Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jak velké terárium potřebuju pro 2 agamy vousaté?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Jak velké terárium potřebuju pro 2 agamy vousaté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 20:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: janec
Protože chovám klan vousatek na volno přes osm let, půlka se jich do těch podmínek narodila a krom na teritorium instinktivně vázaných samců je v rámci jim vyhovujícího počasí vynáším ven (léto tráví na zahradě, kde si bez omezení mohou lozit kde je napadne), troufám si tvrdit - jedna agama vousatá (samice) si klidně nárokuje celou místnost jen sama pro sebe a samci tak tři, jsou-li tyto obývány s nimi sympatizujícími samicemi (plus všechna strategická místa na relativně neutrálním území). Navíc všichni s ohromnou oblibou šplhají (nešplhavost vousatek je bohapustý kec). Holkami oblíbená výška na stromě (kde pak spokojeně vydrží všechny pohromadě celý den) je mezi 3,5 - 4 m šikovně umístěné silné větve. U samců to bude min. o metr až dva výš...
Pokud necháš žít zvířátko alespoň trochu dle jeho výběru, záhy zjistíš, že nic jako minimální rozměry terka neexistuje. I ty "vědecky" navržené "optimální" parametry jsou jen vězeňský ajnclík ;-)
Vousáči jsou otužilý adaptabilní taxon, pobíhaje kolem za běžných tuzemských pokojových podmínek budou patrně spokojení. Pokud vychytáš strategicky rozmístěná vyhřívadla a šplhadla, nemusíš u tak velkého ještěra nádrž řešit (není to citlivý chamík). Jen se rozluč např. s koberci, plaz Ti bude tentit kde to na něj příjde (krmení hmyzem je samozřejmé z pinzety a lov, jakože LOV připadá v úvahu samozřejmě jenom venku) ;-)

Upřímně: kdybych na tohle kápnul včas, potuloval by se mi dnes bytem varan stepní. Zvlášť poté, co jsem jednoho takového léta vídal v jistém spolku imrvere nakvartýrovaného u vousáčů (nádrž typu želví stůl - agamy se sice nedostaly ven, on ale k nim dovnitř dík vzrůstu bez problémů přelezl) které se NIKDY (!) nepokusil sníst - klidně mu lozily po hlavě jak mé korely agamám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 15:14 Žena EffyMerillis [3] - PlžiRe: janec
Určitě ne, minimum pro jednu je 100x50x50 (D*V*Š).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 16:34 janec
stačí agamě v... terárko 60x40x4O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 14:15 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: pavel
Musím souhlasit s Pavlem má samozřejmě pravdu a terárium pro vousatku je absolutně nevhodné. Každopádně k tomuto tématu jsem se již vyjadřoval dříve v jiném vláknu, když se tu dotazovalo na toto terárium při stavbě kdy byl nalepen pouze polystyren. Myslím si, že je úplně jedno co kdy kde Pavel dokázal. Na první pohled je teráráium pro Pogonu nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 23:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
To se neboj, já se moc nehádám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2014 23:20 Muž Felix [754] - Ještěři
Pavel vs. Nessy - Hlavně se tu, přátelé, nezhádejte. Bylo by to kontraproduktivní.
Pavle, nepochybně to myslíš dobře a jistě máš za sebou zkušenosti, pokud se ale lidé nebudou moci podívat na výsledky Tvé práce, patrně Tvou argumentaci nevezmou moc na zřetel. Osobní příklad je to nejlepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:14 pavel Re: Nessy
Mou snahou nebylo,aby jsi se hroutila. Jen jsem chtěl,aby jsi se zamyslela,jestli jsi opravdu někde neudělala chybu.Jestli by to či ono nemohlo být vytvořeno jinak a hlavně ku prospěchu Matyldy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:07 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: pavel
V pořádku, z tvého názoru se nehroutím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:06 pavel Re: Nessy
Nemám tušení,komu to jasné je a komu ne. Věřím,že jsi chtěla pro Matyldu vytvořit to nejlepší,ale opravdu jsi to nezvládla.Promiň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: pavel
Aha. Myslím, že všem zdejším přispěvovatelům je to nad slunce jasné :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:21 pavel Re: Verčák
Nemám potřebu zde cokoliv prezentovat. Všem ale musí být jasné,že v teráriu na fotografii bude agama trpět nedostatkem pohybu,světla,vzduchu,nebude mít možnost hrabání v písku,neproběhne se za cvrčkem a bude strádat ve všech směrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 20:20 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: pavel
Tak povídej, copak je špatně? Matylda vypadá opravdu hooodně ztrápeně :-D
Nebo ještě lépe - kdepak máš svou prezentaci se svým vyladěným terárkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 19:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: pavel
tak nám ukaž, jak se to dělá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 18:09 pavel Re: VaJzi
Dobrý den.Nevím,jestli jsem to dobře pochopil,ale pokud je terárium na fotografii určeno pro agamu vousatou,tak už teď ji lituji. Takhle se to přece nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 17:14 Nessy Re: VaJzi
No to asi jo, no smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 13:08 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Fotka k příspěvku Matyldino terárium je vlastně synonymem pro členitost smich palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 12:17 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Takže raději nechám jen Matyldu. Rozčleněné to mám si myslím tak, že už víc to rozčlenit ani nešlo :-D Ale přidávat nemůžu (leda tím, že běhá po bytě, když jsem doma a když se jí zrovna chce :) ), na to nemám prostory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 03:06 Muž Felix [754] - Ještěři
Čistě teoreticky by to jít mohlo, prakticky vzato ale minimum není optimum a taky nevíš nakolik si ta zvířata padnou do oka. Radši bych přidal alespoň 20 cm na každém rozměru a terko nějak opticky rozčlenil. Ještě větší by samozřejmě bylo lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 23:09 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Takže kdybych se, čistě teoreticky, rozhodla Matyldě pořídit společnost (je to lepší, když jsou ve dvou, že?), tak s tím v mém terárku nebude problém? Ještě když vždy, když jsem doma, je otevřené sklo a mohly/i by se proběhnout?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 19:46 Muž Felix [754] - Ještěři
Baj voko metr délka, půl metru šířka a půl výška jako minimum. Cokoli přidáš, bude jen pro dobro věci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 19:18 Terarista – Jak velké terárium potřebuju pro 2 agamy vousaté?
Jak velké terárko potřebuju pro 2 agamy voustaté?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 510x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/372-Jak-velke-terarium-potrebuju-pro-2-agamy-vousate