Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Had pro začátečníka

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Had pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:24 Muž cadaverous [22] Re: Peter
Časovač se o to nepostará jen o ten týden ale napořád. Nastaví se 12ti hodinévý interval a jede se celý život.
U většiny hadů (nevím jakého budete chtít) se moc vlhkost řešit nemusí. Když se jim týden neporosí, tak se taky prd stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 20:50 Peter Re: cadaverous
Takže časovač by sa postaral o teplotu za tých pár dní? A vlhkosť bez problému? Ponorik by sa zatial do misky s vodou? :-)



Ešte niečo ma napadlo...vo väčšine prípadov sa píše, že na noc by sa mala teplota znížiť...ako to dosiahnem pri takých teplotách ako to bolo v tomto lete? Aj v noci som mal v byte cez 30 stupňov pri otvorených oknách :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 20:27 Muž cadaverous [22] Re: Asi ja
Osvětlení se dá vyřešit časovačem, který osobně u terárií už pokládám za samozřejmost (www.alza.cz/…). Vodu bude mít v misce a pokud není problém s krmením, tak vyčistit misku asi taky nebude.
A určitě se hadovy nebude po tobě stýskat. Není to kočka nebo pes. Tudíž za mne by to neměl být žádný problém. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 19:34 Asi ja – Dôležitá otázka
Ahojte, s hadmi ešte skúsenosť nemám ale v budúcnosti chcem nejakého. Čo to som si už o nich pozrel ale zaujíma ma hkavne jedna vec. Som z Nitry ale dvakrat do roka chodím do Košíc na cca týždeň. Ide mi hlavnen oto, že ako by ti had sám zvládol týždeň. S kŕmením neni problém, ide mi skôr o vodu, vlhkosť a teplotu. Vydržal by hociaký had takéto "nestaranie" sa dvakkrát do roka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.12.2015 23:29 Muž Pasyok [37] Re: Darvis
Tie rozmery budú stačiť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 23:22 Darvis Re: Darvis
Dlzku a vsku mozem zväcsit ale sirku max. 50 cm, nechcem aby moc vytrcalo od steny, nevadi to? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 23:14 Darvis – zaciatok
Ahojte som zaciatocnik a rad by som si kupil pytona kralovskeho. Nechcem totiz maleho hada (uzkeho) ako je uzovka atd... Lebo pyton je vacsi a skor zacne chytat dospele mysi. Do malej uzovky by som to musel davat nasilu a to sa mi nepaci. Terarko mam vymyslene na stenu 90-100:40-50 uz podla toho ako posudite vy a vyska 40. Mohlo by to tak byt pre pytona kral.? Samozrejme ho dam na kotvy alebo nejake haky.. Prostredie by malo byt fajn, chcem si ho dat nad postel (na stenu). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 07:19 Žena Nessy [124] - Ještěři – Velikost terária
Ahoj, jak že je ten poměr pro minimální velikost terária? 1/2 * 1/4 délky hada? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:19 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Pogona
dneska liza to je krajta kobercova jaguar dostala novou podestylku a dal jsem ji tam kytku tak jsem zvedavej jak se ji to bude libyt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
Lepší ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 12:27 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Pogona
tak se koukni na fotky.jinak dalsi fotky budou az nastavba bude na miste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 20:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
Zatím však jen vidíme co všechno pro dané zvíře "bude", důkaz však, zatím žádný,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 08:08 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: smart734
Jedna moudra duse mi rekla pro jakekoliv terarijni zvire neni velky terarko dost velky.Proto i kdyz mam jenom agamu a krajtu kobercovou tak se snazim je mit v co nejcvedsim terarku.tet stavim pro agamu nastavbu a ma na dylku 180cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Pro korálovku je to dobrý rozměr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 16:02 Muž smart734 [0] – Had pro zacatecnika
Zdravim, chci se zeptat, chtel bych nejakeho plaziveho kamose. Myslel jsem koralovku sedlatou, ale mam prostor jen 70x35x(vysku mohu jit az do 50). Terarium chci vyrobit z OSB desek, ale chci se zeptat, jestli to pro ni nebude male? Pripadne nejakeho jineho hada nebo muze byt i jester.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 16:34 Žena Vini [34] - Savci
Taky se divím jak to mohla přežít aniž by se jí něco stalo... ne :-D Ale co, už je to všechno za námi a ona si vegetí spokojeně v terárku...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 14:17 Muž Syndrom [6] - HadiRe: Vini
tak to pomalu prezila vlastni smrt jak to tak ctu...aspon ze je v poradku zpet v terku;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 16:12 Žena Vini [34] - Savci
Ahoj, díky za rady, Pogono máš pravdu, mamka volala chovateli, od kterého jsme ji koupili a ten jí poradil skoro to samé akorát s krabicemi a dovnitř nacpala kapesník načichlý od myšího smradu..:-D zabralo to, a užovku našla v přízemí v obávacím pokoji na knihovně,... a našla ji večer když z knihovny Nagini spadla a plácla sebou o zem,..naštěstí se jí nic nestalo...:-) :) ale docela dobře nechápu jak se mohla dostat z 1. patra až do přízemí aniž by zavadila o člověka, psa nebo přinejhorším kočku...:-D chytrá holka je to..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 15:39 Muž Sewer [151] - Ještěři
Pogonovu radu skutečně vyzkoušej! Já jsem na díky jeho radě, s podobnými pastmi rozmístněnými po baráku, chytil gekončíka. palec

