Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Podivné chování Brachypelmy Smithi

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Podivné chování Brachypelmy Smithi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 12:19 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Jan Pater
Řekl bych, že je tam vidím. Ale budu rád, když se vyjádří někdo další (jsem barvoslepý a tohle určování z nekvalitních fotek není úplně pro mě :) ), nejlépe fajfmen nebo poltergeist...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 12:15 Jan Pater Re: VaJzi
postimg.org/…/ jde to poznat z teto fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 19:18 Muž VaJzi [64] - Bezobratlí
Ahoj, pokud má na koncích makadel bulbusy, tak se jedná o samce v posledním svleku (což naznačuje i chování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 15:31 Jan Pater Re: Jan Pater
Ještě přikládám fotku pavouka: postimg.org/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 15:28 Jan Pater – Podivné chování Brachypelmy Smithi
Zdravím,
svou Brachypelmu Smithi mám už sedm let (minulý týden přesně sedm let). Za tu dobu jsem nedokázal vydedukovat, zdali se jedná o samečka či samičku. Prostě jsem to ani přes návody ze svlečky nepoznal. Jedinou indícií mi bylo, že několikrát pletla po celém teráriu pavučinu. Smithka se celý život chovala normálně. Lovila cvrčky, pochodovala po pokoji, svlékala se pravidelně. Cca před půl rokem se svlékla naposledy. Od té doby přestala jíst pravidelně a poprvé začala odmítat cvrčky. Začala jíst čím dál méně. Teď nejedla skoro měsíc, pravidelně jsem pak cvrčky vyhazoval. Měla úplně propadlý zadeček a až před týdnem, kdy jsem jí hodil tři cvrčky, jednoho snědla, druhého jen zabila a snědla z půlky. Lov se jí však zhoršil. Jde vidět, že je pomalá a víc neohrabaná. Předtím jí lov nedělal vůbec problém. Taky se začala snažit o útěk z terárka a to každý den večer, někdy i několik hodin. Většinou to dopadlo tak, že spadla. I když jsem jí vystužil hrabanku, asi před dvěma měsíci spadla špatně na kokos a zlomila si nožku. Od té doby ji má ohnutou, ale teď už ji i používá. Teď vypadá víc zesláblá, někdy spadne na záda a pár vteřin jí trvá než se překulí zpátky. Na zadečku má velkou lysinku a barvy má vybledlé (jako před každým svlékáním). Teď už to tak má však téměř půl roku.

Dá se toto chování něčím vysvětlit? Je možné, že se prostě jedná jen o dost starého samečka? Můžu pro něj něco udělat? Díky předem za odpovědi.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 18x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1401-podivne-chovani-brachypelmy-smithi