Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Schladenie cvrčkov

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Schladenie cvrčkov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:19 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: kemper
No, to som nikdy nemeral, keďže už sú ulovené v krabičke v počte ktorým kŕmim, tak to ani nie je dôležité. Nakoniec, niekedy pobehujú v terárku ešte na druhý deň (myslím cvrčky). Ale väčšinou dofajčím, obalím ich a šup dnu, takže asi 10 min. Schladzujem ich kvôli môjmu "lovu", jašterica nech sa trochu potrápi...

Dcéra vymyslela tiež zaujímavý spôsob, vkladá ich dnu aj s obaľovacou minikrabičkou a keď z nej vyskočia, tak ju vyberie, ja ich prekladám - keď krabičkou dobre zatrasiem, sú chvíľu ako omámené i keď sa už ohriali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 13:12 kemper Re: slavko
Este poslednu otazku by som ti dal, ako dlho potom, co ich vyberies s mraznicky, ich das svoje jasterici ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 23:14 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: kemper
Nie, v chladničke som neskúšal. Tie tri minúty mi perfektne vyhovujú, pretože keby to bolo dlhšie, tak sa popri tom pustím do niečoho a, ako sa poznám, na cvrčky zabudnem ;-) Takto nastavím minútku, zapálim si, keď zapípa vyberiem, "nalovím" a dofajčím. Riziko ponorenia sa do inej činnosti minimálne :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 11:54 kemper Re: slavko
Iba do mrazničky ? Do chladničky si neskúšal ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 20:57 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: kemper
Ja ich dávam do mrazničky na 3 min. Ono to bude závisieť oi. na hrúbke steny krabičky, na veľkosti krabičky a pod. Na začiatku som to testoval experimentálne pomocou minútky, 1 min bola málo, potom 2 min, ešte stále málo, potom 3 min, boli oťapené = super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 19:26 kemper Re: HammerJoe
Ešte by som sa spýtal, na koľko ich mám dať do tej chladničky predtým, ako ich budem chytať ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 16:17 Muž slavko [10] - JeštěřiRe: HammerJoe
Nemám skúsenosti s kadejakým hmyzom, ale viem ako to je so mnou a cvrčkami. Kŕmim švábmi, ale občas kúpim aj cvrčky, nech má jašterica zmenu. Hoci šváby i chovám (tých pár cvrčkov kúpim) nevytvoril som si k hmyzu kamarátsky vzťah a chytám ich pinzetou, no a hoci som Karate Kida pozeral X-krát, majstrovstvo tou pinzetou som nedosiahol - hoci za tých pár mesiacov som pokročil tak, že už hmyzákov nerozpučím, teda väčšinou ;-) Keďže cvrčkov kupujem len pár (zväčša na jedno, dve kŕmenia), sú v krabičke, z ktorej dokážu vyskočiť a rukou by sa mi tam i tak zle kutralo, je tá pinzeta pomerne praktická, pretože stačí ponefne úzka škára, ale ten lov i tak nie je jednoduchý, preto cvrčky zchladím a minimalizujem tak riziko, že mi budú cvrlikať za skriňou. Takže preto schladzovanie, hoc možno pre Vás zbytočné, pre mňa to je istota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 14:48 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: kemper
Nevidím důvod proč ochlazovat cvrčky, to se dělá u hmyzu který je opravdu rychlý a leze po skle třeba jako panchlora nivea...
Jinak pokud chceš ochlazovat tak ochlazuj problém s tim neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 11:48 Žena Nadka [214] Re: kemper
Než se ti ozve někdo z chovatelů a napíše ze svých zkušeností...Normálně se to dělá,aby ti neutíkali,zchladí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 08:08 kemper – Schladenie cvrčkov
Ahojte, chcem sa spýtať, či má nejaký negatívny účinok, ak by som pred chytaním cvrčkov dal krabicu na nejaký čas do chladničky, aby som ich spomalil a lahšie sa dali chytiť. Samozrejme, následne by som chvílu počkal, aby som pogone nedával studených cvrčkov. Ďakujem za odpoveď
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 114x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1285-schladenie-cvrckov