Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 15:42 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Kamion3359
Ahoj, nevíme žádné podmínky chovu, velikost terária, teploty apod. Chtěli by to fotku a více informací, ať můžeme poradit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2024 09:54 Muž Kamion3359 [0] – Mladé agamaka nechce jist
Ahoj, před týdnem jsme si koupili 2 měsíčního agamaka vousateho. První den nam snědl 8 malých cvrcku a trosku rukoli, a po dalších 2 dnech jsme ho přendali so většího terrarka a od te doby nam nechce nic jist.. je furt na jednom místě polehava nejí ani zelené ani cvcrcky nic
prosim o radu mame o nej strach nechá se pohladit, rosime ho ale nic nam proste nepapa nechá se orosit ale to je vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2024 05:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Luban
Ahoj trochu pozdě ale přece, flek je jen zbytek po svleku a časem se oloupe sám... palec S žárovkou ti těžko poradíme, když nevíme nic o chovných podmínkách a velikosti terária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2023 22:14 Luban – Bílí flek n zádech
Fotka k příspěvku Prosím vás mohu se zeptat proč má agama vousatá bílí flek na zádech? A za další jak silnou žárovku UVB mám použít děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 18:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ZuZa
Paráda mám radost i za tebe.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2019 11:59 ZuZa Re: Landvir
Ahoj, diky moc za rady! Po tydnu se objevila na chodbe! :-) Asi se hned vratila a schovala se nekde v botniku (ac i tam jsme puvodne hledali...). Mame radost. Diky moc. Zuzana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2019 09:20 janec Re: Landvir
dobře
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 12:19 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: janec
Jak bude mít hlad, určitě začne... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 12:03 Muž janec [0] Re: janec
Ahoj, problém je z části vyřešen, měla zácpu.Ale nastáví problém druhý jak jí rozkrmit aby začala žrát. Neví někdo jak to udělat? Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 20:38 Muž janec [0] Re: Spai
oukej děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2019 17:32 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: janec
Ještě bych ji nechal, někdy to tak prostě je. Však ona hlad dostane. Pokud by tak týden nejedla ještě napiš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 12:37 Muž janec [0] Re: Spai
Dobře to čínské zelí jsem jí teď ale nedával, to jen v zimě. Příde mi že jí nepřijímá tak 3 týdny

A ten co mi agamku dal tak říkal že je to asi kluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 12:16 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: janec
Čínské zelí je docela problém. Myslím si že to není vhodná potrava pro Agamu. Římský salát ano, ale zelí je nadýmá. S toho mohl být také ten problém s nepřijímáním potravy. :-(
Jinak to pohlaví by bylo docela vhodné zjistit. Může se jednat o falešně zabřezlou samici. Ty potravu nepřijímají. Jak dlouho vůbec tu potravu nepřijímá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 17:19 Muž janec [0] FOTO
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku teplota tam kde je agama je zhruba 35 °C u misky je 25 a pod uvb je tak 28
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 16:58 Muž janec [0] Re: Landvir
OK, stáří je cca. 3 roky
váha 306 g
délka 39 cm
pohlaví asi kluk

foto tu dám cca za 2H
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2019 15:48 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: janec
Chtělo by to stáří, pohlaví, velikost, váhu, teploty v teráriu a hlavně fotky terária... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 15:09 Muž janec [0] Re: Spai
Vitamíny podávany byly. Každý den jí dávám listy pampelišky nebo čínské zelí. Jelikož mi přišlo že z toho nic nežere tak jsem koupil cvrčky. nicméně tam už 3 dni běhají a žádného nesežrala, vyndal jsem ji tedy z terárka vše krom vody, aby je dobře viděla, ale stejně žádného nesežrala
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 13:07 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: janec
Jsou podávány vitamíny, zelenina. Jakou potravu přijímala. Jak se chová nyní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2019 12:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: janec
Ahoj, bohužel máme hooodně málo informací, aby jsme mohli rozumně poradit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2019 09:52 Muž janec [0] – Agama nežere
Dobrý den, moje agama vousata nechce jíst. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno?

