavouka opravdu velmi rozmanitých velikostí a také díky jeho velikým ostrým zoubkům a tvrdém tělu, rád bych Vás poprosil o identifikaci pavouka. Mám pocit, že se jedná Zápřednici, ale možná jsem jen velmi paranoidní.

Děkuji Vám všem za pomoc s identifikací

Jirka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 13:09 Tereza Re: AraneidaeCz
AraneidaeCz napsal: Jsou to mladí křižáci, kteří se vylíhli z kokonu, protože doma máte teplo. Křižáci nejsou pavouci, kteří by primárně žili v budovách. Bohužel jim není pomoci, venku je zima a Vy jim těžko teď seženete potravu. Jedině, kdyby zalezli zpět do kokonu, tak je vyneste ven a přikryjte nějakým listím... tak jsem je s lítostí i zármutkem musela zlikvidovat ale pár se jich poschovávalo a pořád je potkávám tak uvidíme jestli později potkáme i nějaké od rostlé, bylo jich opravdu hodně po celém stromku a v okolí jednoho metru všude pavučiny ;) já mám pavoučky ráda takže mě bolelo u srdce když jsem je musela zlikvidovat, ale beru to tak že jsem jim ulehčila trápení o hladu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 09:04 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Tereza
Jsou to mladí křižáci, kteří se vylíhli z kokonu, protože doma máte teplo. Křižáci nejsou pavouci, kteří by primárně žili v budovách. Bohužel jim není pomoci, venku je zima a Vy jim těžko teď seženete potravu. Jedině, kdyby zalezli zpět do kokonu, tak je vyneste ven a přikryjte nějakým listím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 15:44 Tereza – Co s tim?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 16:13 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Radana
Je to snovačka, nejspíše snovačka pokoutní. Rozhodně si ji nechte, není nebezpečná. A vsadil bych se, že jich doma máte víc.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 05:12 Radana – novy mazlik nebo se mam bat?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam doma pavouka rikam mu ferda ale nevim co je zac mam si ln ho nechat nebo ho vyhodit ven?rada,muj meil radanavrbova@seznam.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 17:29 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Paja
Naopak - pokud by byl pavouk nejedovatý, tak je neobyčejný, 99% našich pavouků je jedovatých - aby mohli paralyzovat kořist. Žádný náš pavouk ale není pro člověka nebezpečný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 23:08 Paja Re: AraneidaeCz
Díky za info. Podle obrazků z netu jsem si to tak trochu myslela, ale doufala jsem, že mi to někdo vyvrátí a že to bude jen nějaký obyč nejedovatý pavouk:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 09:16 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Paja
asi zápřednice - rod Cheiracanthium :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 23:28 Paja – Prosim o radu :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o radu,co to je za pavouka. Během 3 měsíců už jsme jich našli doma 6. Ty poslední 3 uz byli takové víc do béžova. Velikost cca 1cm. Jeden byl zalezly v pitku od lahve, což jsem zjistila až po napití..fuuj. Asi hodinu jsem citila mírné brnění špičky jazyka.
Díky za info :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 18:36 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Roman
možná běžník listový - Ebrechtella tricuspidata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 18:09 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Pida
Bude to pokoutník tmavý - Tegenaria atrica, je hojným druhem v budovách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 18:08 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Vodry
Myslím, že to je samička snovačky pokoutní (Steatoda bipunctata) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 22:26 Vodry – Pavouk
Fotka k příspěvku Zdravím našel jsem doma pavouka nevíte nékdo prosím co to je za druh? Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 10:37 Pida – Prosim co je to za pavouka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den v kuchyni jsem mel uz po nekolikate tohoto pavouka, nevite jmeno? A popripade v jakych podminkach zije? Odlapil jsem ho do sklenice. Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 20:05 Tomáš Čmuchálek – Pavouk v Nepálu
Fotka k příspěvku Zdravím před nedávnem jsem byl v nepálu a po jedné noci jsem zjistil, že jsem měl spolunocležníka, tak jsem se jen chtěl zeptat, co je to za druh a jestli nebyl třeba i jedovatý. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 16:35 Jan Ferkl Re: Adela
Adélo děkuji ale netuším jestli ho můžu pustit jsem sice arachnofobik ale i tak to neznamená že ho zabiju koukat to jo ale to je Aleš ještě jednou díky za tvůj čas a reakci ahoj Honza

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 15:20 Adela Re: Jan Ferkl
Sestiocka velka. Dysdera crocata. Z pavouku jich poznam jen par, ale tenhle me zaujal barvou, tak jsem googlila

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214-identifikace-pavouka?od=651