Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zdroj UVB

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zdroj UVB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2013 14:21 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pepenka
a nešly by ty rozměry rozšířit at tam není těch 40? zdá se mi to dost málo alespoň na hloubku by to chtělo zvětšit ať se tam v dospělosti otočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 10:01 Pepenka Re: Pogona
Ok, díky za radu ;). Chtěla jsem využít terárko, které doma máme. Takhle teda pořídím 100x40x40..jako světlo je tam bodovka (Napětí 230 voltů a spotřeba 20 wattů), plus bych pořídila toto www.topnekameny.com/…. Bude to na takovou velikost terárka stačit? nebo je potřeba něco víc či jinak? Četla jsem, že topné kameny jsou pro agamy nepřirozené takže nad jejich pořízením ani neuvažuju..nebo ano? Budu kupovat letošní mládě, nyní 24 cm.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 19:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pepenka
Ideální je pořídit zvíře rovnou do "dspěláckého" terária, kecy, že si ve velkém nenajde potravu apod. jsou totální nesmysly. V další řadě tím ušetříš i nemalý peníz za pořizování několika terárií a jejich vybavení ( pže např. z malého terária kam se hodí UVB ReptiGlo o síle 13W ji ve větším už nepoužiješ - tam budeš potřebovat silnější, atd. atd.,.. ), čili další důvod pro pořízení rovnou stálého terária. Dál nebudeš zvíře stresovat několika změnami "jeho" území - je to teritoriální ještěrka a ta na "svém" hodně lpí a změny u ní nejsou na místě....

Čili mnoho důvodů, proč do terária Tvých rozměrů určitě agamy nepořizovat. Co se týče velikosti, sám mám samičky, které mají k 60cm, čili na "všeobecné" poučky zapomeň a raději počítej s horní hranicí, to je vždycky lepší. Opět zde neplatí nesmyly typu : " Agama vyroste dle velikosti terária".... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 18:16 Pepenka Re: Pogona
Dočetla jsem se, že samice dorůstá 45-55 cm max. Protože je to letošní mládě, zvažovala jsem nyní terárium menší, s tím že jak agama poroste by se zvětšilo i terárium. Samozřejmě jsem něco četla, a i když jsem začátečník, který nemá žádné zkušenosti, debil nejsem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pepenka
To je totální nesmysl, primárně zkazíš agamě život, když jí nacpeš do terária 60 na 40cm, když se dorůstá 50 - 70cm,.....CHCE SI TO NEJDŘÍV NĚCO PŘEČÍST A ZJISTIT !
Do takového terária si pořiď GEkončíky noční, ti ani UVB nepotřebují a máš hned po dvou problémech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:05 Pepenka – Prosím o radu UVB
Dobrý den, mám možnost koupit terárko 60x40x50 se světlem. Chtěla bych pořídit agamu vousatou a proto potřebuji nějak vyřešit UVB světlo. Jsem narpostý začátečník a nerada bych ěnco pokazila..je možné jen d světla našroubovat žárovku uvb? nebo nechat žárovku a doplnit dalším světlem? dáte tip kde případně koupit? Děkuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 20:57 ondra 22 – Diamond halogen floodlight 35 w
Nevite jestli je Diamond halogen floodlight (osvětlení) žarovka a nebo cely set? Je v baleni i pripojka do elektriny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 07:01 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: HammerJoe
Díky za informace.
