Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

ochočení agamy kočičinské

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
ochočení agamy kočičinské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 09:22 Muž Felix [754] - Ještěři
Což o to, taky už jsem několik málo takových viděl. Vesměs šlo o zvířata, kterým chovatelé předělali na "terko" celý svůj obývák (víceméně totéž, co mají mé vousatky), nikdy ale ne o tvory chované permanentně v sebevymazlenější krabici. Ony terarijní byly vždy náchylné ke stresu... Vlastně bych se měl opravit - "ochočit" se dají, ovšem v podmínkách jaké jen málokdo dokáže adekvátně vytvořit (teplota, vlhkost atd.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 10:09 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
byl jsem svědkem kdy jedna známá měla "ochočenýho" samce, kterej byl naučenej volně po bytě, lezl převážně na opěradlo gauče odkud měl dobrej rozhled
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 00:00 Muž Felix [754] - Ještěři
Pak se Ti podařilo vzbudit v tomto mimořádně plachém zvířeti důvěru vůči vlastní osobě, což je u daného druhu poměrně vzácné. Nepočítej ale s tím, že by k Tobě doopravdy přilnulo. Takové vazby si ještěři (až na vyjímky, jako jsou např. scinkové uťatí) nevytváří ani mezi sebou navzájem v rámci druhu, potažmo "rodinných" komunit. Bylo by naivní domnívat se, že by Ti to zvířátko třeba neuteklo při první příležitosti, jakmile by "ucítilo volání divočiny" a mělo k tomu příležitost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:44 niTram – Re: jammes
diky :) tak jako samci jen natahnu ruku a leze mi na rameno, cumi se mnou na bednu, na compa, chodi po byte, uplne bez problemu :)) No jinak tu samicku krmim obcas pinzetou, zkousim ji na chvili vzdy vyndat ven a o chvili ji vracim...nekdy se ji to vubec nelibi a ma tendenci si kousnout :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:22 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
naprostej souhlas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2009 20:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ty máš ochočeného samce Agamy kočičínské - tak top GRATULUJI? JSI ZŘEJMĚ PRVNÍ NA SVĚTĚ !!! potlesk Co umí sedni, lehni, přines,... :-D Tato zvířata se nikdy ochočit nedají, jen některá přivyknou na lidi, některá hůře, jiná lépe a některá vůbec. Záleží na jejich "osobnosti", kolik času jim věnuješ a s jakým přístupem, jejich momentální "náladě" , na tom zda žijí sami, či mají spolubydlící příp. skupinu,....a dalších 1000 faktorech, ale nikdy se nedají ochočit úplně - dej jí čas... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 15:08 niTram – ochočení agamy kočičinské
Ahojte, potřeboval bych poradit od někoho, kdo má zkušenosti s ochočením agam? Mám samce již delší dobu a ten je již ochočený, ale přes měsíc mám mladou samičku a ta si nechce zvyknout

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1757x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/146-ochoceni-agamy-kocicinske