Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Had neřere a nesvléká se

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Had neřere a nesvléká se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2011 14:25 Muž Jery [9] - Hadi
Aha, já myslel že melanismus je něco jako opačná varianta albinismu, tedy stav kdy oproti absenci barviva jej mají přebytek, ale právě díky tomu, že nejsou až tak nápadní, mají větší šanci přežít a tím jsou běžnější. Ti lvi mají modré oči :-) Jinak sice s křížkem po funuse, ale krásné prožití vánočních svátků přeji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 14:28 Žena Vini [34] - SavciRe: Vini
A potom mrkni sem a uvidíš ten rozdíl sám. :)
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 14:24 Žena Vini [34] - SavciRe: Sewer
Nene, právě že albín postrádá jakýkoliv pigment, to tam máš vysvětlené, nejenže melanin ale i vše ostatní. Lev v sobě přeci žádné černé barvivo nemá, je pískový až nahnědlý, má hnědou hřívu a když je to albín tak je celý krémově bílý. :) a to včetně hřívy...:-) To samé někteří afričtí kočkodani, jsou šedí a albinističní kočkodani jsou bílí. :-)
Mrkni nejprve sem:
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 14:11 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Vini
Tvoje předchozí odpověď byla zcela vyčerpávající :-)

Já jsem ale chtěl říct (ale nevím, zda je to skutečně pravda a teď si spíš myslim, že asi ne), že albín neznamená bílý/bez barvy, ale že pouze postrádá černou barvu. Kupříkladu žirafa albín by mohla být celá žlutá ...a ne bílá (vim, blbej příklad, navíc fleky má spíš hnědý než černý, ale snad si rozumíme :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 13:44 Žena Vini [34] - SavciRe: Jery
Melaničtí? Jak to myslíš? Jakože jsou tmaví? Ne, ti se nijak neoznačují pokud vím...hlavně se běžně nevyskytují, známe případy jsou asi jen užovka červená anerythristic (tedy černo-bílo-šedá s žlutou tlamou) a Africký levhart kterému se říká černý panter, je to ale kvůli lokalitě, ve které se vyskytuje. Pokud se totiž levharti vyskytjují v hustších savanách, mají tmavší zbarvení než levharti, kteří žijí na otevřených savanách kde jsou tři stromy, to dá rozum. ;-) Takže tmaví jedinci mají vždy své specifické jméno, nevím jak ty ale černého lva jsem nikdy neviděla. :-D A to samé platí i o jiných zvířatech...albíni se občas rodí, ale melaničtí jedinci jen podle výskytu a jen u několika málo druhů, občas se vůbec nerozeznávají a jsou jen o něco málo tmavší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:07 Muž Jery [9] - Hadi
Označují se nějak i melaničtí jedinci? Znám akoráte albíny, ale tak mne to jen napadlo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 19:27 Žena Vini [34] - SavciRe: Sewer
Přesně tak, albínovi chybí jakýkoliv pigment, nejen černá barva (tedy melanin). Proto je např. u užovek barva Motley Amelanistic (chybí jí pouze melanin) mylně považována za albína, pravý albín je v tomto případě Blizzard, který je celý bílý nebo lehce narůžovělý bez kožního vzoru a má červené oči. Všechna tato vzácná zvířata se dělí na albíny a leucíny, taky jsou ještě silvíni ale o těch nic nevím - albín = bílá barva kůže/srsti, červené oči. (Např. užovka červená - blizzard nebo králík český albín) Leucín = bílá nebo slonovinová až nažloutlá kůže/srst a modré oči (Např. králík hermelín modrooký nebo leucín aligátor severoamerický). Tak by se i o lidech dalo říci že to nejsou albíni ale leucíni, kteří jsou běžnější než praví albíni - tedy lidé s červenýma očima, jsou jim velmi podobní až na barvu očí, leucíni mají modrou ale bohužel nemohu na 100% potvrdit že se to takto dělí i u lidí, jelikož to nestuduji detailně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 14:55 Muž Jery [9] - Hadi
To byl vtip. Něco jak jsou tři netopíři zavěšení na větvi hlavou dolu a jeden na ní stojí. Tak se jeden druhého ptá co se tomu třetímu děje a ten jen suše odpoví "asi omdlel".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 14:10 Muž Sewer [151] - Ještěři
Pokud se nepletu, tak albín znamená, že mu chybí černá barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 13:10 Muž Evil [15] - Ještěři
to mi připomíná scénku z filmu Pařba v Bangkoku:
Můj strýc viděl polárního medvěda albína.
A jak poznal že je to albín když je bílý?
Tenhle byl černý.
A nebyl to ten klasický.
Ne, nebyl!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 09:33 Žena Vini [34] - Savci – albinismus
:-D tak to je něco tahle diskuze :-D hej, ale s albíny (jakéhokoliv druhu) má elegans pravdu. Když se
Podíváš třeba na smečku bílých lvův Africe, žijí si stejně jako jiné smečky. To samé opice... A někdy se podaří přežit i albinickým krokoušům ale to jen zřídka protože mají hooodně predátorů a světlý = snadno viditelný.
Prostě to mají jen v životě těžší, asi tal stejně jako lidští albíni kterým v tanzánii lidi řežou vnitřnosti páč si myslej že je to cennost a ochrání je to...(proto pro ně maj spec. Ochranná střediska)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:29 elegans1 Re: Pogona
Na tenhle dětinský blábol otce tří dětí snad ani nemá cenu reagovat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Nebo by byla lepší krabice od bot stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Dobrá, dobrá, tak si nechám poradit. Jen co budu doma, ucpu v inkubátoru všechny škvíry, pořádně jej utěsním a maculáry rozházím do akvárek a dám si tam k nim i neonky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:21 elegans1 Re: Pogona
Zvláštní,že při zkušenostech z chovem lepidel a gekončíků,naprosto přesně víš,jak se nedají chovat třeba diplodactylové nebo bavayie.
Pokud jsem něco nechoval,tak o tom nekafrám.Já jsem nikdy nechoval kosmany,tak nebudu plácat svoje domněnky,jak je chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Z gekonů grandisky, maculáry, lepidky, klemerky.
Z jiných kosmany, límcovky, vitticepsky, pardalise, hermanky, calyptráky, hady ( hroznýše, hroznýšovce, gutky, korálovky,.... ),
a taky myšky, potkánky a křečky :)

