Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama Vousatá - samec nebo samice?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Agama Vousatá - samec nebo samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 15:34 Josef
Ja agamam davam cvrcky, svaby a sem tam sarance a ovoce zeleninu jen ten hmyz je proste zbytecne drahej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 14:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Josef
Nejlevnější volba je asi smýkat hmyz venku, ale v dnešní době, kdy jsou všude klíšťata už to taky stojí za prd... nejlepší je mít chovatele hmyzu někde poblíž, což je můj případ, pak už jen jedině burzy, prodejci na internetu apod. Kamenné prodejny jsou většinou ukrutně drahý. :-)
Jinak já krmím sarančatama a zophobasy a sem tam na zpestření myší holata. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 21:36 Josef
Jinak by me jeste zajimalo jaka je nejlevnejsi volba krmneho hmyzu jelikoz to leze do penez a usetrit neni na skodu samozrejme pokud to jinak nejde nic se nedeje agamy maji vse co potrebuji. Jde mi jen o zkusenosti a rady. Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 21:12 Josef
Jo diky kdyztak si udelam zivnost no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 21:04 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Josef
Ahoj Josefe, pokud utekl jen jeden, neměj strach, množit by se mohl, ale je to opravdu výjimkou... Taky jsem s nimi krmil a utekl mě nejeden, vždycky jsem je pak našel mrtvý bez následků zamoření, takže soudím podle sebe. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 20:24 Josef
Zdravim dnes mi utekl jedinec svaba scheforella tartara. Tak by me zajimalo udali mi hrozi zamoreni bytu. Dekuji za oepoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 15:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: cadaverous
A důvod? Na internetu je na toto téma spoustu diskuzí, a v celku pozitivních. Já sám je mám u všech zvířat už 2 roky a problémy nemám... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 09:44 Muž cadaverous [22] Re: Landvir
S klasickou lineárkou se spekterm 6500 souhlasim, ale LED pásky určitě nebrat.
Pro tenhle druh zvířete určitě nedávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 07:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Josef
Ahoj Pepo, jakoukoliv lineárku nebo LED pásky, záleží na tobě, pokud to máš jen na dosvětlení, tak je to vcelku jedno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2016 23:15 Josef
Zdravim, chtel bych se zeptat jakou zarivku na doosvetleni do teraria 150x50x50cm pro agamu. Popripade uvitam kazdou radu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 18:06 Josef
Mensi je Lilinka a vetsi je Čert no pokud je to samec a samice bude asi vhodny knim pridat dalsi samicku aby to mely holky na stridacku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 01:38 Popelnice Re: Josef
Jsou krásní a moc jim to spolu sluší. ano Jak se jmenují?
Jestli ale chceš klid v terárku, přej si, aby to obě byly holky. Kluk a holka spolu dlouhodobě být většinou nemůžou, kluk by samici moc otravoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 09:41 Josef
Fotka k příspěvku Ja prave nevim co to je ja se domnivam ze je to samec nebo doufam v to :-D k nemu mam o mesic a pul mladsi samicku a ta je hrozne placha sice zere normmalne ale jen kdyz to dam pred ni jinak si nebere nic a je to takova neduzivka no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 09:25 Popelnice Re: Josef
Teploty v terárku jsou ok. Pak bych si s jeho hrabáním nedělala starosti. Jestli se jinak chová a vypadá normálně, brala bych to jen jako "nemoc mládí" - potřeba objevovat nová území a prozkoumávat ta stará. Kdyby bylo venku škaredě, zataženo, chladno, kratší dny, mohlo by to znamenat, že se chystá zimovat, ale v tom počasí co je teď to tenhle případ určitě nebude. A na vajíčka je taky ještě mladá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 06:37 Josef
Samozrejme teploty tam ma od 27 - 50°C a koupu ho pri vetsich vedrech kdy se muze doslunit na slunicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 00:50 Popelnice Re: Josef
Hrabat může jednak protože třeba hledá vlhčí místo (předpokládám že mu dáváš pít nebo ho koupeš), ale pravděpodobnější bude, že prostě jen "vybíjí energii" a nebo se snaží hledat nová území (jako správnej mlaďoch) a zrovna tohle místo se mu z nějakého důvodu líbí. Těch 50°C není zas tolik, spíš jestli má někde v teráriu teplotní přechody až na 25°C, aby si agamka mohla vybrat kde jí bude akorát.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 06:28 Josef
Jo super diky za radu. Ptam se protoze muj samec pod tepelnou zarovkou tesne pod teraskou zacal hrabat zrejme kvuli vysoke teplote cca 50°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 01:38 Popelnice Re: Josef
Co se týče určení pohlaví, tak tvoje agamka je ještě dost malá na spolehlivé určení pohlaví z fotky a fotka taky není z ideálního úhlu. Takhle bych to taky tipla na samici, ale je to spíš dohad. Zkus si ale její pohlaví určit sám podle knihy "Agama vousatá" z edice Abeceda teraristy od Lubomíra Klátila. Popisuje tam určení pohlaví u agam podle rozevření kloaky. Když ti půjde pootevřít, je to s největší pravděpodobností samec, když bude pevně sevřená, je to samice. Ale přesný postup si přečti v knize.

