Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleon Jemenský, nevydařená snůška

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Chameleon Jemenský, nevydařená snůška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 15:54 Jakub – Vejce
Čus lidi mám dotaz ohledně vajec už mám jednoho na světě a všiml sem si že jedno vejce má na sobě kapičky a zmenšuje se tak sem se chtěl zeptat jestli je to v pořádku nebo jestli nepotřebuje pomoc ven? Někdo nějakou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:35 IVAN Re: elegans1
:( dekuji za info :( a kdyz sem rozbil umyslne 1 vajicko tak tam byl peknej plod ale nehybalo se maji se hybat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:35 elegans1 Re: Ivan
To je konečná.Při teplotě kolem 50 stupňů dochází k denaturaci bílkovin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:35 Ivan – INKUBATOR
dobry den mam otazku mam v inkubatoru 25 vajec uz 4-5 mesic byla u nas bourka a problikla elektrika a sekl se termostat a inkubatotor nevypl porad topil a bylo tam cca50stupnu asi cca 24H pak sem na to prisel prezijou tech 50 stupnu? dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 10:38 Muž TBed [0] - Ještěři
Díky moc za obeznámení, to rošení jsem si našel na netu ,nevím už přesně kde, ale do té doby jsem tolik nerosil.

Tak to mě mrzí že jsem to zjistil takhle a odnesla mi to samička :-(

Terárium se pokusim poupravovat, aby lepe vyhovovalo.

HammerJoe a R - ® Pogona DÍK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 17:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Samice většinou zadrží snůšku, když je něco vystresuje či mají nevhodné podmínky pro kladení ( špatný substrát, vysokou teplotu, přílišné sucho,..... ).

Kde měla kladiště? Jakou teplotu jaký subrstrát a v jaké vrstvě? Měli k ní při kladení přístup i ostatní samice?.....

K tomu rošení asi toliko, já rosím chamíky tak 2krát denně a to docela vydatně, mláďata i víckrát, někdy den dva vynechám,..... to je věc té a té zkušenosti. To UVB bych ale určitě vyměnil za nějakou výbojku ( SolarGlo 125W ). Navíc 37C pod zdrojem tepla, je pro chamíka mooooc málo, může tam být i 55C, to zajistí právě výbojka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 14:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: TBed
Rosím 2-3 denně a to dost cca 30 sekund a více z tlakoveho rozprašovače.

Tak tohle to jsem přesně čekal že napíšete!!! sad

Tak to se máte čím chlubit, pokud ty chamíky chcete oddělat tak s tím rosením pokračujte a určitě vám to vyjde, toho bych se nebál...

druhý den už byla na zemi s vyditelnými problémi dýchání, velký nádech doprovázený sípáním a prakticky žádný výdech.

A přesně tím rosením jste jí způsobil respirační potíže,oddělal plíce a následovala pomalá a velice zdlouhavá smrt!!!


To rosení co vy narosíte jak píšete : a to dost 30 sekund z tlakového rozprašovače 2-3 denně by tak akorát vyšlo na týden!!!!

Takže rada na závěr : Rosit buď 1x denně trochu nebo 1x za 2 dny trochu více!!!

Podle mého by pitva ukázala na oddělané plíce přesně jak jsem psal výše ale to už teď nezjistíme....

Teploty pod zdrojem 35 a úplně dole tak 23+ - poměřte a podle toho zařiďte....

UVB je na nic...neřikám že zářivka je špatná...ale jako uvb zdroj velmi slabé...a velmi daleko od zvířete....
Doporučuji nejlépe zkombinovat tepelný zdroj a uvb zdroj v jedno...a svítit tím....nejlépe kvalitní výbojku...třeba solar raptor...ale jsou i jiné...nebo různé kombinace dvouch zdrojů...či třech zdrojů....

Pokud je to možné odvětral bych celý strop...a jak sám píšete nenechával tolik samic pohromadě...

P.S. Věřim tomu že to rosení není z vaší hlavy...ale trochu rozumu do hrsti a zamyslet se nad tím kde ten jemeňák žije, v jakých podmínkách a podle toho se chovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:53 Muž TBed [0] - Ještěři
Díky za reakci, pitvu a ani odběr krve jsem dělat nenechal.

