Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ropucha

 

NápovědaFórum » Obojživelníci  

+ přidat příspěvek
Ropucha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Rudolf
Je pravdou, že skutečně životaschopná zvířata si poradí sama a vykoušou se i z fakt strašlivých zranění - jeden hajný mi takhle popsal např. svá několikaletá pozorování divočáka, který běhal jenom o třech nohách! Nikdo neví kde a jak o půlku zadní končetiny přišel, přežil ale, uzdravil se, a pak i s takovýmhle handicapem dokázal s ostatními držet krok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 15:12 Rudolf – Ropucha
A není to náhodou tak, že obojživelníci mají schopnost vlastní regenerace. Podobně polomrtvá žabka mi skočila loni v létě do zahradního jezírka, už jsem ji chtěl "utratit", ale nakonec se z toho sama vylízala. Dokonce přežila i zimu, je fakt, že kvůli rybám jezírko zazimovávám topným tělískem (pro neznalce je info tady: www.oase-filtrace.cz/…), ale i tak mě to překvapilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 23:35 Muž Felix [754] - Ještěři
Pak by asi nezbývalo, než si to zvířátko ponechat. Pokud na místním odboru ochrany přírody sedí kompetentní lidé, nemusel by v takovém případě být problém to i nějak legislativně ošetřit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:58 dan999
a nehrozí že při léčení a pobytu žabky doma nějaké ztráty schopností najít potravu nebo tam něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:32 Muž Felix [754] - Ještěři
No a o to jde. Obojživelníci mají sice podstatně jednodušší nervovou soustavu, takže bolest která by libovolného savce ochromila ve spoustě případů téměř nezaregistrují (což je ale prakticky vzato při rovnání zlomenin jen výhoda) jsou pro své relativně drobné rozměry a způsob života dost problematičtí při zadlahování. Proto by bylo dobré, kdyby Katka nějak více přiblížila a zdokumentovala úraz jí nalezené žabky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:19 dan999
jj ale jak jí to chceš zafixovat aby s tím nehýbala nebo dokonce narovnat? Mělk jsem 2krát zlomenou roku a po každé mi to rovnali jen při lokálním umrtvení jenže tu ost neumrtvíš a bolelo to jak čert já jsem řval přes celou nemocnici (teď si někdo řekl že jsem srab a nic nevydžím) ale ta bolest je nesnesitelná když ti dvě zlomené části dřou o sebe a každou chvíli ti skřípnou nějaký nerv!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 21:05 Muž Felix [754] - Ještěři
Jasně že je :-) . Ale právě od toho jsou takováhle fóra (pokud se tedy šeredně nemýlím a neztrácím tu zbytečně čas), aby se v nich lidé dozvěděli to co z knížek jaksi nevyčtou, obzvlášť jde-li o nějakou svépomocnou "veterinu" vycházející z obdobných pokusů a zkušeností jiných. Konec konců drtivá většina vetů Ti přes batracho a herpetofaunu poradí tak maximálně - "flákni s tím o zeď, ať se to netrápí" (osobní zkušenost)... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:28 dan999
ano pochopil jsem ale lečit zlomeniny divokých zvířat v domácích podmínkách je podle mě beh na dlouhou trať :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:22 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, to jste teda Katce "pomohli". Svůj příspěvek sice neformulovala jako otázku, nejspíš ale asi chtěla radu, jak se o postižené zvířátko postarat, aby zbytečně neumřelo... Katko, pokud se nepletu a postiženou žabku sis donesla domů, napiš sem bližší info o jejím celkovém stavu a více specifikuj typ jejího poranění (pomohly by i fotky). Pak možná najdeme způsob jak jí pomoci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:15 dan999
to se stává :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 14:57 Dustin
mame vystrojit pohreb :-D... rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 14:07 redwolf
A co jako máme si urvat límec nebo co?:-D To se hold stává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 13:26 Katka – Ropucha
Našlia jsom Ropuchu alie nedokazalia jsom ji pomocti . Mala asia zlomnutu nnohu:-(( sad sad

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 879x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/234-ropucha