Každopásně si přečti tohle téma - terarka.net/forum/15-utekla-mi-uzovka , najdeš tam spoustu komentářů s místy, kde by se mohla skrývat.

Přeju hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2011 19:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Vezmi dva, tři kýble, dej do nich hromadu mechu, mírně oros a rozmísti je tam, kde si myslíš, že se užovka nachází. Mlžeš do nich dát i myšku. Když gutáta myš ucítí a "sedne na lep" tak po nažrání se zavrtá do vlhkého mechu a najdeš ji tam. 100%ní to ale není, mohla utéci i ven,......
Mě jednou z auta frnkla l.g.cambelii a vrátila se mi po roce z druhé strany města :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 17:49 Žena Vini [34] - Savci
Ahoj, vém že se to sem nehodí ale potřebuji poradit, můj had (užovka červená) vzal roha a nemůžu ji nikde najít...:-( Poradíte prosím s odchytem??? :-) je přibližně 93 cm dlouhá...:P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 22:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Andrew
No jo, když ale je potřeba... ;-)
Fakt záleží na druhu, kondici a tak. Nejlepší je nechat to všechno na nich a (hlavně!) nezanedbat přitom "drobnosti" jako nacucání substrátu co by měl zůstat suchý tam kde had vylézá z vody, či znečištění vody substrátem... V terku se občas rozdíl mezi suchým a mokrým místem (kdy had potřebuje oba "extrémy") udržuje vážně blbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 21:38 Andrew
život je krutý.... takže hady když není potřeba nekoupat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 19:43 dan999
ja koupal samce koralovky ve vode s hypermanganem, kdyz mi ho prokousala mys, nakonec umrel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 18:35 Andrew
no no ji koupal ve vaně a prý se jí to líbilo podle mě je to blbost,ale nevím jak vy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2011 15:48 Lilith Re: Petra123
Těžko říct jak to myslel. Misku s vodou musí mít každý had.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:24 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Lilith
A nemyslel to třeba tak, že má mít v terárku misku s vodou? Nebo to bylo zase u jiných hadů? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:03 Lilith Re: poklad
Ok, sem tam se může najít i dobrý zveráč. Ale většina je předražená, zvířata jsou ve špatném stavu, chované v nevhodných podmínkách, obsluha je absolutně "mimo". Jako já, když jsem šla do jednoho zverimexu, měli tam na terárku napsáno Veleštír císařský. U požadavků na CITES bylo ne. A v terárku Heterometrus. Tož jdu za tou paní a povídám, že pokud to mají Imperatora, tak ten cites potřebuje. A ona, že neví, jestli je to Imperator, že je to Veleštír císařský a ten cites nemá... zopakovala jsem jí to jako pro pitomce a ona pořád, že to je veleštír císařský, že to není žádný imperator... raději jsem šla dom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 13:59 Lilith Re: Andrew
Koupat se dá všecko, ale proč bys to dělal? Leda pokud by měla nějaké potíže s vyprazdňováním, pak se doporučují koupele ve vlažné vodě. Jinak to není moc dobrý nápad, hada to stresuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 11:54 Andrew
a ještě se chci zeptat jestli se ta užovka dá koupat někde jsem to četl nebo je to blbost?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 22:43 Žena poklad [8] - HadiRe: Lilith
Hlavně proboha nekupuj toho hada ve zveráči! Najdi si chovatele, řekne ti i něco o chovu, poradí apod. Ve zveráči vědí většinou prdlajs, snaží se jenom prodat.