Já jsem se ptal proto, že mi to (zhasnutí) udělala poprvý po dvou měsících provozu. Když jsem ji nechal (podle návodu) vystydnout, naskočila víceméně normálně. Vnější teplota je nížší,než dřív, kabeláž vypadá v pořádku, časovač jsem pro jistotu vyměnil, takže se spíš přikláním k poklesu napětí v síti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 20:30 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Já jsem se hádat nepřišel :-) napsal jsem, že si jen myslím že to tak není dle mých zkušeností ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 19:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Tak o tomhle bych se hádal ;-) roky jsem u želv používal SolarGlo 125W a teďko Solar Raptor 100W a prostě to dělají, když se trošku víc v bytě zatopí, nebo když do ní ve vyhřátem terárku omylem "drnknu" pak prostě v zájmu "zachování si vlákna" zhasne. Právě proto mají v sobě předřadník, který je "kontroluje" a "reguluje". Nejen že to uvádějí všichni výrobci, ale shodli jsme se na tom např. s Junkem, kterému léta letoucí dělají totéž ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 17:10 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Tome myslím že to takto jak píšeš úplně nefunguje, mám pocit že to funguje tak že když s ní svítíš a pak ji vypneš a poté hned jak je zahřátá opět zapneš tak se nespustí,ale poté co se ochladí půjde zapnout, né že by se sama od sebe zapínala a vypínala jak potřebuje ... Jinak určitě je to způsobeno kolísáním napětí proudu a to vypnutí bych přičetl právě tomu v tu danou chvíli zapojenému spotřebiči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Je to normální, to že zhasla znamená, že se přehřála, tyhle výbojky mají vestavěný předřadník v objímce, ten je chrání před přehrátím a následným prasknutím výbojky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 12:49 Muž Střelec [74] - Ještěři – Dotaz na uživatele Solar Raptor
Mam věcnej dotaz na chování výbojky Solar Raptor: Mají vaše kousky jednolitej světelnej tok, nebo občas pulsují? Moje "univerzálka" 80W E27 občas nepravidelně pomrkává a nevím jestli je to normální (třeba reakce na pulsování napětí v síti), nebo jde o vadu. Jednou dokonce zhasla - ale to bylo ve chvíli, kdy jsem zapnul jinej spotřebič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 23:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
No a vo tom to je - ačkoli by k tomu logicky docházet nemělo, tak k tomu jednoduše dochází. A protože čtu s oblibou německé příručky a tu i támhle nějaký jejich web, je to hodně častá záležitost. Něco jako nastěhování gekončíka nočního do solárka o rozměrech 130x50 cm jako půdorys minimální nádrže (četl jsi něco od Ariane Janitzki? To si pošmákneš ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 08:13 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Co jsem instaloval univerzálku Solar Raptor 80W, chová se chamík jako podle příručky. Podle stavu vyhřátí se posunuje po větvích a reguluje si tak podmínky sám. Dokud jsem měl instalovanou obyčejnou bodovku a ReptiGlo, "povaloval" se většinou na větvi pod ReptiGlem. I když mu s ním teď občas přisvítim přes stropní pletivo (vzdálenost od nejvyšší větve je prakticky stejná, jako dřív), upřednostňuje univerzálku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2013 23:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Laicky řečeno:

K předimenzování UVB zdrojem nemůženikdy dojít, dáme-li do terária zvířeti např. kámen tak velký, aby se za něj schovalo, nějakou rostlinu, větev, vysokou vrstvu substrátu, skleněný "kryt", listí, atd. atd. kam by se mohlo ukrýt. Pak můžeme používat 14hodin denně sebelepší zdroj UVB ( včetně slunce samotného ) a zvířeti se nemůže nic stát ;-)

Pokud však půlmetrovou pogonu dáme do terária 35-35cm a nad ní pověsíme Vitaluxku na 15 hodin denně a bez možnosti úkrytu,...je zle ( ač si osobně myslím a vsázím na to, že taková zvířata pojdou dříve dehydratací, naž nadbytkem UVB,...nemyslíte? ) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 18:51 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Střelec
Tak to by se dalo. Ovšem mám doma jen trubice T8. Předpokládám, že T5 budou hřát míň. Proběhla mi totiž hlavou myšlenka, že bych tu uvb trubici dal k želvě, kdy by ji měla zároveň jako "výhřevnou".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 06:51 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Jiri_99
Obávám se, že teplotní "výkon" bude stejný u všech trubic dané kategorie bez ohledu na inzerovaný typ záření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 23:22 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Jedna blbá technická.
Hřeje uvb zářivka např. www.robimaus.cz/… stejně jako zářivka obyčejná?
Děkuji pěkně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 20:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: HammerJoe
V mnoha ohledech máš pravdu, o tom žádná. Protože ale spousta novopečených adeptů teraristiky nemá o škodlivosti předimenzovaného UVB nejmenší tušení a v dobré víře to mívají tendenci přehnat, považoval jsem za vhodné tuto okolnost vypíchnout (např. pro budoucí návštěvníky vlákna z řad náctiletých).