S osvětlením mi tak nějak není jasné proč se na to ptáš. Když vypneš "tepelnou" žárovku, tak co bude dodávat světlo? A jaká teplota pak bude v teráriu po vypnutí? Máš tam i jiné osvětlení? Agamy jsou pouštní ještěři, milují světlo a milují teplo, ani jednoho jim v domácích podmínkách nedodáme dost. Toho světla určitě, takže každá žárovka, zářivka, ledka,.... dobrá. K tomu samozřejmě něco na produkci UVB. A teplota pod žárovkou je u mladších zvířat ideálně okolo 40°C, u starších klidně ještě víc, třeba až 65°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 22:04 Josef
A jeste bych se chtel zeptat zdali je nutne svitit agame tepelnou zarovkou celych 12 hod. Spolecne a UVB zarovkou, nebo postaci jen intervalove na udrzeni teploty v terariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 20:54 Žena Indy [3] Re: Josef
Ahoj, já myslím že je to samec, ale radši počkej na odpověď někoho kdo agamy chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 20:46 Josef
Fotka k příspěvku Zdravím jsem začátečník chovatel a chtěl bych se zeptat zdali se jedná o samce nebo samici agamě jsou čtyři měsíce. Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 00:49 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak nějak mi to zvířátko připomíná na nízko inkubovaného samečka. Jak jsem ve svém chovu zjistil, literární údaj o účinku teploty na pohlaví zárodků je pitomost - poměr pohlaví to nezmění, samečci jsou akorát menší a slabší než samičky, jejich pohlavní znaky jsou navíc dost potlačené (prostě mají tak mrňavé pindíky, že je až do páření nezaznamenáte)...
Mám to už potvrzené od tří dalších chovatelů: malí, slabí, neduživí kluci, jejich ségry jsou přitom normálně veliké a zdatné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 18:19 Franta Re: Jana
Mate samecka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 17:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Bohuška
Ahoj Bohuško, fotky nic moc...takže těžko určovat....;-)
Agama se mně ale zdá dost pohublá, je u ní všechno OK? Je na ní smutnej pohled...:-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 02:01 Muž Flutter [27] Re: Bohuška
Tohle nic v dlani má jeden rok? coze Tomu se mi nechce věřit. Na druhé fotce to prvních pár milimetrů od kloaky vypadá na jasného samce a dál na jasnou samici. Snad líp poradí někdo další :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 18:07 Bohuška – Agama Vousatá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,mám rok starou agamu je to samec nebo samice poraďte.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 23:13 Muž Felix [752] - Ještěři
Žlutá brožurka za kilo z edice Abeceda teraristy z vydavatelství Robimaus od Lubomíra Klátila. Mají ji pomalu v každém zverimexu a způsoby spolehlivého určení tam najdeš popsané do detailu. X-)