Proč se všechny zverimexy hází do jednoho pytle?? Dost lidem jsme už zvíře rozmluvili i za cenu, že si u nás nic nekoupí. sad ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2011 21:40 Andrew
tak já jsem se rozhodl pro užovku červenou z důvodu dostupnosti a taky se mi celkem líbí teď už jenom terárko hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 20:47 dan999
podívej, krajta je bezproblémovej had, nevyžaduje teměř žádnou péči občas pporosit rano rozsvítit večer zhasnout, semtam nekrmit, ale potřebuje svuj prostor... je pravda, že strejda má užovku červenou v terárku 40x30x25 ale vypadá jak mrtvá, i když bych ji radši videl mrtvou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 20:41 Lilith Re: Andrew
Já neříkám, že amurku si nemáš kupovat. Záleží na tobě, co se ti líbí. Napadá mě ještě Užovka proužkovaná, má 45 - 140 cm (záleží na poddruhu). Živí se rybkami a je taky vhodná pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 20:29 Andrew
a takže amurskou ne že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 20:26 Andrew
jo ve zvěráči jsem četl že hady ne a s tím kde koupit terárko jsem myslel nějaký internetový obchod takže nějakou užovku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 20:17 Lilith
Užovka amurská má max. 150 cm. Jinak nevím, co všichni mají s tím psát slovo "užovka" s dlouhým U. Zkus se zamyslet kde tak asi koupit terárko... nejspíš ve zverimexu nebo mrknou na nějaký bazar. Já takhle koupila terárko za 1000 Kč, přitom v obchodě byly nejnižší ceny okolo 7 500 Kč. Hlavně proboha nekupuj toho hada ve zveráči! Najdi si chovatele, řekne ti i něco o chovu, poradí apod. Ve zveráči vědí většinou prdlajs, snaží se jenom prodat. Jinak korálovky jsou moc pěkní hadi, ale na ruku to není! Jsou plaší, když se bojí tak tě po***.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 19:55 Andrew
nebo lépe se mi líbila korálovka královská a v jakém obchodě nakoupit to terárko a věci do něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 19:50 Andrew
Já to myslel tak že kdyby žil deset let tak že potom by byl nový až by zemřel. Tu krajtu nakonec ne brácha chtěl nový komp a zítra ho dostane :( takže asi nějakou tu úžovku líbila se mi Amurská jenom je asi velká na tak malý prostor :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2011 19:21 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Sewer
Přesně tak hmm A snad nejvíc mě zaráží ta věta ...a co nežije moc dlouho(10 a více let). ... Uvažoval jsem o nějaké krajtě ale 30 let délka života je moc. Většina lidí je ráda, když zvíře žije co nejdéle a ne že 30 let je moc coze :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 17:32 Lilith – Re: Sewer
Jn, navíc jsem z jeho projevu pochopila, že jakmile mu had moc vyroste, tak si koupí nového - samozřejmě malého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2011 17:15 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Andrew
Nějak by se to dalo? :-|
Ještě před chvílí jsi měl 45 x 64 a najednou máš prostor na krajtu královskou? Navíc o krajtě královské si nemyslím, že je had vhodný pro začátečníka. Obzvlášť pro takového, který jedná stylem - už jsem se smířil s tím, že žije déle a možná by se to dalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 15:48 Andrew
Já mám na to celý stůl on ho brácha nepoužívá takže by se to nějak dalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 15:30 Žena Petra123 [18] - JeštěřiRe: Andrew
coze Tak nevim, ale terárko pro krajtu královskou by podle mě mělo mít rozměry minimálně 100*50*50 (d*š*v*)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 15:27 Andrew
No jako že potom bych koupil dalšího, ale stále mě to více táhne ke Krajtě Královské vlezla by se tam? už jsem se smířil že žije déle takže nádherný had
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2011 14:16 Lilith
Barevní, mírumilovní, malí hadi, co nežijí (občas) moc dlouho... asi nějaké užovky, je jich plno barevných forem. Jsou vhodní pro začátečníka, nepotřebují extra velké terárko. Vybavení terárka: podklad (lignocel-moc se nedoporučuje, dřevěné štěpky, kůra, rašelina s pískem, noviny či ubrousky), dále nějaké silnější větve na lezení, miska s vodou, zdroj tepla-postačí 25W žárovka (vhodné umístit do jednoho rohu, aby byly zajištěny teplotní zóny), teploměr a vlhkoměr) a úkryt. Jinak musím tě upozornit, žádný had není mazlivý, nestojí o tahání ven z terárka. Akorát nechápu tu větu, že kvůli malému prostoru budeš kupovat po pár letech nového hada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 11:02 Andrew – Had pro začátečníka
Dobrý den, chtěl bych si koupit hada. Jsem začátečník a nemám s teraristikou žádné zkušenosti. Chtěl bych nějakého mírumilovného a mazlivého hada nejlépe barevného :-D . Mám menší prostor takže nějakého co není tak velký a co nežije moc dlouho(10 a více let). Prostor mám 45 cm výška, 64 cm hloubka a kolem padesáti cm šířka. Uvažoval jsem o nějaké krajtě ale 30 let délka života je moc. Nemám moc místa takže bych po pár létech koupil nového hada. A ještě potřebuji poradit co koupit do terária a jak ho vybavit. Předem díky za odpověď.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 443x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/573