Jinak se ovšem musím přiznat, že i v terku parametry podobném tomu co uvádíš používám právě jen tohle zmíněné "svítíčko" - s uspokojivými výsledky i u čukval (!) ;-). Přes léto mám sice ještěry imrvere venku na sluníčku (což určitě dělá své), to se ale z bezpečnostních důvodů týká jenom vzrostlých jedinců u kterých by už každá růstová vada byla nevratná... :-)
Mmch. Tvá poznámka o vousatkách z X-té terarijní generace vystačujících i s minimem záření apod. není známkou jejich degenerace ale naopak neskutečné adaptability X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 19:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
To mám načtený, právě mi ji sám Junek doporučil a koupil jsem ji u něho, že je dobrá a sám je používá ( to ale může tvrdit u každé značky ), avšak jeho vlastní měření tvrdí něco jiného. Proto jsem chtěl vědět názor někoho, kdo je sám používá.
No,...snad bude lepší než SolarGlo 125W, které jsem používal loni a asi to není zrovna TOP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 19:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 19:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Právě že jse je používal, jen ne tu SolarR. 100W výbojku, nemá žádný předřadník ( snad v sobě ), montuje se napřímo do klasické E27...s tou zkušenost nemám, tak by mě zajímalo, zda ji tu někdo používá a jak je s ní spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 17:57 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
70W flood solar raptor to samé používám i u sunluxu - dle testů jsou ty 70 watovky nejlepší. Já osobě jsem s nimi velice spokojen. Pokud jsi ještě nepoužíval žádnou halogenidovou výbojku tak jak to zapneš nebudeš věřit že jde z "pouhých" 70W vymáčknout tolik světla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 16:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Jaký Solar Raptor máš konkrétně odzkoušený? Byl mi doporučen k suchozemským želvám, ale nemám s ním žádnou zkušenost ( konkrétně výbojka Solar Raptor 100W ). Díkas za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 14:05 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: fajfmen
Původně jsem odpovídal na nějaké reptiglo v zářivce-tak jsem to pochopil-teď už chápu,že byl myšlen kompakt,to že je reptiglo vhodné do malých odchoven s tebou souhlasím, ale nic to nemění na tom, že bych to v životě nedal do terárka o rozměrech 120x60x60 ... to že je přemíra UVB škodlivá to je snad jasný o tom tady psát nemusíme - každý musí trochu uvažovat a uvb zdroj použít tak aby se ještěr mohl kdykoli schovat před zářením, nebo použitím dalšího tepelného zdroje bez uvb... Jinak za sebe musím říct že mám odzkoušené různé uvbéčka,které používám ( Ultra vitalux, solar raptor a sunlux ) a reptiglo (5.00 26W) bych mohl jako zdroj uvb doporučit pouze u F. pardalis, kteří nemají zas tak vysokou potřebu uvb záření.Jako zdroj pro jakéhokoliv pouštního ještěra to rozhodně nemohu doporučit. Posviť jim tam zdroji, které jsem vypsal a uvidíš naprosto jiné - přirozené chování - obrovský apetit a chuť se pářit oproti reptiglu.Ale jsme v čechách a tady už si ty generacemi zdegenerované vousatky zvykli na ledacos...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 20:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: HammerJoe
No já osobně mám s "úsporkovými" ReptiGlo UVB-10 velmi dobré zkušenosti - umístěna v tandemu hned vedle výhřevky dá takováhle "žárovička" ještěrkám, které se tak 10-15 cm pod ní každý den opakovaně vždy tak na čtvrthodinku rozplácnou, přesně to co potřebují.
