Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Připuštění mladé samice F. Pardalis

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Připuštění mladé samice F. Pardalis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 18:43 Muž halaly [25] - Ještěři
Nakonec 21 vajec. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 12:11 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak samička začala před týdnem a půl lézt po zemi a pomalu hrabat. Připravil jsem jí do terária teda kýblík s vlhkou rašelinou. Po 3 dnech jsem si všiml, že tam ani nejdou nebyla, tak jsem kýbl oddělal a vlhkou rašelinu naházel do terária, mírně udusal a nechal. Každý den byla vždy nějaká nora vyhrabána a samička byla celá špinavá. Již 2. týden nežere - což jsem se dočetl, je normální.
Poslední dny do teď jsem očekával snůšku, ale vždy byla vyhrabána nora a nic víc. Dneska ráno jsem šel vlhčit rašelinu a terárium a vidím jedno krásné, bílé a pevné vajíčko na substrátu. Nachystal jsem si proto krabičky s vermikulitem, prohrabal celé terárium, ale snůška nikde, jen to jedno vajíčko. Samička ji má ještě v sobě. Je ještě nějaká šance, že se vyklade nebo jde o zadrženou snůšku a mám čekat konec? Jen chci ještě napsat, že po nalezeném vejci jsem úplně přerovnal terárium, dal ještě vyšší vrstvu vlhké rašelinu a samička teď hrabe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 15:03 Muž halaly [25] - Ještěři
Děkuji za odpovědi.
Je to moje první páření zvířat vůbec, tak jsem si nebyl jistý. Právě, že každý píše u gekončíků, agam apod., že je dobré připouštět až v roce, roce a půl. Tak jsem nevěděl, jak je to u pardálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 10:00 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: halaly
Pokud samice nahodí pářící barvy a je zároveň ochotná se se samcem pářit,pak není co řešit...

Četl jsem, že jeden chovatel dokonce připustil samici v 6 měsících a vše dopadlo v pořádku.

Já samičky připouštím v tom stejném věku,pokud na to jsou připraveny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 19:02 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak konkrétní podmínky zde nebudu dávat, to je myslím zbytečné.
Nicméně v týdnu ji zkusím připustit. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Neznám konkrétní podmínky chovu ani samici ( rodiče - geny, formu,... ) nicméně pokud nahodila pářící barvy, bych ji připustil ;-) hodně zdaru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:35 Muž halaly [25] - Ještěři – Připuštění mladé samice F. Pardalis
Zdravím,
moje samička je cca 8-9měs. stará a už nahodila ty pářící barvy - oranžovo, růžová. Váží 42g.
Už ji můžu připustit nebo ještě čekat, aby přibrala. Na cizojazyčných fórech jsem se dočetl, že chovatelé zcela běžně připouští samice v 8 měsících, prostě až nahodí pařící barvy. Četl jsem, že jeden chovatel dokonce připustil samici v 6 měsících a vše dopadlo v pořádku.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 93x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/973-pripusteni-mlade-samice-f-pardalis