Terárko má 80x50x50
UVB a výhřevnou žárovku má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 21:18 ZuZa Re: Landvir
Ne, ach jo. Dik, ze na me myslis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 08:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ZuZa
Ahoj Zuzko, tak jak hledáte? Ještě se nezadařilo?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 20:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ZuZa
I ty dřevníky by mohli být, vydrž do rána, až bude teplo a hlavně sluníčko, určitě bude někde na vrchu na větvi, nebo na tom dřevníku se vyhřívat...bude jí přes noc zima, tak pak bude hledat sluníčko, dobře to dopadne, dej potom vědět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 20:13 ZuZa Re: Landvir
Díky, strom by mě nenapadl... bohužel tady máme i dva velké “dřevníky”, tak to se jeví taky jako dobrá schovka... i když, naše agama vždycky právě posedávávala na zemi... Děkuju za podporu. Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 19:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ZuZa
Ahoj Zuzi, hledej všude, hlavně nahoře na stromech, na zemi ae zdržovat nebude. Nebude určitě daleko, třebas se u časem vrátí. Jinak bohužel myslím, že pro kočku nebo kunu jak píšeš nebude ulovení problém... :-(
Dej vědět jak jsi dopadla, držím palce... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 18:05 ZuZa – Utekla agama
Dobrý den, utekla mi dnes venku na zahradě pětiletá agama. :-( Bydlíme na vesnici, hledám hledám, sousedy jsem upozornila. Zajímalo by mě, zda ji může ulovit kočka, kuna? (V případě poštolky asi znám odpověď :-() Díky. Zuzana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 11:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Petra
V poho a kdyby něco, tak napiš. Jestli začne přehrabávat terárko, tak určo bude klást vejce. Mě letos jedna nakladla neoplozenou snůžku, tak jsem je pak raději ještě pustil k samcovi. Teď inkubuju pár vajíček a zbytek jsem dal pryč, copak s nima potom, že...? hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 10:10 Petra – agamka
Ahoj JARDO ahoj , moc děkuji za rychlou odpověď. Uklidnil si mě :-) . Mám samičku a četla jsem, že dospělák váží 400-600g, proto jsem si myslela, že váží málo. Do písku se zahrabává už dlouho, ale snůšku zatím neměla, je bez samečka, takže mám obavy z neoplozené snůšky, aby neměla problémy, ale je to šikovná holka, tak snad to zvládne v pohodě ano Světlo jsme vypínala taky hmm , tak to hned napravím a nechám ji svítit celý den.
Je moc a moc fajn, že se tady můžu poradit potlesk , protože i když má člověk načteno, vždycky ho něco překvapí.
Ještě jednou velký díky hop Petra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 12:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Petra
Ahoj Peti, kdo ti řekl, že máte nižší váhu? Mě se zdá, že 460g na 16 měsíců je poměrně dost. :-D
To moje první holky neměli ani v dospělosti. Teď mám dvě samice kolem 500g a to jsou už pomale dvouletý.
Podotýkám, že mají po snůžkách, takže trochu zmohutněli.
Jinak co se té neaktivity týče, pokud nehubne radikálně a nepřestává třeba měsíc žrát tak se vůbec nestresuj. Může jí být až moc teplo, nebo na ni jdou choutky, taky může začít časem hrabat a mít neoplozenou snůšku apod.
Nevím tedy jestli máš samce nebo samici ;-)
Takhke velkou agamu opravdu stačí krmit 2-3 týdně plus to zelený, a kadit každý den taky nemusí... já krmím cca 3 týdně a kadí jednou za cca 10 dní a taky v poho.
Co se týče toho světla, tak nevím čím vším svítíš, ale i když vypínáš topnou žárovu, UVB a zářivka na dosvíceni musí svítit celý den, proto je možná tak líná.
Kdyby něco tak napiš a přidej klidně i fotečky. Ať se ti daří...Jarda ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 10:24 Petra – agamka
Ahoj všichni, prosím o radu ohledně chování mojí agamky.
Poslední 2-3 týdny je nějaká líná. :-( Vždycky byla hodně aktivní, pobíhala po terárku, běhala často i po pokoji. Pro zelený chodila každý den. Teď je zalezlá v koutečku a pro zelený zajde jen občas. Když jí ho dám z ruky, tak to sní s chutí. Cvrčky dávám 2-3 týdně a dávám jich hodně(nestačím je spočítat, sypu je z misky) a sní je s chutí, ale než vyleze spoza klacku kde leží tak ji to trvá dlouho, tak nevím jestli jich nedávám hodně a pak je dlouho tráví, ale má nižší váhu (464g na 16 měsíců) tak ji dopřávám. Kakala taky každý den a teď tak 1-2 týdně. Moc ji tedy nepřitápím, když je takové teplo, zapínám to jen dopoledne, ale teplo tam má.
