Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

gekko monarchus

 

NápovědaFórum » Ještěři » Identifikace 

+ přidat příspěvek
gekko monarchus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 05:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: niki272
Potom asi opravdu nebude mít přesné české pojemnování.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 22:51 shimcha Re: niki272
Pro boha, česky to nehledejte, to je blbost...vidím to fakt na toho monarcha a děkuji, protože jsem si doteď myslela, že jsem odchytla mládě Hemidactyla z Filipín :-D prostě v plzeňské akva-teře toho běhá spousty, že ani ošetřovatelé pořádně neví co tam mají smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 22:41 niki272 Re: Landvir
Jestli je gekonem mramorovým myšlený gekko marmoratus, tak ten to určitě není. Zítra za denního světla zkusím udělat lepší fotky, ale ve zkratce: mají kolem 20cm, jsou hnědošedí, přes den světlejší (šedá nebo béžová). Na hřbetní straně (krk, záda, ocas) černé fleky, takové jakoby ťopky po dvojicích, vzadu na hlavě černé W. Duhovky jsou zlaté, do měděna, u samce náznak zelené barvy.
Stránka animalfarm.cz pod názvem "gekon mramorový" uvádí latinské jméno "gekko monarchus", ale fotky se neshodují... :-O
Vzhledově odpovídá tomuto: www.ecologyasia.com/… - pokud ovšem autor fotografií gekona určil správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 21:12 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: niki272
Ahoj, mohlo by se jednat o gekony mramorové, můžou mít až k 25cm, tak s tím počítej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 21:06 niki272
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 21:05 niki272 – gekko monarchus
Fotka k příspěvku Dostala jsem darem trio gekonů, podle fotek nejspíš gekko monarchus. Ví o nich někdo nějaké bližší info? Má tenhle druh české jméno?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 34x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1442-gekko-monarchus