Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Písek pro agamu vousatou

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Písek pro agamu vousatou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 22:11 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Vašek
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 21:24 Vašek
Moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 18:32 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Vašek
Tento písek se proplachovat ani zapékat nemusí. Hlídejte si jen vlhkost,kvůli prašnosti. Vhodný je na to obyčejný ruční rozprašovač. Ať se vám chov daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 08:19 Vašek
Fotka k příspěvku Je to Písek přímo pro ještěry bez přídavku barviv a chemikálií.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 00:07 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Vašek
Nevím jaký písek jste koupil. Má nějaký obal? Pokud možno zkuste sem umístit fotku toho produktu. Pokud se jedná jen o obyčejný písek tak to zde jen popište. Já osobně používám do terária písek do dětského pískoviště. Čas od času je potřeba zvlhčit kvůli prašnosti. Jinak po otevření je tento písek již vlhký. A samozřejmě po nějakém čase kvůli hygienickým podmínkám zvířátek, je potřeba celý vyměnit. Vždyť je to vlastně i jejich záchod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 20:32 Vašek
Ahoj, chci se zeptat, koupili jsme pro agamu písek a nevíme zda proplachnout nebo ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2016 20:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Radek
Ahoj přečti si pár odstavců níž.... hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2016 18:29 Radek – písek a krmivo
Zdravím budu si pořizovat agamu v. a chtěl bych poradit jaký písek je pro agamy dobrý Díky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2016 19:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Albert
Ahoj Alberte, tak mně agama dneska taky vykladla asi 25 neoplozených vajec, tak snad to bude vše, už jsem takhle o jednu agamku přišel. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 21:30 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Albert
Neoplozená by měla tak nějak vytrousit kolem bez problémů, samička instinktivně pozná že to s nimi nemá cenu a tak se nenamáhá nějakou péčí, u (možná) oplozených by už problém nastat mohl - pokud si samice myslí že by z nich něco mohlo být, může je v nevhodných podmínkách zadržet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 21:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Albert
Hlavně dej pozor ať vyklade všechny, jinak není jiné rady, pak by to byl problém. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 17:26 Albert Re: Landvir
Kladiště přidělám a zase jsem našel jedno vajíčko, jestli ještě můžu něco udělat, tak bych rád věděl co. Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 04:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Albert
Ahoj Alberte, agamku prohlédni pohmatem jestli v sobě ještě vejce nějaké nemá, těch 8 není moc, nemusela je vyklast všechny a určitě bych ještě přidal kladiště, kdyby náhodou. Hlavně aby se zbavila všech vajec, jinak je to dost problém... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 22:16 Albert Re: fajfmen
Zdravím, večer jsou koukal do terária a viděl jsem tam 8 vajíček, vypadá to na falešnou březost, protože samce nemám. Vajíčka jsem vyndal a nakrmil jí a dal jsem jí klid, jestli to chce ještě nějaké kroky dodržet, rád bych je slyšel díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 19:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Albert
V poho. Dej jí tam co chceš, není to pokojová kytka aby ji složení zajímalo víc než zda se jí v tom dobře hrabe a netlačí to do tlapek. Hlavně aby to po vyschnutí nebylo prašné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 13:51 Albert – Podloží Hlína
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli bych mohl vyměnit písek za hlínu , protože když jsme Agamu vytáhl ven na speciální jemnou hlínu, tak se v ní zahrabávala, dělala tunely :-D pokud je to problém rád bych věděl proč. Děkuji Albert
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: mikes
Ahoj pro agamu nejlépe jen písek... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 20:22 mikes
dnes jsem v prodejně vyděl smíchnou rašelinu s pískem,dá se použít pro agamy?jake má kdo zkušenosti.děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 23:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: kačka
Libovolný. Nebo hlínu, lesní hrabanku anebo koberec - krom doby kdy chce zahrabat vejce je jí to naprosto fuk ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2016 08:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: kačka
Ahoj Kačko, přečti si pár odstavců níž... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 07:25 kačka – Písek pro agamu vousatou
Prosím poradí mi někdo jaký je vhodný písek pro agamu vousatou,jaký bych jí mohla dát do terária? děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 18:41 Muž Pasyok [37] Re: mikes
V podstate čím viac tým lepšie, samozrejme s rozumom...okolo 5cm, ale postačuje, no doprial by som aj tých 10cm, nech má zábavu pri hrabaní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 18:22 mikes – Vrstva
Jakou vrstvu písku použít 3/5/7cm děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 17:09 adys – názor
mě osobně přijde jednodušší písek vyvařit :) a člověk má jistotu že tam nic nebude:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 17:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, já mám písek z řeky, taky jsem ho nechal jen usušit (cca 14 dní) a hotovo ;-)