Že má Repti malý dosah je sice fakt, neužitečná ale rozhodně není (např. v malých tercích u mláďat). Ve velkém a poměrně vysokém teráriu už to v rámci celoplošné působnosti nevytrhne ani omylem, to je pravda, jenže tady bacha - přemíra silného UVB může uškodit prakticky stejně jako jeho nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 16:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Libor
UVB zářivka pro agamu je naprostý nesmysl který ji nic nedá...dal bych tam alespoň dvě zářivkové trubice(na světlo) co nejdelší,ale 120 cm se ti tam nevejdou-ty já dávám do 130 cm terárek... A pak jako zdroj UVB a tepla v jednom buď sunlux nebo solar raptor 70 W ...pak samozřejmě záleží jak to bude výhřívaný jestli to stačí nebo ne a pak třeba ještě dosvítit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 08:47 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Libor
Čím výkonnější, tím lepší. Ale trubice ReptiGlo mají jako zdroj UVB na fórech obecně mizernou pověst, ať už jsou lineární, nebo ve formě "úsporky". Dřív, nebo později ti tu nějaký profík doporučí jako zdroj UVB něco podstatně lepšího (patrně to bude nějaká "žárovka - s předřadníkem, nebo bez) a trubice jen jako osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 20:55 Libor – síla UVB
Dobrý večer , prosím Vás jak silnou UVB zářivku mám pořídit své Agamě, má 5 let.terárium má rozměry 120*60*60. byl jsem dnes ve zverimexu a mají tam trubice Repti Glo 30W 10.0 může to být??a jaký typ trubice?? mají tam pouštní,nebo širokospektrální.moc děkuji Libor
Nebo poradtě sami co by bylo dobré. děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 08:49 Muž Střelec [74] - Ještěři – UVB solar raptor 80W
Do stropu terárka jsem instaloval "univerzálku" UVB Solar raptor 80W. Návod uvádí bezpečnou vzdálenost pro dekorace a zvířata 20cm, což jsem se při debordelizaci terárka snažil dodržet. Teplota v této vzdálenosti se pohybuje mezi 40-45°C a ještěr střídá pozice podle nálady a stavu vyhřátí jako podle učebnice. Co je trošku problém - UVB zdroj v žárovce občas nepravidelně pulsuje, což je u této konstrukce zdroje daleko viditelnější (a nepříjemnější), než u trubice.

Dříve byl chamík pod topnou čtyřicítkou jen občas (při stejné teplotě na výhřevném místě) a více času trávil pod ReptiGlem, teď upřednostňuje nové "sluníčko" i tehdy, když mu při mizerném světle venku přes mřížku přisvítím lampou s UVB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 12:58 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: HammerJoe
Část popisek "stopadesátky" na jedné z přelepek byla v polštině, což by mohl být varovný příznak, že jde o šmejd pro východní Evropu. U Robimausu tvrdí, že jde o přebalený původní ReptiGlo 26W 10.0, ale chování tomu opravdu neodpovídá. Zatím si ji necham jako zálohu pro naléhavej případ, nakonec půjde do sklepa.

No nic, objednal jsem si univerzálku Solar Raptor E27, prodejce mi pro stávající terárko doporučil 80W. Zatím bude zvrchu na ventilaci, než přijdu na způsob, jak ji vsadit do stropu tak, aby kolem ní po vypnutí neprchaly brebery. Podle návodu to vypadá, že by osazení mělo být žáruvzdorné, optimálně plech s dírou akorát na žárovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 12:25 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
de jenom o nový přebal, nebo se opravdu liší vlastnostmi?

Dle mého jsou ty lampy jiné,nedávno jsem objednával 5 ks reptiglo 5.0 a došli mi ty nové uvb 100(25W) a musím říct že svítí oproti 5.0 26W mnohem méně a nejsem s nimi spokojen a řekl bych že ani chameleoni. Bohužel už je pozdě na vrácení...Jen je chyba u prodejců že to nemají přeoznačené a prodávají to pod stejným názvem i watáží, které přitom stejné nejsou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 09:50 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Díky. Jestliže se osvědčila v praxi, není co řešit (teda kromě účtu za elektřinu).
Když jsem kupoval začátkem léta ReptiGlo (26W, 10.0), bylo na škatuli nové označení "150", ale česká přelepka s označeném 10.0. Když jsem na něj narazil později v jiném obchodě, tvrdil mi prodejce, že tahle verze dává víc UVB, míň běžnýho světla, ale musí se vyměnit po třech měsících. Jde jenom o nový přebal, nebo se opravdu liší vlastnostmi? Je fakt, že z mého subjektivního hlediska je svit méně vydatný, ale také hůře snesitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2013 17:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Tuhle lampu mám doporučenou od p.Junka, který hcová such. želvy, už ji mám doma a pěvně věřím, že Junek by nedoporučoval nic, čemu nevěří, ostatně na svých stránkách provádí a pravidelně aktualizuje měření veškerých dostupných zdrojů UVB na našem trhu, takže ví, co doporučuje.
