Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Bělomech-pěstování

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Bělomech-pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2011 15:56 Muž Leitlik [1] - Ještěři
Tak dvě níže uvedené odpovědi bohatě stačí! palec Takhle jsem si to představoval, moc dík. Budu experimentovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 14:40 Žena petrys [0] - Bezobratlí
Fotka k příspěvku no mám ho částečně v polostínu, nicméně je to v terárku pro pralesničky, takže vlhko je tam dost a mokro taky, já mám spíše zkušenost, že jakmile byl mech venku a jeden den se nezalil, tak hned začal světlat a schnout, jakmile jsem jej dala do terárka, tak je krásně zelený a krásně roste, mám ho tak už pár měsíců
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:19 Muž Felix [754] - Ještěři
Čistě z osobních zkušeností - bělomech potřebuje polostín, relativně chladno, mírně (ovšem stabilně) vlhký substrát a/ale (tady pozor!) oproti předchozímu výrazně nižší vlhkost vzduchu (kvalitní ventilace), jinak začne plesnivět (zpravidla odspodu, čehož si člověk možná i pár týdnů nevšimne).
Podmínky každého terka jsou natolik specifické, že je nelze paušalizovat (určitý konkrétní kus se i v tropickém terku může velmi dobře uchytit), potíží rostlin z mírného pásma v umělých podmínkách ale spočívá právě v jejich adaptaci na sezónní výkyvy počasí hmm . Je to prostě pokaždé sázka do loterie.
Ve vlhkém terku by Ti ale mohl velmi dobře vyjít rašeliník. Opět ale ta loterie - mnoha mým známým jednoduše odumřel, zatímco u mě bujel v několika teráriích natolik, že jsem jej musel nakonec odstraňovat jako plevel. Např. terka mých pralesních sklípkanů záhy zarostla jak po celém dně, tak i do zhruba poloviny výšky nádrží. Že to byl v tak malých teráriích problém, už ani nemusím zmiňovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 20:57 Žena petrys [0] - Bezobratlí – Re: Leitlik
ahoj, stačí když si ho někde najdeš a v terárku dáš na rašelinu, má rád hodně vlhko a zalévat, pak bude pěkně zelený, koukni ke mě na prezentaci, já ho mám u žabek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:03 dan999
já jsem jej kdysi koupil jako sušený, a vyadal dobře,a kddyž se nechal nasosat odou, tak pka vypadal taky pekne...ale živé je živé no...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Leitlik
Spíš bych se zkusil zeptat ve fóru na sousedním webu:

skalky.net

Tenhle mech občas používám, ale nepěstuji, po uschnutí jej jednoduše vyměním za čerstvý.
Máme ho plné lesy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 09:25 Muž Leitlik [1] - Ještěři
Opravdu tu není nikdo kdo by poradil?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 17:50 Muž Leitlik [1] - Ještěři – Bělomech-pěstování
Fotka k příspěvku Nemáte někdo s tím zkušenosti?? Dík za každou radu. ;-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 415x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/385-belomechpestovani