Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční-krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Gekončík noční-krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2019 14:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Bára
Ahoj Báro, jestli na ně nejsou moc velký, tak bych se toho nebál... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 12:30 Bára – Krmení
Ahoj chtěla bych se zeptat jestli žerou gekončíci noční chrousty. Děkuji moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2018 05:41 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Tygris
Ahoj. Můžeme ti poradit. Pokud je to možné dej se fotku terárka popřípadě i zvířátka. Snadněji se pak dopátráme problému. Těžko se posuzuje a radí když nevidíme jaké má tvé zvířátko prostředí. Čím gekončíka krmíš? Jak dlouho svítíš? Jakou mají teplotu? Jak často se vyprazdňují? Může to mít více příčin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 23:09 Tygris Re: Landvir
Nezere 3 tydny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2018 22:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Tygris
Ahoj nevíme žádné podmínky o chovu, ale pokud do teď žral v pořádku nebude třeba počasím a nebo už stářím? Jak dlouho nežere?... ;-) To rosení každý den se mě taky nějak nezdá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2018 22:30 Tygris
Ahoj všem. Mam problem gekoncik asi 7 roku starý nam přestal žrát. Nechce vubec nic je strašně vyhubly a veterinář rikal ze je to obcas normalni ale nam to neprijde normalni. Ma zarovku, teplo,vitaminy, roseni kazdy den. Nevime co s nim. Prosim o radu. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2018 17:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: míla
Ahoj podmínky chovu a fotky terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 21:16 míla
mám problém s gekony.mám 2 mládata, obě cca 6 měsíců staré.každý den zalezou pod misku s vodou ale užnevylezou, musím je odtamtud pak vyndat. nemopáhá ani když misku nějak zahrabu do podestýlky, protože oni sou schopni si tm vykopat tunal. mám je v tom nechatnebo něco udělat?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 21:16 míla
mám problém s gekony.mám 2 mládata, obě cca 6 měsíců staré.každý den zalezou pod misku s vodou ale užnevylezou, musím je odtamtud pak vyndat. nemopáhá ani když misku nějak zahrabu do podestýlky, protože oni sou schopni si tm vykopat tunal. mám je v tom nechatnebo něco udělat?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 18:16 vaclav – fajfmen
Dobrý den chci se zeptat mám dávat mláděti každyden cvrčky?A kolik cvrčku?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 21:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: niky
Hubeňour to rozhodně není, ačkoli v ocásku moc zásobní hmoty nemá. Dle mého názoru - zvířátko v dobré kondici, jenom nepřipravené na zimování :-)
Ti moučňáci bez posypu byli samozřejmě špatně. Sami o sobě jsou příliš tuční se špatným poměrem fosforu a vápníku, proto je jako hlavní krmení rozhodně nelze doporučit (obzvlášť pro zvířata v růstu). To je jako kdyby člověk jedl pořád salám a nic k tomu. Nějaký ten levný typ a neustále stejný druh. Akorát mu to zalátá střeva ;-)
Chce to cvrčky, šváby, sarančata odchycená na louce... a moučňáky jenom jako doplněk. Kdybych je přirovnal k chlebu - housenka potemníka je krajíc a to v čem ji oválím zas máslo, šunka, sýr... Z misky nezdrhnou a narozdíl od cvrliků se neumí očistit, proto, chci-li do ještěrů něco dostat, hodí se mi bezvadně. V přípravě na zimování taky fajn - zásobárna sádla par excelence :-D . Využití tedy mají, chovatel jen musí vědět kdy konkrétně a jak. Jinak z toho bude průšvih ;-)

K vyprázdnění - zkus jej vykoupat ve vlažné vodě, samozřejmě tak aby se nevylekal. Teplá voda dělá plazům všeobecně dobře na bříško, obvykle se do ní velice rychle vytentí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2014 10:24 niky Re: fajfmen
Fotka k příspěvku Díky za reakci, zatím krmím denně 1 - 2 cvrčky, plánuji každý týden 1 den půstu. Původním majitelem byl 2roky krmen pouze moučnými červy bez vitamínů,tak jsem si nebyla jistá zda má žravou díky změně jídelníčku nebo je hladový :) Mohl by jste mi prosím ještě poradit ... Podle ocásku si myslím že je hubený, je to tak? Také se mi již 5 dní nevyprázdnil, četla jsem že to zvládnou i 8 dní, ale co když přetáhne 8 dní?? děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2014 07:52 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak to mam asi vyjímečnýho ještěra. Je sice mlsnej, ale rozhodně se nepřežírá. Třeba na něj působim jako odstrašující příklad... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2014 22:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: niky
Ve stravovacích návycích divokých zvířat pravidelnost vlastně neexistuje, u ještěrů zvlášť, obecně platným rysem jejich povah je - narvi se k prasknutí kdykoli to nález dobrého zdroje umožní, možná je to poslední gábl který nejbližší měsíc uvidíš... (proto celkem četné případy přežírání a následné obezity v teráriích) U takových pomalých prcků to platí dvojnásob, fenomén zvaný "sytý gekončík" tím pádem spadá kamsi do kategorie sci-fi ;-) :-D .
