Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

stavba terária pro gekončíky

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
stavba terária pro gekončíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 23:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hmmm, pěkné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2011 22:20 Žena Verčák [112] - Ještěři
Snad nebude vadit, když dám odkaz na jiné stránky bez svolení jejich autora :-) ale třeba takhle by mohlo vypadat terárko z OSB : www.lizards.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:56 Žena Vini [34] - Savci
No, já to mám v plánu a z těch černejch ne, nehodilo by se mi to do interiéru..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 21:51 Muž krysikmouse [32]
No a tak stavil jste nekdo terko s osb ? a nebo třeba z DTD černých desek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 11:47 Muž vitas [27] - Ještěři
Čokoláda třeba tady www.autodoplnkyfro.cz/…

Každý hrátky s elektrikou jsou nebezpečný, stejně jako nůž na salám když s tím děláš blbě. :-)
Pokud se na to necítíš tak samozřejmě s elektrikou si nehraj. ;-)

Jinak příklad použití www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 22:31 Žena Vini [34] - Savci
čokoládou? to je co??? No nevím, když to uděláš špatně tak tě to prej může klidně zabít...nevim co je na tom pravdy ale já radši vyhledám bezpečnější řešení..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 22:29 Muž vitas [27] - Ještěři
Čokoládou spojuju kabely léta. Pokud se to dělá s rozumem a pořádně se to zaizoluje, nevím proč by to mělo být nebezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:20 Žena Vini [34] - Savci
óó jak chytré..:-D tak to ti moc děkuju protože tohle pro mě bude v budoucnu klíčové a budu to určitě k výrobě tera potře ovat, už teĎ si připravím plánek a k tomu zapíšu všechno co budu potřebovat abych to nezapomněla...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 12:42 Muž Onys [3] - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 12:41 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Vini
Fotka k příspěvku Jo jo mám odendávací kryt a pod ním to je protažený v prohlubních
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 09:58 Žena Vini [34] - SavciRe: Onys
Kdyžtak pak pošli tu fotku jak si to udělal, docela by mě to zajímalo..:-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 09:52 Muž Dante [2] - JeštěřiRe: Onys
Já se ptal v Hornbachu v Ostravě a čuměli na mně, jak tele na nové vrata... Ale dík za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:35 Žena Vini [34] - Savci
špatná rada..:-D nevadí...:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:34 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Vini
stříhat rozhodně ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:20 Žena Vini [34] - Savci
Ok to bych byla ráda, táta říkal že není moc dobré ty kabely přestřihávat, nevím jestli je to pravda ale prý je to nebezpečné... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:58 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Vini
Jestli chceš můžu ti poslat fotku jak jsem ty káble protáhnul ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:56 Žena Vini [34] - Savci
Tjn, já si to hlavně sama nemůžu dovolit za 2000, takhle to pro mě bude o dost jednodušší...:- :) a hlavně bude míň práce s kabely...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:50 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Vini
No s těma serepetičkama kolem se to samozřejmě prodraží ale dát 2000,- za skleněnou bednu nebo 700,- za pár desek a kus skla je docela rozdíl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:47 Žena Vini [34] - SavciRe: Onys
Tak to mě to vyjde docela zalevno...:) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:45 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: Dante
Jak píšeš o těch barvách do cementu tak tu jsem do toho použil mají je v hornbachu a jmenují se fronton
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:41 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: krysikmouse
Já ho mám, postavil jsem ho za den a desky stály asi 220kč, skla okolo 400kč jinak zas tak ošklivý mi to nepřijde můžeš to natřít nebo otapetovat a sladit to s barvou nábytku :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:34 Žena Vini [34] - Savci
To se mi nechce..:-D Ale zas - k čemu tam to sko pak bude když bude zatmavené?? :-D navíc mě to bude ladit do interiéru, OSB desky jsou světlé a já mám světlý nábytek....:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:31 Muž Dante [2] - Ještěři
Dají se koupit tapety na nábytek. Je s tím sice trochu víc práce, ale výsledek stojí za to ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:30 Žena Vini [34] - Savci – OSB
Já si to udělám z OSB desek,..navíc pokud chci mít skálu ze všech 3 stran jako že chci mít tak to musím mít ve dřevu, ze stran by to vypadalo ošklivě..:-D muselo by to být nějak zatmavené a to se mi nechce komplikovat..