Koukám tedy, že šikovní jsme oba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:00 elegans1 Re: Pogona
Jen tak mimochodem,jaké feklsumy jsi rozmnožil nebo množíš?Já momentálně 10 druhů,tak to evidentně dělám úplně blbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:54 elegans1 Re: Pogona
Aneb jak překroutit napsané,že jo?
Někdo psal,jestli může pro gekony použít akvárko.Moje odpověď,můžeš,pro zemní gekony,kteří nepotřebují vytápění.Kde je tam čárka o uzavřeném akvárku?
Albíni to samé.Źe ty jsi tady blábolil,že albín musí nutně v přírodě do pár týdnů zdechnout ,je prostě fakt.Že neznáš tak známou věc,jako je populace albínů climacophor,je tvůj problém.Ty climacophory evidentně do pár týdnů nezdechly,množí se tam minimálně sto let a je jich tam více,než klasicky zbarvených zvířat.To je prostě fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Vhodnost akvárií :

terarka.net/forum/616…

Téma albíni :

terarka.net/forum/134…

O AD3ce jsem psal že není dobrý nápad jí dopovat do zvířete
snadno se předávkuje.......

Atd. atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:48 Muž Evil [15] - JeštěřiRe: Verčák
máme to stejně vždycky se dozvím pár užitečných novinek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:41 elegans1 Re: Pogona
Co to meleš?
Kde jsem psal,že je vhodné uzavřené akvárium?Psal jsem,že se hodí pro chov pozemních gekonů,kterým vyhovují nízké teploty.
Při odchovu mladých felsum jsou plastové krabičky vhodné.Ony ne totiž všechny felsumy jsou jako grandisky.Většina mláďat felsum se mezi sebou rve,a pokud máš doma 40 mláďat,nic ti ani nezbývá.
Albíni nejsou nejsilnější,ale jsou populace,kde jsou v převaze,takže asi v něčem jsou úspěšnější.
Křížení je prostě jen další odvětví teraristiky,stejně jako šlechtění třeba psů nebo andulek.Ani pes ani výstavní andula už nemá s těmi v přírodě nic společného.
O podávání litrů AD jsi tady pokud vím,něco mlel ty.
Jasně,nejlepší do začátku jsou zvířata typu Naultinus,Nephrurus,Egernia,Brachylophus,atd.Informace načtu a pak už jen sekám mláďata.Že to jde,jde u těchto zvířat vidět na každé burze.Ideál pro začátečníka je zvíře,kterých je v Evropě pár desítek.
Větrání v inkubátoru stačí při jeho běžné kontrole.V přírodě běžně zvířata snášejí třeba do hnojiště.
Pokud je vejce bílé a oplozené,tak splesniví,jen když odumře zárodek.Zdravé vejce plíseň prostě nechytí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:33 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
a jéje.. řekla bych že na příštích pár dní můžu odložit knížku protože tady bude co číst.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2011 20:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Já to vzdávám :-D máš pravdu ve všem:

- ANO pro chov terarijních zvířat ( obzvlášť těch tropických )
je nejvhodnější uzavřené akvárium nejlépe krycím sklem ( obzvlášť plánujeme-li i chov různých plísní a breberek )

- ANO všechny felsumy se mají chovat v krabičkách od sirek

- ANO albíni jsou predátoři a nejsilnější jedinci z daných druhů

- ANO křížení agam vousatých s krokodýli Nilskými je SUPER

- ANO UVB záření např. u pouštních ještěrů je k ničemu,
ideální je do nich lít litry vitamínů AD denně,
jelikož jimi nelze zvíře předávkovat

- ANO pořídit si do začátku cokoli mimo chameleona jemenského a gekončíka nočního je nezodpovědné, je to risk, a zvíře určitě chovateli pojde, jelikož dnes v době modrních technologií je nemožné si o něm cokoli nastudovat

