Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terárium pro pagekona

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Terárium pro pagekona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 12:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: HammerJoe
Já si říkala, že to nebude stačit :-D Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 12:12 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Nessy
Dva centimetry je rozhodně málo,minimálně 10-15 cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 11:25 Žena Nessy [124] - Ještěři – Terária nad sebou
Když chci dát dvě terárka na sebe, jak velká musí být mezera, aby to spodní dobře větralo? Stačí 2 cm nebo musí být větší? Dík stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 22:29 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Ok. Plánovala jsem si koupit mladší zvířata, aby si na mě trochu zvykla. Mazlit je sice nechci(teda jasně, že bych chtěla, ale vím, že by z toho nic neměli X-) ), ale nechci být napadána, když je budu muset vyndat při čištění terárka a podobných příležitostech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 14:48 elegans1 Re: Nessy
Vůbec to neřeš.G. vittatus jsou bezproblémoví gekoni.Jen ti dám jednu radu,raději je nekupuj dospělé od importérů,ale kup si mláďata z odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 14:47 elegans1 Re: Pogona
První pár byl z importu,tak těžko mohli být spolu .Ten současný jsem si sestavil ze dvou dospělých zvířat,každý byl od jiného člověka.Samice byla tak půl roku sama,než jsem k ní dal samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 06:45 Žena Nessy [124] - Ještěři – Agresivita
Vy mě tu ještě vyděsíte a vyprdnu se na to :-)
O tom, že by byli agresivní jsem nikde nečetla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Dovolím si hádat, od mláďat jsi je měl spolu,...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:22 elegans1 Re: Nessy
Já je chovám v terárku asi 40x40x50 cm.První pár jsem měl snad 15 let a to jsem je kupoval dospělé z importu.Teď mám nový pár a nikdy jsem s nějakým napadáním problém neměl.Samci byli vždy dost plašší,ale samice byly pěkně agresivní a nebály se zautočit i na ruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Je to stejné jako u chamíku 50de na 50de,...
kdyby bylo větší terárium doporučil bych pár, al být Tebou,
pořídím si jednoho,... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:02 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
No do háje, tos mě nepotěšil... Takže radši jednoho? Nebo vzít pár a doufat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Jinak se zkus zeptat Zedrika ( terarka.net/terarka/914 ), má ode mně větší terárium než uvádíš i s párem těchto gekonů - ti se mu ale rvali až samec málem zabil samici,....-ta skončila u mě :

