Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Založení terária pro sklípkana

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

Téma bylo uzavřeno. Není možné přidávat další reakce.


Založení terária pro sklípkana
0   07.04.2011 06:33 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: fajfmen
Mám pro ni přecijen lepčí terko - 30x30x30, ale děkuju ;-)
Mimochodem, Bobinka je moc pěkná :)
0   06.04.2011 18:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
Fotka k příspěvku Bude. Pro dospělou samici ale můžeš přidat v rozměrech základny ještě 10 čísel na rozměr 30x30 cm. Těch 20 cm výšky se samozřejmě počítá od povrchu substrátu ke stropu, při jejím rozpětí to potom bude tak akorát :-)
Když jí tam přimontuješ 3Dčko ze silné hrubé kůry, tak to může být i vyšší. V takovém případě už totiž nehrozí, že by se pavoukovi smekly nožičky a on se poranil následkem pádu a může si šplhat jak se mu zlíbí (viz. foto naší Bobinky) ;-)
 
0   04.04.2011 13:20 Muž Sewer [151] - Ještěři – Velikost terária
Rozhodl jsem se pro chov Brachypelmy smithi nebo Brachypelmy albopilosum (samici).

terarka.net/bezobratli/atlas/sklipkan_smithuv
terarka.net/bezobratli/atlas/sklipkan_kaderavy

Raději bych Smithi, pro její úžasnou oranžovou barvu :-)

Bude jí stačit terárko o rozměrech 30x20x20 ?
0   02.04.2011 08:26 Alex Re: fajfmen
Moc díky za odpověd to co seme nevjeděli už víme a planují vilepšovat a zlepšovat mojím potkánkum miláčkum. palec Ahojky ahoj :-)
0   02.04.2011 00:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Alex
www.arachnomania.cz - stránky vytvořené pány Toráněm & Dobiášem. První zmiňovaný je už leta mediálně známým respektovaným chovatelem, druhý zase bráchou jednoho z mých nejlepších kámošů (tzn. mám info de facto z první ruky ;-) ). Oni Ti, stejně jako Nerry a další renomovaní chovatelé sklípkanů, jistě poradí dobře. Dozvíš se od nich nejenom vše potřebné, ale možná ještě mnohem mnohem víc :-)
Reklama
0   31.03.2011 18:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Alex
Nejsem "pavoučkář" ale 100*50*50cm pro pavouka coze myslím, že v takovém rozměru bude stresovaný, bude mít problémy s lovem potravy apod. Pokud vím, pak většina dospělých sklípkanů si libuje v teráriích cca 25*25*25cm. Až se přihlází kolega "fajfmen" rád určitě poradí ;-)
0   31.03.2011 12:34 Alex – Lasiondra palahybaná
Ahoj mám sklípkaná lasiondra Palahýbana už má 7cm vtěle mněřím od lavičky kokonci zadečku a chi pořídit bud terarium a nebo Akvarijum takove abi mnělo dveře pevne na hoře a mněl tam dost kislíku jde mi oto jeslí jí bude stačit 100cmx50cmx50cm akvarijum nebo terarium take mám obavi abi si dveř u terarka neotevřela. :-)
0   23.02.2011 17:13 Muž Felix [754] - Ještěři
Do suchého klidně můžeš. Je netoxické :-)
0   21.02.2011 11:03 Mangooo
Chtěla bych se zeptat, zda mohu do terária použít lepidlo Herkules (na pozadí)? Nerada bych použila něco toxického ale mám pocit, že v H. nic tak hrozného není...? :-O

Máte s ním zkušenost - resp. jak se chová ve vlhkém prostředí, jestli písek nebo štěrk neopadává?
0   15.02.2011 03:23 Kahy
Pavouka jsem chtěl taky, už jsme pro něj měl i krásné terárium, jenže pak se to dozvěděla přítelkyně, takže pavouk nebo ona..no a tak si shanim misto pavouka pagekona:-D:-D
0   12.02.2011 01:25 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: poltergeist
Hihi, toho už si ode mně odvezl i s teráriem hmm
0   11.02.2011 19:37 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
rozhodně pro začátek bych doporučil brachypelma albopilosum což většinou bývá klidnej pavouk. Roste v pohodě a kdyby ti náhodou chcípnul tak ti to nezrujnuje ani peněženku pokud si ji koupíš na burze. Je to pozemní sklípkna, je velice často vidět, leze po skle.
0   06.02.2011 17:30 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Sewer
Hoj, mrkni na arachnomania.cz a jejich odkazy, tam se dozvíš vše potřebné ;-)
Bohužel mi zrovna už počtvrté "spadnul" comp, než jsem Ti sesmolil vyčerpávající odpověď, takže to radši (napopáté) zkrouhnu takhle hmm
0   03.02.2011 20:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Sewer
Napiš mi, až si vybereš :-D
0   03.02.2011 19:58 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Pogona
Já sem to čekal :-D
...jen dofám, že je ti jasný, kdo mi bude pavoučka shánět :-P ;-)
Reklama
0   03.02.2011 16:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Sewer
Jak tak koukám, budeš muset vydržet do přihlášení se Fajfmena. To je expert na pavoučky :-D
0   02.02.2011 20:32 Muž Sewer [151] - Ještěři – Založení terária pro sklípkana
Mám doma 30ti litrové akvárium s krytem, osvětlením a dobře vyřešeným větráním (v krytu).
Začal jsem přemýšlet o chovu nějakého sklípkana. Akvárium má v podstatě tvar krychle, akorát že přední stěna je lehce vypouklá. V akváriu nyní bydlí už jen několik ampulárií (velcí akvarijní šneci), tak jsem přemýšlel, že bych z něj udělal terárium pro sklípkana.

Ptám se, jak mám sklípkanovi terárium zařídit. Zatím nevím, který druh bych choval, tak mě zajímají obecné informace. Je mi jasné, že jako podklad je vhodná rašelina, že pavouk potřebuje vlhko, úkryty a podobně.

Moje nároky jsou takové, aby bylo pavouka hodně vidět a ne aby trávil většinu života zalezlý a taky aby to nebyl žádný prcek :-) (zde mi rovnou můžete poradit druh).
Vzhledem k tomu, že je to (dle mého názoru) pro pavouka dost veliké, přemýšlel jsem o 3D pozadí a to tak, že bych ho udělal "z kopce", aby se mu po něm dobře lezlo. Nebo rovnou patro...je to dost vysoké. Rozměry jsou cca 30x30x30.

Děkuji za reakce :-)

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 876x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/408-zalozeni-teraria-pro-sklipkana