Zvířátka sama by se dokázala ládovat od rána do večera anebo naopak měsíc bez újmy na zdraví hladovět, pro Tebe bude ale stěžejní udržet je v určité linii - celkem štíhlé pružné tělíčko a bambulatý ocásek. To je tak akorát (net je plný fotek zvířátek v prvotřídní kondici, stačí Ti jen porovnat), když se jim začnou boulovatět i podpaží, už je to kapánek o překrmení a dal bych jim trochu půst ;-). Neřeš pravidelnost a kvantitu krmení, klidně dávej různé množství namátkou. Pokud budou mít zvířata pěknou postavu a chovat se jak je pro ně typické, je to v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 16:14 niky
Zdravím, potřebovala bych vědět jak často gekončíka krmit? Každý den, obden??? Krmím cvrčky, vitamíny jsou samozdřejmostí. Jen nevím zda posypat každého cvrčka nebo stačí jen jednoho... díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 21:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 20:56 Muž krysikmouse [32] Re: Windy18
No já je nechávánm v krabičce co je koupím a přidám jim tam řrádlo a nebo je přehodím do boxu na cvrčky co jsem koupil ... ale v krabičce vydržej . jen pozor na červy ty se pvc pytlíkem prožerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 20:36 Žena Verčák [112] - Ještěři
To zní, jako by jsi chtěla aby ti to uteklo do bytu a tam se ti volně množilo :-D jinak promin že neporadím:-) ale já kupuju na kusově sarančata - je fakt že se to prodraží ale nevím, jestli by se mi vyplatilo je chovat pro jednu agamu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 17:11 Windy18
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jde nějakým způsobem zabezpečit, že mi cvrčci, broučci a ostatní jídlo pro gekončíka, uteče a bude se množit?Nebo mu musím kupovat jídlo na každý krmení znovu?Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 06:21 Nováčeek Re: Sewer
jasný díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 00:59 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nemusíš s ním trávit 24 hodin denně... zkrátka čím déle, tím lépe. Nebude pak divoký, ale ochočený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 19:24 Nováčeek Re: Sewer
je my jasnéže se o něj musím starat :) Mamé doma nejaké ty akvárka takže pravidelná udrzba atak ale prece jen sem časové omezen (škola)a pokud je hezky snažím se byt venku.ale určitě večír na nej čas je pořád :) o sobotě,a neděly ani nemluvim :)pokud by denně stačily 2 hodky a o volných dnech déle aby si na me zvikl byl bych rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2011 18:28 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jestli je Gekončík časově náročný? No... postarat se o něj není nijak časově náročné. Denně porosit celé terárko, obden nakrmit a asi tak 2x do roka vyměnit písek. Ale jako každému jinému zvířátku se mu musíš věnovat, hrát si s ním a tak, pokud tedy chceš, aby si na tebe zvyknul, vítal tě a tak...a ne, aby se bál tvého dotyku. Taky je potřeba si uvědomit, že se gekončíci běžně dožívají přes 10 let (klidně i 20) a proto je to celkem zodpovědnost si ho pořídit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 06:43 Nováčeek
Ješte vám napisi rozměry dneska jak se vrátím že skoly..
