Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agamy v akvariu ?

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Agamy v akvariu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 23:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Cosmogagy
Přesně tak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2013 12:54 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Nadka
Žádný vrtání bych neřešil.

Nejlepší je to sklo kde chceš mít větrání z akvárka odříznout žiletkou a odnést ke sklenáři, ať ti z něj uřízne 10cm pásek (nebo jakýkoliv rozměr chceš). Sklo pak zase nalepíš akvarijním silikonem zpátky a zůstane ti 10cm mezera, do které vlepíš větrací mřížku. Nic složitýho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:33 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Už jsem nad tím taky přemýšlela.Mám,spíš jsem měla chovnou místnost na rybíčky,tedy hodně akvárek.Některá mají zadní stěnu z černého skla.To dát jako dno.Nalepit ůzký pásek skla/tak 15 cm/na spodek,na to listu na šoupání skla a druhou lištu na horní sklo.Tím je vlastně zakrytý a uzavřený původně vrchní otvor akvárka,teď by to byl předek.Nevím jestli to popisuji srozumitelně.Jenom je zádrhel ve větrání neumím si představit vrtat do skla díry ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: malenka5331
Inkriminované sklo odděl žiletkou a k úpravě zanes ke sklenáři. Až to budeš mít, podlep je větráním. Podobně lze vytvořit i boční průduch, u celoskleněného terka se to ale musí podepřít i napevno vestaveným kusem skla zepředu. Když si vyhraješ s kompozicí celku, nejenže to bude pěkně vypadat, ono to bude i perfektně funkční ;-)
Mé agamí terko je vyrobeno přesně tímto způsobem - akviško položené na bok... a pak hromada úprav :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 12:38 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: Pogona
Ahoj, taky předělávám akva na terárko, tak sem se chtěla poprosit radu někoho kdo už to má za sebou. Napadlo mě, že kdybych to akva položila na bok tak bych z ten vrch mohla akorát doplnit šoupačkama, ale nevím jestli mi pak do toho plného skla půjde vyřezat okýnko na větrání? Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 10:15 Muž koma [0] - Ještěři – skus pozriet
Fotka k příspěvku pozri si moju prezentaciu ... do teraria som vlozil akvarium
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 09:42 Žena Xlienka [5] - Želvy
ne nelze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 16:10 kmmk
takže akvárium kde je víko částečně plast částečně sítovina vážně nejde kvůli cirkulaci vzducu použít jako terárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 16:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martinezz
terarka.net/jesteri/clanek/54-jak-predelat-akvarium-na-terarium


dalších milion návodů na předělání najdeš hledáním na netu ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2012 14:16 Muž Sewer [151] - Ještěři
Můžeš si z toho akvárka udělat terárko :-) ...přední stěnu vyříznout a předělat na šoupačky. A na stropě pak udělat větrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 12:32 Muž Martinezz [0] - Ještěři
ok tak se na to asi vyprdnu a vyrobím terárko ze dřeva, dvě posuvná skla zepředu, na jednom boku díru pro větrání a v horní stěně také vetrací okno.

Takto už je to v pořádku? :-)

EDIT: Nebo by stačilo jen to vrchní okno a vepředu to posuvné "dvojsklo" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 11:50 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Martinezz
Nelze to takto použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 11:30 Muž Martinezz [0] - Ještěři – Agamy v akvariu ?
Zdravím, mám možnost sehnat akvarium d.165,hl.50,v.67cm ovšem má prasklé dno, je možné v něm chovat agamy vousaté? jde mi o to jestli je to vhodné kvůli větrání? na akvarium bych vyrobil horní kryt, který by byl celý ze síťoviny(plus nějaké příčky pro upevnění svítidel), takže celá horní strana by byla odvětraná... Popřípadě dal by se třeba použít nějaký ventilátorek pro proudění vzduchu do akva...

Lze to takto použít?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 196x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/875-agamy-v-akvariu-