Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Délka života myši

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
Délka života myši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 15:30 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jitka
Nevíme nic o chovu a druhu myši, takže těžko radit. Jak víte, že to není věkem? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 12:31 Jitka Re: myslivec
ahoj mam takovy problem a treba mi muzete pomoci.moje myska Minni prestala zrat a zacala chradnout.vekem to neni mam ji doma zhruba mesic ale je fakt ze nevim jak je stara.neumel by ste mi nekdo poradit? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: terka
Ahoj Terko, délka života je individuální, může žít 1 rok, ale také klidně 3.
Pořídit k ní klidně můžeš další, ale záleží co máš za pohlaví. Dva samci se těžko snesou, u samic je to jedno.
Z jakého bude vrhu to je úplně fuk, ale jestli je chceš množit, tak je nejlepší, aby nebyly příbuzné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:50 terka – myška
Ja mám myš bílou ale nevím kolika let se dožívá:-(
A pak chci vědět jestli si k ní mám pořídit další myš.
Může ta myš být i z jiného chovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 21:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: myslivec
Díky. Bezva, to do písmenka potvrzuje údaj paní Velenské. A zároveň redukuje ten přemrštěný co máme tady v atlasu na polovinu. Radši to tam hned opravím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:50 myslivec Re: fajfmen
Aho fajfmene tyto mysicky sem choval dozivaj se 2-3 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 23:27 Muž Felix [754] - Ještěři
Zrovna jsem našel v městské knihovně knížku od paní Velenské, kde je věk myší určen na dva až tři roky v průměru, s dovětkem, že někdy i víc.
Protože jsem v minulosti choval myšky max. jako krmení pro hady (a který haďák počítá věk myši dál než k nejbližšímu krmení?), byla jediná vyjímka mezi nimi jen divoká myš odchycená náhodně jako odrostlé mládě při praxi na zemědělce. Ta umřela po cca osmi měsících dle mého sešlostí věkem (akorát že měla haldu viditelných degenerativních změn, patrně způsobených častým a opakovaným incestem, jako nedovyvinuté či rovnou chybějící prsty apod.), laboratorní samečky na sebe přitom nikdy nepustila, takže jsem ani nezískal možnost vhledu do plemenitby přírodní "zdravé krve" se šlechtěnými jedinci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 13:14 Muž xicht [-3] - ObojživelníciRe: fajfmen
všichni máte pravdu ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 20:11 Filda
já sem třeba choval myši( pro hady) a chovná samice mi vydržela rok a to jsem si si jí pořídil tak v 1 měsíci života je to fakt inviduální kamarádovi zase vydrželi 2,5 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 09:10 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
ano je to individualne, ale rok by sa mali dožiť tak či tak, ja som mal také divné myšky, jedna mi zomrela po 1 a pol roku, ale bola chorá a nevedel som to vyliečiť, nejaký svrab alebo čo, ale pokiaľ viem tak priemer je cca 2-3 roky, mne teraz zomrel dzungarácik :-O ktorý sa dožil 2,5 roka, ale kupoval som ho už dospelého, čiže neviem koľko mal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 07:49 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Mám pocit, že je to spíše hodně invividuální, záleží na tom, jaké má zvířátko genetické dispozice.
Měla jsem křečky džungarské, kteří se dožívají v průměru 3 let. Několik se mi jich nedožilo ani této hranice, ale měla jsem taky jednoho, který výrazně předčil tuto hranici a dožil se skoro 5 let. I všechny jeho děti se dožili v průměru tak 4 let, takže je to hrozně invividuální. Může žít dva roky, ale i víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2012 23:45 Muž Felix [754] - Ještěři – Délka života myši
Přátelé, dlouho dlouho jsem si myslel, že se myš (Mus musculus) dožívá v průměru tak osm měsíců až rok. Než jsem mladé tři myšky koupil dceři a následně po mrknutí na net zjistil, že je zde životnost těchto zvířátek udávána v rozmezí dvou až šesti (!) let...
V rámci srovnání např. s potkany mi ona horní hranice připadá silně nadsazená, rozhodně mě ale zajímají Vaše osobní zkušenosti. Čím déle by drobci žili, tím líp, fakta bych ale uvítal radši než líbivé opíjení rohlíkem ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 132x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/925-delka-zivota-mysi