terarka.net/terarka/1140

no a teď jsem mu "dodal" jinou samici a vše je v pohodě,....
takže na chov v páru pozor,.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:45 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
V pohodě, chápu, že to nečteš celé zpátky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 20:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Omluva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:32 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
O pár řádek níž - 60*50*53. Možná 55*50*53 - podle toho, jak se to rozhodnu přepásat...
Elegans - tak jo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:25 elegans1 Re: Nessy
To terárko ti na pár stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Jak velké máš na mysli terárium,...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 16:55 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
No tak nějak jsem myslela, aby měl dost prostoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 11:09 elegans1 Re: Nessy
Jim je to jedno,ale proč ho chovat samostatně.Jsou levní a sehnat pár zase takový problém není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:11 Žena Nessy [124] - Ještěři
Ještě otázečka - gekonovi páskovanému bude líp ve dvou nebo může být i sám? Dík
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2013 16:26 Muž trabant601 [2] - Ještěři
To bude dobrý, tak at se daří X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 11:16 Žena Nessy [124] - Ještěři – Ještě mě napadlo:
a líbí se mi to asi nejvíc. Že bych to velké terárko rozdělila na 40*50*53 a 60*50*53. V menším by byli pagekoni 1,2 a ve větším gekon páskovaný 1,1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 07:15 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: halaly
Chci to mít hezké i na pohled, nejen účelné ;-) Takže počítám spíš s tím bambusem a odolnýma živýma rostlinama - ty vypadají rozhodně líp než umělé ;-)
Nějaké malé dodělávky určitě, ale abych nemusela překopávat celé terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 21:16 Muž halaly [25] - Ještěři
Já si myslím, že se tomu nevyhneš. Vždy budeš něco předělávat. :-)
Orchidej jsem jednou měl u felsumy, ale za chvíli opadala a uhynula.
Jasně, nejlepší je udělat celkem jednoduché terárium. Pár větví nebo bambus (nebo také odpadní trubky - jsou levné), nějakou zeleň - klidně i umělou, něco na dosvícení a to je všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2013 21:12 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Já vím, jsem hrozná X-) Ale když už to zařizuju, chci to mít "na vždy" a ne pak zjistit, co je všechno špatně a muset předělávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:59 elegans1 Re: Nessy
Fotka k příspěvku Moc to všechno řešíš,ciliáti jsou nenáročná zvířata.Prostě ty terárka udělej nějak takhle.Jsou to moje terárka,kde je skupina 1,3 ciliátů,pár chahoua,trio auriculatus a trio sarasinorum,rozměry 45x40x60 cm výška.
Orchideje je do terárka škoda,nebude dlouho trvat a bude po ní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:06 Muž trabant601 [2] - Ještěři
tak orchidej nevim.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:05 Muž trabant601 [2] - Ještěři
Noo..jak se to vezme, k ničemu to neni, ale přímo potřeba taky ne. UVB záření podporuje tvorbu vitamínu D3 v těle ( promin ted presně nevim na co ale je mrte důležitej ). A tenhle vitamín se dá podávat i jinak a daleko levnějc než UVB žárovkou za 450Kč. Určité ( ale malé ) množství ho je např v nutrimixu, víc ho je pak v roboranu pro drůbež ( v roboranu je taky velký podíl vápníku, což je u těchto zvířat dost důležité ). Při nedostatku vápníku můžou dostat křivici ( myslim že latinsky rachitis nebo tak ). Já do krmení přidávám nutrimix i roboran najednou a UVB nesvítím a de to dobře. ( dřív sem přidával jen nutrimix, ale bylo to málo a a jedna felzuma dostala křivici stejně ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:01 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Jo a ohledně jedovatosti jsem myslela tu orchidej ;-) Vím, že bromélie se normálně dává.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: trabant601
Jo, vím, že jsou noční. Ale tak večer nebo v šeru by se mohli ukázat. A i tak - nejsou prý vystrašení, tak by mohli chrupkat tak, že na ně bude vidět...
A vím, že je to hloupá otázka, ale mohl bys mi něco napsat o UVB záření - jako co je k tomu potřeba koupit, jak dlouho denně se má svítit, atd... Většinou narážím jen na "je nutné UVB nebo nepotřebují UVB. Zatím mám živočichym kteří to nepotřebují, ale kdybych si chtěla pořídit nějakého, který ano, tak jsem úplně mimo... hmm
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:44 Muž trabant601 [2] - Ještěři
To první terárko je asi malý na ciliatuse, to větší už má rozměry v pohodě, ale škoda že neni na výšku, bylo by to pro ně lepší.....nicméně těch 50cm je dobrý. A to že se bojíš že by jsi je neviděla..no stejnak sou to noční gekoni tak bych s nějakou akčností za dne nepočítal :-D . Jestli se chceš koukat ve dne, tak párek felzum madagaskarských by se měl v takovým terárku taky moc dobře ano . Jinak návrhy na zařízení obou terárek sou si myslim v pohodě a bromélie jedovatá neni X-) . Do toho menšího terárka by se hodil např. chalcides sexlineatus, možná paroedura pictus ( je ale taky noční ) nebo menší druhy felzum ( phelsuma laticauda, ornata, klemmeri.....viz moje terárko laticaudas house). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:25 Žena Nessy [124] - Ještěři
Omlouvám se, že je to tu tolikrát hmm Moc se tu v tom nevyznám a chtěla jsem to umístit správně... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 21:32 Žena Nessy [124] - Ještěři – Terárium pro pagekona
Ahoj, omylem jsem umístila svůj dotaz do pokecu. Odpověděl mi tam jeden uživatel (kterému moc děkuji), nicméně bych ráda věděla, co na to někteří ostatní... Takže:
Ahoj, mám dilema, snad mi s ním pomůžete ;-)
Chci si pořídit pagekony řasnaté. Mám volné jedno terárko 60*35*38 a jedno 100*53*50 (švh). Do toho malého bych mohla dát 1,1 (ale aby jí samec neuhonil hmm ). Zas v tom velkém by měli větší rozběh a vyšší strop, ale pro 1,1 nebo 1,2 se mi to zdá zase strašně velké. A pokud bych zkusila třeba 1,3-5, tak by se zas třeba nemuseli snést samice a mohl by být problém, ne? A co pak s těmi mladými, kdyby byli staří nějak výkonní? Chtěla bych jim udělat pohodlí a hezké prostředí, ale zase mít málo ve velkém, abych je celý den třeba neviděla, to nechci hmm
A další - pokud budou v malém, pozadí mám udělané jako "skálu" s odpočívadly, na zem bych dala rašelinu, na ní do půlky mech (?), živý a suchý bambusy, po kterých by mohli šplhat. Ve velkém bych dala jako pozadí velké suché bambusy přeříznuté podélně napůl (to by se mi líbilo víc než skála), dno stejné i s mechem (?) a zase bambusy, sem tam by se po nich mohl plazit scindapsus, ať je to hezky zelené. Případně mě napadla bromélie nebo orchidej, jen nevím, jestli není třeba jedovatá.
V rohu by měli vodopádek - když nepijí z misky, mohli by z něj, když tam bude ulpívat na stěnách voda. Rosit samozřejmě plánuji, ale tak jednou týdně mám delší směnu, tak aby nestrádali na suchu.
Krmila bych asi převážně Repashy - aby měli vše, co potřebují. Sem tam cvrčka (červy můžou taky? O tom jsem nikde nečetla) ať mají nějakou radost z lovu ;-)
A teď do mě - co jsem si naplánovala špatně a hlavně - jaké teda to terárko?
Moc děkuji za rady stydim
PS: ještě pro doplnění - vodopád už mám koupený - doporučil mi ho jeden chovatel (ne přímo pagekonů, ale jiných ještěrek). Tak jestli je to teda co k čemu (prý ne) a jestli ho tam mám dát, nebo ho prodat. A ještě mě napadlo: když jsem přemýšlela o odchovu mláďat - že bych to velké terárko rozdělila sklem na 70*50*53 a 30*50*53 a do toho menšího bych mohla dávat mladé. Ale pro mladé je to prý moc. Nenašli by krmivo nebo v čem by mohl být problém?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 348x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/969-terarium-pro-pagekona