- ANO pokud se zvířata nerozmnožují je jim ŠPATNĚ a to i pokud jsou chovaní jen jedinci či dvě samice, prostě se množit musí, jinak jim je zle

- ANO je zbytečné řešit větrání ve vlhkých typech inkubátorů, protože potřebujeme docílit stejných podmínek jako např. v uzavřené koupelně plné
24hodin denně teplé vody, která krásně vytvoří pro inkubaci tolik potřebnou plíseň

- ANO pokud je vejce pěkné a bílé, nemůže nikdy zplesnivět ani přenést svou plíseň na ostatní v krabičce :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:28 elegans1 Re: Pogona
Zvířata v teráriu ovšem v přírodě nejsou,že jo?V přírodě úplně běžně probíhá mezidruhové křížení.Pes a kočka je trochu něco jiného než guttka a korálovka.Ty jsou si příbuznější,než si myslíš.A o té neživotaschopnosti bych se hádal.vyskytují se kříženci mezi třeba guttkou a korálovkou,jejich potomci se křížili s alternami a ti zase s jinými kříženci.Je to prostě jen další odvětví teraristiky.Křížence má v terárku každý druhů,jen o tom neví.Myslíš,že tady někdo chová čisté E.macularius?Nechová,jsou to všechno kříženci různých druhů rodu Eublepharis.To samé pogony,hroznýši,guttky,korálovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Proč kravina? Kdy jsi naposledy viděl na NatGEO že se ve volné přírodě spářil buvol s kamzíkem?
Navíc tyhlety totálně nepřirozené křížení odlišných druhů se většinou nedožijí prvních narozenin.
Zkoušel jsi někdy spářit např, králíka s morčetem, mě se to stalo několikrát, výsledkem byla jakási stvoření, která postupně během pár měsíců pochcípala,.....
Nemluvě o tom, že mnohdy se kříží druhy, které mají rozdílný výskyt v přírodě, které ba na sebe v životě nenarazili,...

Prostě je to tak ( jak to někdo napsal ) jako by chovatelé křížili kočky se psi.´Když už, tak křížit poddruhy stejného druhu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:42 elegans1 Re: Pogona
Proč kravina?Pokud je výslovně uvedené,že je to kříženec něčeho s něčím,tak žádný problém nevidím.Mimochodem většina běžně chovaných plazů jsou kříženci kdovíčeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Danny89
T9m spíš, bych jej "omlátil" ""chovateli"" o hlavu, pokud se po koupi objevili paraziti,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 09:53 Danny89
O parazitech jsem původně nevěděl. Terárium je 60x40x40. Podloží písek s rašelinou. Na vyhřívání je topná deska a žárovka. Hada jsem koupil protože se mi vzhledově moc líbil. Jsem naprostý lajk. Před koupí jsem hodně četl toto forum a podle rad vybavil terarko. teprve až potom kupoval hada. Takže jsem si nemyslel že by mohlo být něco špatně. On to hole plus mínus jednou za táden sežere ale spíš mě trápí že se nesvléká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 08:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Danny89
Tady je jediná rada, zvíře omlátit prodávajícímu o hlavu.
Jednak je tyhle občasné křížence ( užovka-korálovka, tmavka-regiuska ) kravina kupovat a ještě větší je množit.
Za druhé nevím, proč jsi bral zvíře s parazity,...... hmm a za třetí, když už jsi vzal takový "zmetek" navíc s bonusem parazitů, proč se divíš, že je problém,...... to bylo jasný hned od začátku,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 04:48 Muž Sewer [151] - Ještěři
Teda pardón, ale kříženec užovky s korálovkou mi přijde asi jako kříženec kočky se psem...

Jinak k těm problémům - od kamaráda jsem dostal mládě korálovky se slovy "dva a půl měsíce nežral, dva měsíce se nesvlíkal, je agresivní, nechci ho". K němu veliký terárium (absolutně nevhodné a nevhodně zařízené = had žil na štěrku atd.). Po pár dní klidu u mě, pobytu v novém, vhodném terárku začal žrát (přijímá holátka) a než agresivní se mi jeví spíše lekavý a zároveň zvědavý. S parazity zkušenosti naštěstí nemám.

Pokud máš problémy, první, co nás bude zajímat, abychom ti mohli pomoct je prostředí, ve kterém had žije = jeho terárium (velikost, vybavení atd., fotka by se taky hodila).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 00:43 Danny89 – Had neřere a nesvléká se
Dobrý den,
hada mám již 4 měsíc. Jedná se o křížence užovky a korálovky. Po přivezení domů z burzy jsme si s sebou přivezli vnější parazity. Těch jsme se zbavili. Jenže hádě žere nepravidelně a hlavně se pouze jednou svléklo. A to je to co mi dělá starosti. Od stejného chovatele si bral hada i kolega. S parazity se potýkal také ale jeho had je již 3 svlečený a můj zatim jen jednou. čím to může být. Děkuji za odpověď.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 320x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/694-had-nerere-a-nesvleka-se