A chtěl sem se zeptat sou časově nároční??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 21:58 Nováčeek
Dobře dekuji budu koumat jak na to :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 21:56 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Nováčeek
Staré akvárko předělat na terárko je výborný nápad, sám jsem to tak udělal. Ale není vhodný přístup shora. Bude to chtít předělat. Já jsem to vyřešil tak, že jsem přední stěnu vyříznul, ze spodní části jsem uříunul proužek, který jsem tam nalepil silikonem zpátky (aby písek držel v terárku) a zbylý kus skla jsem svisle rozřízl napůl, na bozích přilepil silikonem pantíky a vytvořil tak dvířka. Jestli jsi trochu zručný nebo poprosíš někoho o pomoc, nebude to problém ;-)
Strop jsem udělal ze sololitu a větrání jsem vyřešil vyvrtanými otvory. Asi by byla lepší volna vyříznout tam díru a vlepit tak síťku proti hmyzu, co se dává do okna, ale už to mám takhle :)
Podívej se mi do prezentace, kdyby jsi chtěl, rád ti to nafotím...a určitě ti tu ještě nekdo poradí a nebo najdeš inspiraci v prezentacích dalších kolegů tady na webu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 21:19 Nováčeek
dobře a děkuji :)

jinak asi bych si pořídil jeden kus.A použil bych staré akvárko jen nahoru musím vymyslet větrání ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 20:49 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Nováčeek
Já svoje gekončíky vyndavám běžně. Zrovna nadšení nejsou - teda spíš podle toho kdy. Jsou chvíle, kdy si na ruku vlezou sami, ale jindy zase ne. Něco o "ochočení" gekončíka máš třeba tady terarka.net/forum/341 , ale žádného ještěra nemůžeš ochočit úplně jako např. psa, králíka a pod. ;-)
Jinak si myslím, že pro začátečníka jsou nejvhodnější právě ti gekončíci a nároční na prostor taky nejsou, pokud využiješ co nejvíce prostor teráriu (různé skrýše, můžeš udělat 3D pozadí aby po něm mohli šplhat apod. ... tipů je tu spoustu ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2011 20:48 Muž Sewer [151] - Ještěři
Gekončík bude pro tebe určitě vhodný ano . Krmení myšími holaty není vůbec důležité, je to jen spíš takové zpestření potravy (jako když si dojdeš do cukrárny na zmrzlinu ;-) ). Krmení postačí hmyzem, přesně jak píše Petra. Každé krmení se pak obaluje v minerální směsi, kterou koupíš za pár kaček. Pak už jen stačí žárovka na ohřev a jednou denně porosit. Čili ani na výbavu terárka není nijak náročný. Postačí mu dobrý úkryt a pár "prolejzaček".
A co se týče toho "nočního života", tak to není úplně 100% noční tvor, někteří gekončíci dokonce dělají ostudu svému jménu :-D . Jak kdy... a taky co jedinec, to originál... Moje samička Terezka přes den vylejzá z úkrytu minimálně, naopak samec Arturek je večně nalepenej pod žárovkou a leze sem a tam po celém terárku i přes den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 20:39 Nováčeek
vím že se to sme nehodí ale popřípade nevíte nějakého plaza kterýho když vemu tak bude rad nebo mut o aspon nebude vadit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 20:27 Nováčeek
Ahoj děkuji za odpověd ale myslím si že ty holátka bych asi nezvádl.. no uvidise časem..

A myslís že by jim vadilo kdybych ho vyndal nebo tak ?? popřípade nevíte co je nenáročního pro uplného začatečníka a neni to nároční naprostor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 20:22 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Nováčeek
Ahoj.

Myslím, že krmit gekončíky holátkama není povinnost, ale určitě by jim to nevadilo ... Jinak žerou cvrčky, sarančata, šváby, moučné červy ... A k druhému dotazu - aktivní přes den jsou také, ale opravdu jen minimálně. I když jsou dny, kdy svoje gekončíky nevidím přes den vůbec vylézt ze skrýší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 20:16 Nováčeek – Gekončík noční-krmení
Ahojte chtel bych si pořídit nejake zviřadko a jak sem to tu tak prolejzal tak s emi zalibíl gekončík noční ale mám obavu s tím že bych neunesl krmit holátkama bylo by my jich líto myslíte že by to vadilo?? popřípade i když je to Gekončík noční je aspon trochu aktivní prež den nebo jen spí?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 736x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/529-gekoncik-nocnikrmeni