Nia1212: No to nbychom bez tebe absolutně nevěděli,..:-D nicméně pro někoho se to může hodit...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:21 Muž krysikmouse [32]
A máte někdo terárko z OSB ? me to přijde celkem ošklivý :-(
Hlavně když tam nahoru nekdo ještě šoupne větrací mřížky co se dávají do dveří když máte za nima kotel ... no nevím přijde mi, že sklo je sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:16 Nia1212 – rada
Čus,něco vám řeknu je zbytečný kupovat pro gekončíka nočního větve nebo ukryty a kameny,jenom písek si kupte já jsem si větve a ukryty a kameny nasbíral venku v přírodě.Doporučuji najít si kmen jako já ale pozor ten kmen at je dutý. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 19:54 Žena Vini [34] - Savci
Jo, netoxickým balakrylem jsme s tátou natírali králíkárnu,...jinak díky za radu ohledně těch drátů, to se mi taky bude hodit,..teď už vím jak bychom to mohli udělat..:) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 19:11 Muž vitas [27] - Ještěři
Já jsem použil zdravotně nezávadný balakryl. Má to atest na dětské hračky a je atestovaný pro styk s pitnou vodou. Barvil jsem přímo na zaschlé lepidlo.
Ikdyž to ještě nevím jak provedu když je na konci zásuvka do elektřiny a z druhý strany topnej kámen
Já to prostě přestřihnu, protáhnu a spojím spojkama a izoluju elektrikářskou páskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:34 Žena Vini [34] - Savci
Stavba proběhne za hooodně dlouho ale moc ti děkuju...:) :-) :-D No nevím, znám lidi, kteří mají s lignocelem špatné zkušenosti, takže bych na to radši naplácala písek nebo obyčejný substrát či kůru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:32 Muž Dante [2] - Ještěři
Nemáš zač ;-) Jinak to lepidlo na kachličky múžeš použít tak i tak. Jen s tou barvou je problém, protože tonovací barva se dá použít jen na terária kde není vysoká vlhkost. Na netu jsem se dočetl něco o práškových barvách do cementu, které nejsou škodlivé, ale skutečnost je taková, že se nedají nikde sehnat. Alespon mně se to nepodařilo :-O .Nebo místo barvy múžeš jěště použít lignocel, nebo rovnou ten písek, ale ve větší vrstvě. Napatláš ho jěště na nezaschlé lepidlo. Ono to trvá stejně skoro den, než to všechno zaschne. Tak hodně štěstí při stavbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:20 Žena Vini [34] - Savci
Díky za radu, spíše ale uvažuji o těch kamenech, protože moje terárium je "les mírného pásma" takže to je spíše samý substrát,mechy a kořeny..:) A moc děkuju za tu radu co se týče OSB desek, do budoucna se mi to bude moc hodit.. potlesk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:16 Muž Dante [2] - Ještěři
Fotka k příspěvku No nejlevněji vyjde takové terárko vyrobit s OSB desek. V krámě kde je koupíš, ti je většinou i nařežou na požadovanou velikost. Budeš jěště potřebovat lišty, protože OSB desky jsou poměrně tenké. K přilepení polystyrenu múžeš použít akva silikon a natírá se to všechno obyčejným lepidlem na kachličky, minimálně ve dvou vrstvách. A jako barva jestliže se jedná o pouštní, či polopouštní terárium, kde není vysoká vlhkost stačí obyčejná tonovací barva. Jěště než zaschne, tak na ni napatláš písek a hotovson ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 17:32 Žena Vini [34] - Savci
jo taky bych se na to chtěla zeptat, když chci udělat terko zasazené za všech stran krom přední stěny ze dřeva, jak to mám udělat??? :) Jako myslím tím, že vpředu budu mít vysunovací sklo a větrání, to bude samo i nahoře a ještě nějaké ty mini ďoury na kabely...:-D Ikdyž to ještě nevím jak provedu když je na konci zásuvka do elektřiny a z druhý strany topnej kámen..:-D :-D A potom 3D stěna, tu bych chtěla udělat ze tří stran a to samo z boků a vzadu,..chtěla jsem se zeptat jak to lepíte když tam dáváte polystyrén, čím se to natírá abych to pak mola něčím posypat a jestli je to jednodušší než napodobení skály? Lepených kamenů? ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 11:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Onys
Hmmm, je to dost nepoměr stran 120*50*50 by bylo lepší. Cena takového skleněného terka by byla něco mezi 2000 - 3000Kč,..... s OSB deskami zkušenost nemám,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 23:56 Muž Onys [3] - JeštěřiRe: krysikmouse
No pokud ho nechceš jenom skleněný tak bych ho postavil doma z OSBčka palec je to asi jedna z nejlevnějších variant
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 23:29 Muž krysikmouse [32] – stavba terária pro gekončíky
Chci postavit terko pro gekončíky a chci rozměr 120cm x 40 x 35 . máte někdo zkušenosti s výrobou terka na zakázku ? cena ? atd. díky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 973x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/593?od=51