Pokud vím, sám je mj. u svých želv používá a to hovoří jasně ;-)
Navíc je i za dobrý peníz, takže není "zbytečně" drahá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2013 13:31 Muž Střelec [74] - Ještěři – UVB/univerzál bez předřadníku
Která UVB lampa bez předřadníku (případně univerzál UVB/topná) z nabídky na trhu vydrží dávat UVB aspoň rok? Aby koncem roku dávala aspoň tolik, jako lehce jetý ReptiGlo 10.0. Po "vyšumění" ji hodlám použít jako normální osvětlení ve sklepě, koupelně a podobně - proto bez předřadníku. Narazil jsem na tohle:
www.chovatelskepotreby.eu/…
Jaké jsou na to reference? Na něco jsem narazil, ale nevím, co si z toho vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jiri_99
Rozdíl žádný, jen ve výdeji UVB, určitě kup 10.0 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:33 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Právě jsem želvákovi trocha předělal želvárko a už je i na čase pořídit nové uvébéčko.
Bude ho mít ve výšce cca 10cm nad krunýřem. Chtěl bych jí tam dát 5 UVB 26W, popřípadě 10 UVB 26W. Akorát se mi nikde nedaří tu 10 najít i pro tropická akvária. Jaký je rozdíl mezi žárovkou pro pouštní terko a tropické, když je to pořád UVB? To je ta žárovka nějak lépe odizolovaná, bo je to jen další trik prodejců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 18:10 Sonystar Re: Pogona
Dobře, děkuji moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 15:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sonystar
Pak je to OK, tyhle žárovky by se měly měnit maximálně po roce, ideálně po 6-8mi měsících ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 08:42 Sonystar Re: Pogona
4 měsíce, značka Exo Terra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 19:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sonystar
Jak je žárovka ( UVB ) stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 14:15 Sonystar
Dobrý den, moje agama vousatá je posledních pněkolik dní líná, pořád leží natažená v teráriu a běhá a ožívá zas mimo terárium. nemůže to mít co dočinění s UVB? Agamě jsou 4 měsíce, od začátku má UVB 10.0, ale jaké je jeho životnost? Nepotřebuje ho vyměnit ??? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 14:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: DoMiiNo
Vitaluxkou pár minut, všemi ostatními 10-14 hodin denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:38 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: DoMiiNo
sviť stejně jako normální žárovkou :-) tzn po celou dobu kdy má tomu zvířeti (jakému?) svítit "slunko"
v přírodě ti slunko taky po pár minutách nevypne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 12:01 DoMiiNo – UVB doba svícení?
Ahoj, chtěl jsem se zeptat v jak dlouho svítit UVB? Jestli jestli jako druhou žárovkou nebo jen několik minut.. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 08:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: khopikcopin
Nebude, je to děsně malá žárovka do velkého terária, kdybys vzal aspoň tu větší 26W, bylo by to mnohem lepší ( mám dvakrát takový "dosvit" ) :-)
13W je takové plivátko, tak do terárií max 50*30*30,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 08:54 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – aha
jo no to sem četl ale vyměnit nebo dát spátky se my jí nechce a opravdu myslíte že jim to nebude stačit.
jo a skleníkoví efekt sned nehrozí a navíc tam mam dobré větrání a v pokoji mam teplotu asi 20-25°C a už jsem mnel takové ani ne terárium ale mnel jsem tam šneky a nic takového žeby tam byla sama od sebe teplota do 25°C jsem nepozoroval a to to bylo přímo u okna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2012 21:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: khopikcopin
Do 10ti dní ji můžeš vrátit do obchodu a to že Ti na terárium svítí slunce může být špatné - především v létě se může snadno přehrát a déle trvající teploty nad cca 32C díky slunci po celém teráriu jsou paradoxně pro většinu plazíků i smrtelné.
Navíc UVB záření sklem neprochází, takže i kdyby bylo terárium přímo na slunci venku, UVB se k plazíkovi nedostane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:44 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – j
no jo ale zase čím větší síla tak větčí zářivka ja vím že s tím máte velké zkušenosti ale já už ji za 529kč koupil a jentak ji nevyhodím a já se doní nechtic podíval a oči mě bolí ješte teď a já si myslím že jim to snad bude stačit a na terárium mi z jedné čtvrtiny svítí slunce

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1665x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/750-zdroj-uvb?od=101