Velikost a tvar hlavičky nemá skutečný význam, určitým vodítkem může být jen mezi sourozenci. Směrodatná je možnost rozevření kloaky - už u mladých jedinců ji mají samečci volnou a samičky pevně sevřenou :-). Báze ocasu a stehenní póry mají pak význam až u pohlavně dospělých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 21:08 Muž Martinezz [0] - Ještěři
Tak agamky už mi povyrostli (mají 10mesíců), tak snad už půjde poznat pohlaví, mrkněte prosím někdo jestli mám opravdu samečka a samici...

fotky zde: martinezz03.rajce.idnes.cz/…/

diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 15:18 Muž dblazek [5] - Ještěři
Fotka k příspěvku a takhle vypadá se shora
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 15:17 Muž dblazek [5] - Ještěři
Fotka k příspěvku Dobrý den potřeboval bych taky poradit jestli je to sameček nebo samička. Děkuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 23:10 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: marvel
Samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 22:20 marvel – agama
Fotka k příspěvku Ahoj, po nakladeni vajicek jednou samici bych rad pozadal o identifikaci pohlavi druhe agamy. Myslim si, ze jde take o samici tak na 85% a vejce jsou tudis neoplodnena. Diky predem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jana
Špatná fotka,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 19:49 Jana – ...
Fotka k příspěvku Ahojte, poradili by jste mi prosím jestli se jedná o samečka nebo samici? děkuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 21:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Martinezz
Jak jsem tak koukl na Tvou prezentaci, je Zak mladá agama vousatá. Zatím nic víc nic míň. Buď kluk anebo holka. Pohlaví Ti může být při chovu solitéru fuk, ono se to v plné dospělosti patrně vystříbří samo ;-). Při chovu pubertální skupiny odebereš mláceného jedince - to je slabší samec (dominantního znáš)...
V chovu solitérním řešíš s prominutím tak akorát to, zda jsi trefil mluvnický rod osobního jména ještěra. Na které beztak neslyší (našemu Rudolfovi by taky bylo putna, kdyby se jmenoval např. Adéla :-D ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 18:01 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Martinezz
Měl by to bejt samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 17:45 Muž Martinezz [0] - Ještěři
Ahoj, chtěl bych vás poprosit o názor. Je můj Zak opravdu samec? Chovatel říkal, že je to jasnej samec, ale chtěl bych znát i váš názor... vím, že u mladých agam se to pozná hůře ale přece... ;-) je starej cca 4 měsíce a měří 29cm. fotky jsem fotil dnes a nahrál jsem je zde...

martinezz03.rajce.idnes.cz/…

pokud by to nestačilo, zkusím nafotit další ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 17:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Cacorka
Já už se lekl, zažili jsme tu ledasco ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 21:24 Cacorka Re: Pogona
V krabičce aby se pořád nemlela nebydlí v tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Cacorka
V čem je to chudák focený,..... hmm ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 19:50 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Je to samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 18:38 Cacorka – Samec nebo samice
Fotka k příspěvku Tak takhle vypadá ze shora
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 18:27 Cacorka Re: Pogona
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 17:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Cacorka
Chtělo by to víc a lepších fotek vč. fotek hlavy zvrchu a stavby těla, ale bude to spíš samec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:30 Cacorka – Pohlaví
Fotka k příspěvku Poradili by jste mi s pohlavím Agamky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 20:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Týýý jo, že Tě zablokuju, za ten odkaz na konkurenci :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 19:49 Muž Sewer [151] - Ještěři
www.reptarium.cz/… (když ti nestačí zdejší diskuse hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 17:15 palo – agama bradata
Ako rozoznam pohlavie od agamy bradarej dakujem krasne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 21:48 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: mia
Osm měsíců už je docela dost, takže se přikloním k Pogonovu odhadu (ruku do ohně bych ale za to nedal) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 17:39 Žena mia [0] - Ještěři
No narodila se koncem února, takže už je větší. Ale počkám až ještě povyroste a pozná se to lépe ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1124x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/420-agama-vousata-samec-nebo-samice