Nikdy jsem ho nepekl.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 06:49 Žena Nessy [124] - Ještěři – fajfmen, Pogona
No tak jo no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 05:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Já ho jen properu ve škopku studenou vodou ze studny od hrubých nečistot. Nikdá jsem problém neměl.... Pečení je nesmysl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 22:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Osobně to nedělám vůbec. Každá upečená brebera (a že jich v tom písku bude dost) je dle mého výhledově ideálním výkrmištěm plísní a tomu podobně ;-). Prostě jen nechávám budoucí substrát tak půlroku odležet někde, kde průběžné vystěhovávání breber ze stále se pro ně zhoršujících podmínek nevadí a rostlinná hmota (kořínky, lístečky apod.) projde procesem rozkladu do mrtě... a pak to prostě sypnu do terárka ;-)

To je ale jen můj osobní způsob, rozhodně ne všeobecně platný patent. Jiní teraristé mohou mít jiné způsoby, některé i třeba lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2013 22:23 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pečení písku
Ahoj, na kolik stupňů a jak dlouho propíkáte písek? Dík
(Většina lidí peče před Vánoci cukroví, tak já aspoň ten písek :-D )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: malenka5331
Určitě ho na pozadí použij :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:08 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: Pogona
A mohla bych ten písek třeba použít na 3D pozadí? To mi nikdo neodkoupí a myslí, že je škoda ho jen tak vyspat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Pořiď písek co se přidává do betonu, je pěkně do červena a a u agam ho používám 15let bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 17:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: malenka5331
Nemíchat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 12:37 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – dno pro agamu
Ahoj, mám ze zrušeného akvárka 50kg křemičitého písku a štěrku, můžu to pro agamu namíchat nějakou tou hlínou? Děkuju za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 21:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Proběhni se po okolních lesích, slatinách a lukách, všude naber vzorky a ty nech důkladně uležet v pokojových podmínkách. Do roka a do dne už se budeš slušně (v základních intencích) orientovat v použitelných substrátech z Tvého okolí.
Než to vychytáš, flákni tam koupené substráty dle příruček (jako náhražka to funguje), pouč se z nich, a po dobu než doslouží zkrátka prozkoumávej ty které se válí v přírodě okolo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 19:11 Žena Nessy [124] - Ještěři – Hnědočervený písek
Ahoj, chtěla bych mít hnědočervené terko (zhruba nějakou takovou barvu, jestli bude víc do hněda nebo červena je asi celkem jedno), máte tip na nějaký písek? Prý ne vše, co se prodává pro agamky, je pro ně vhodné, tak abych neudělala botu.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 20:15 hoja
a co písek do čističky vody k byzénu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 20:22 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: vitticeps
S tím bordelem bych tomu i věřila. Chakin jak se někam rozběhne písek (bílí křemičitý z obi) mu od pacek lítá přes celé dvoumetrové terárko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2012 18:20 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Na jílovité a prašné písky/substráty bacha - speciálně ty "pouštní" terarijní písky bývají svinstva. Je rozdíl příroda a terárium, navíc odolnost divokých agam a těch v zajetí.. Často můžou takové substráty způsobit dýchací potíže nebo problémy s očima. Malé druhy s tím problém nemívají, protože při pohybu příliš nepráší. Vousatky jsou ale schopné udělat pěkný bordel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 18:00 Muž Felix [754] - Ještěři
Jak napsala níže Veverčák - červené písky jsou v přirozeném prostředí vousatek jedněmi z nejobvyklejších (taky jeden z důvodů, proč se u nich tak často vyskytuje sklon k oranžové až načernenalé kresbě ;-) ).
Běžně je tahle barva písku způsobena vyšším podílem jílu (pokud opomineme půdy bohaté na železo), který sice v teráriu brzy vede k udusání substrátu do poměrně tvrdé krusty, na stranu druhou se ale takový podklad snáze udržuje v relativní čistotě a pokud zvíře hrabe, stěny chodbiček se mu nebortí nad hlavou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Táňa
Přesně tak, i kdyby byl písek modrý, agamě je to jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:20 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Táňa
Žádný vliv to nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 18:33 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Táňa
já ti nevím :-) podle mě je to hloupost :-) když si vyjedeš jakoukoliv fotku australské pouště je tam oranžový až červený písek.. tak proč by jim to mělo vadit? :-)
ale počkej na někoho kdo tomu víc rozumí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 17:23 Žena Táňa [2] - Ještěři – Písek pro agamu vousatou
Fotka k příspěvku Ahoj chtěla jsem se zeptat, jestli má nějaký vliv červený písek na agamku na této fotce.. Někde jsem vyčetla, že se to nesmí (psali, že to není vhodné barvově), mě se to zdá divné..
děkuji za odpovědi
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 494x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/749-pisek-pro-agamu-vousatou