Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ako prebudiť zo zimovania (agama)

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Ako prebudiť zo zimovania (agama)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 16:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jana
Ahoj Jani, píšu pozdě ale přece, nejde asi o úplné zimování, ale spíš takový útlum, moje agamka teď taky už 3 dny chrní, jak je venku zima.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 12:37 Jana – Agama vousata
Ahoj prosím vás mám agamu vousatou a ta teď posledních čtrnáct dní má zavřené oči takže spí normálně se pohybuje raguje na dotek tak sem se chtěla zeptat jestly to je normální kamarád my říkal ze přezimují ale mám to přijde strašně brzo?děkuji za odpověď :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 20:42 huhla
Dobrý den chtěl bych se zeptat, mám dvě agamy holky jsou staré rok a půl a teď byli v zimním spánku 8 týdnů a bylo mi doporučeno abych je už pomalu uvedl do normál režimu ze by jim to melo stačit, ale oni jsou už přes týden vzhůru a ještě vůbec nic nesnedli je to normální? Nebo je něco špatně? Předem děkuji za nějakou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 16:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: kemper
Pokud je to subadult či adultní jedinec bez jiných obtíží, pak násilím nic neřeš, prostě ji nechej, vydrží i dva měsíce a je to pro ni žádoucí a dobré. Pokud máš nutkání ji probudit, pak než nějaké násilnosti, zvyš teplotu a vlhkost v teráriu, umísti v něm misku s moučnými červy ( ucítí je ) a ona se probudí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 19:12 kemper Re: Landvir
No tu ide o to, že ona už 3 týždne zimuje preto ju chcem z toho prebrať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 15:45 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: kemper
Ahoj, jak je agama velká a kolik váží? Klidně bych ju patřičně zazimoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 10:40 kemper – Ako prebudiť zo zimovania (agama)
Ahojte, chcel by som sa spýtať, ako je najlepšie prebudiť agamu bradatú zo zimovania. Mám agamu, ktorá má ešte stále menej ako jeden rok ale sama od seba začala zimovať. Nepáčilo sa mi to, tak som jej odobral jaskyňu a pár dní normálne fungovala. Následne sa ale začala zahrabávať pod misku s vodou tak som jej radšej jaskyňu vrátil ale už v nej zimuje príliš dlho a chcel by som ju prebudiť.

Mám jej odobrať jaskyňu a nasilo ju zobudiť alebo aký je najlepší spôsob ? Určite je stále nažive lebo čas od času má otvorené oči.

Ďakujem za odpovede.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 103x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1341-ako-prebudit-zo-zimovania-agama