Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

agama vousata -dvojcata

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
agama vousata -dvojcata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 20:08 elegans1 Re: Utahraptor
Mě se asi 4x stalo,že ve vejcích byla siamská dvojčata.Měl jsem je u Rhacodactylus ciliatus.Většinou zůstala ve vejcích,ale jednou se i vylíhla,ale během pár hodin uhynula.Nějaké fotky jsou tady www.reptarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 14:13 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 14:08 Muž kritrs [1] - Ještěři
tak dnes rano - je mrtva , konci pozorovani sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 23:12 Muž kritrs [1] - Ještěři
fotky vejce nebo druheho zarodku nemam ,mala agamka jeste zije, ale bud neroste nebo roste strasne pomalu. je mezi ostatnimi a krmim ji zvlast. jakmile si pucim poradny fotak tak dodam nejakou fotku (mobilem to nejde vyfotit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 08:45 Žena Utahraptor [4] - ŽelvyRe: kritrs
Konkrétně u agamy nevím, ale občas se přihodí, že se v raném embryonálním stádiu zárodek rozdělí na dva a ty se pak vyvíjejí stejne - tak vznikají jednovaječná dvojčata. Když se něco nevyvede, tak se mohou narodit siamská dvojčata, kdy se zárodky vlastně nerozdělí úplně nebo tzv. parazitické dvojče, kdy má většinou nějaké končetiny navíc. Tady pravděpodobně došlo k rozdělení, ale druhý zárodek se nedovyvinul.
Je to rarita, neudělals náhodou nějaké fotky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 23:08 Muž kritrs [1] - Ještěři
No ,kdyz vyleze polovicni agama ,tak sem musel proskoumat vejce . Mlade zatim zije a je nejbarevnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 23:58 Muž Felix [754] - Ještěři
To určitě pozoruj. Občas se stane, že jsou v jednom vajíčku dva srostlé zárodky, siamská dvojčata, nebo aspoň takové ty dvouhlavé obludky. O takto oddělených zárodcích jsem ale dosud neslyšel. I když možná není divu - vylíhlé vajíčko každý chovatel obvykle vyhodí aniž by je zkoumal. Životaschopný mrňous už je přece jenom venku... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 23:31 Muž kritrs [1] - Ještěři – agama vousata -dvojcata ?
jen se chci zeptat jestli se stimto nekdo setkal u agamy.
Vajicko vypadalo od zacatku normalne jako ostatni,mlade se vylihlo jako posledni a ma polovicni velikost nez ostatni(mlade je zcela vyvinute,jen jakoby nemelo vroubky na tele),vajicko jsem potom vic rozevrel a zjistil ze je vnem jeste dalsi zarodek nevivynuty (vyvin trval asi jen kratkou dobu) na pohled zloutkovy vacek a neco sedeho jakoby pocatek hlavicky.
agama zatim zije 4dny mezi ostatnima (pokud prezije tak si ji necham na dalsi pozorovani coze )
prosim o pripadne vysvetleni,nebo jestli onecem nevite co byto mohlo byt.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 139x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/575-agama-vousata-dvojcata-