Ne ze zhora to uzavřené neni a pletivo na odvětrávání má 60x30. A právě na něm je položená 15w UVB zářivka SILVANIA reptistar, žárovka na ohrev je 150W Sun GLo a 30cm pod ní je 37 stupňů celzia

Rosím 2-3 denně a to dost cca 30 sekund a více z tlakoveho rozprašovače.

Vajíčka podle tvaru a zabarvení byla oplodněná, těch 6 co mi zbylo se těší průběžnému růstu a vyzuálně vypadají v pořádku.

Souhlasím že 5 samic je opravdu dost, ale nějak se to sešlo a neměl jsem místo kam je dát.

Ohledně těch vajíček co měla ještě v sobě, byly cítit po hmatu, tak jsem na ně přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:02 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: TBed
Nechal jste udělat pitvu ?Ta by měla ukázat na daný problém, který způsobil její úhyn.... Z té zadržené snůšky...neprasklo vejce uvnitř ní....tam je potom okamžitá smrt.Mohlo to být cokoliv...větrání máte celkem dobré...odvětral bych celý strop i tak je celkem malý....vidím větrání a pak sokl tak snad to neni z vrchu uzavřené ???

Jak často rosíte ????????????

Mimo to vejce byla s největší pravděpodobností neoplozená....dle snášení...a následného úhynu vajec.

Také podle mě není úplně šikovné mít 5 samic dohromady ....určitě tam je jedna Alfa a ta stresuje ty ostatní samice....to že se všechny samice snáší(tolerujou nebo dokonce žijou v harmonii) je podle mě dnes už přežitek....

Jinak mimo pitvu taky odběry krve mohly ukázat na různé problémy kterým se dá později vyvarovat.... A jak jste zjistil že měla ještě 3-4 vejce v sobě???

A ještě bych se pozastavil u osvětlení....zdá se že tam je na celé terárium jedna žárovečka pro 5 samic na tak velké tera...a kde je nějaké uvb a to se nebavíme o nějakém obyč reptiglo které je na tak velké tera jak kdyby tam nebylo.... ??? Musí tam být celkem tma ne, když pominu to že je to focené s bleskem ?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 11:03 Muž TBed [0] - Ještěři – Chameleon Jemenský, nevydařená snůška
Fotka k příspěvku Už od začátku jsem měl podezření, že něco není v pořádku. Samice se totiž zbarvila do zelena se žlutými flíčky až po opětovném vložení k samci po cca 2-3 týdnech, hned začala syčet a hned jsem ji od samce odebral. V reráriu mám celkem 5 samic (ter. 120,60,50 viz.foto) Samice po vraceni ztraci specifické zabarveni a barví se spíše do světle hněda. Cca do tydne začla hrabat, přidaný substrát na snůšku jemný písek smíchaný s rašelinou, snůška začla nepravidelně jedno až dvě vajíčka deně, tam kde to zni spadlo tam ležely.
Samici sem po dvou dnech umístil do beliku s rašelinou smíchanou s hlinou přikryl hadrou a nechal dýchaci otvor, aby samice nebyla ve stresu. Do dvou dnu byla snuška cca 12 vajiček. Vše bylo zahrabané. Samici jsem umístl z5 do teraria a vajicka do inkubátoru k ostatnim 5-ti co vyprdla ješte v teráriu.
Vajíčka do dvou dnů začala skvrnitět, oběvili se malé červené skvrny ze 17 mi jich zbylo jen 6. Samice po celo dobu pila a žrala bez problémů, ještě v den kdy jsem ji přendaval z beliku do terária jsem ji vyděl pít i žrát. Stravu dávam rozmanitou cvrcky, šváby i sarančata se střídavím posypem minerálů a vápníku ze sépiové kosti.
I přesto mi Samice do dvou dnů uhynula, první den v pořádku na větvy, druhý den už byla na zemi s vyditelnými problémi dýchání, velký nádech doprovázený sípáním a prakticky žádný výdech. Samice se nafukovala a ztrácela rovnováhu a sílu v nohách. Po úhynu jsem zjistil že ještě 3-4 vajíčka měla v sobě.

Prosím......Máteli někdo podobné zkušenosti či víte co jsem podcenil, zanedbal nebo udělal špatně pište!
Rád bych zjistil co bylo těm vajíčkům a proč samice uhinula v tak rychlém intervalu. Myslím že to bylo tou nepravydelnou snůškou, ale rád si přečtu vaše názory, abych tumu příště předešel a věděl co dělat.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 136x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/789