Děkuji za radu. Petra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2019 09:34 Muž dushek [0] - agama vousatá – Agama nemocný ocas
Fotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit co se stalo s ocasem u naší agamy viz. Foto, agama je dospělá 5let,bez jakýchkoliv jiných problémů, jedná se o samici a je v terarku s druhou o rok mladší samicí , může být příčina kousnutí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 20:34 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Hanka
smich no jo jsou to paličatí tvorečci, já teď čekám snůšky od obou samic a hrabou jedna přes druhou, už jsem jim udělal ukryty a zvlhčil jak písek, tak lignocel a rašelinu a stejně na to prdí a hrabou si jinde, no nechám to na nich.
Kdyžtak vyzkoušíte obalovat zophobasy, nebo jiný hmyz...to taky nechce?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 20:22 Hanka
Ahoj Landvire, díky moc za odpověď, má půl roku a prý u chovatele zelené žral. Tak nechápu, že teď ani lupínek. Navíc začal bojkotovat obalené šváby ve vápníku. Do teď zblajznul 4-6 obalených švábů a v poslední době odmítá, už obalujeme jen ze spodu, aby to neviděl, ale vyhýbá se jim jak čert kříži. A jen se mu dá neobalený hned no slupne. Takže nevím, jak do něj budeme ten vápník dostávat. ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 07:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Hanka
Ahoj Hani, jak je stará? Pokud se to nenaučí od mala, tak teď už je minimální šance, i když třeba si dá časem říct. Moje první samice tomu taky moc nedali a ty co mám teď tak zblajznou všechno co je zelený. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:41 Hanka
Ahoj, nevíte někdo, jak naučit agamu vousatou žrát zelené? Už jsme dávali, polníček, rukolu, řeřichu,
Čínské zelí, pampelišku a stále nic. Ani okurek nebo nastrouhanou mrkev. V dospělosti by měla převládat rostlinná strava, ale jak toho docílit. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2019 18:36 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola
Ahoj Nikčo, jak sama píšeš může na něj jít tzv. "jaro" tak nežere. Pokud je vše jinak při starém, tak nějakou dobu hladem vydrží a snad ho to přejde.:-)
Zatím ho sleduj a uvidíš? Jak dlouho už nežere? Pokud jen týden, tak to nic není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 16:42 Nikola
Dobrý den,
Prosím o radu. Mám 3 a půl roku starého samce agamy vousaté. Asi před týdnem mu zčernal podbradek a přestal být aktivní, což on býval hodně. Přestal jíst a teď už ani nechce pít. Vím, že černání podbradku je běžné když se chce pářit nebo je naštvaný. Žádné změny ohledně jeho terárija nenastaly a začínáme si dělat starosti.
Za veškeré rady děkuji.
Hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2019 12:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Marek
To bude asi vše, teď už jen krmit a krmit:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2019 10:47 Marek Re: Landvir
Děkuji za radu, vše potřebné jsem doufám objednal, UVB žárovku v teráriu mám.
Objednal jsem tyto produkty: Roboran pro plazy,Plastin a Repto sol je zde ještě něco co bych měl koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 21:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Marek
Ahoj Marku. Jak píše kolega, nebo Nutrimix a Plastin, obaluj každé krmení. Koupíš v každém ZZN, nebo kde mají krmiva apod. Samozřejmostí je, aby jsi měl zdroj UVB. Tj. speciální UVB žárovku-zářivku.
Např. www.superzoo.cz/…

Hlavně jednej rychle, ať se vyhneš pozdějším problémům... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2019 20:35 elegans1 Re: Marek
Neposlouchej bláboly troubů ze zverimexu a dávej zvířeti na každém krmení směs roboranu a plastinu,případně jiných přípravků.To mládě strašně rychle poroste a logicky potřebuje dostatečný přísun minerálů a vitamínů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 20:14 Marek – Dotaz ohledně vitamínů a vápníku
Dobrý den,



Poprosil bych o radu, tento týden jsem dostal od rodiny mládě agamy vousaté. Samozřejmě jsem hned zamířil na internet abych si našel co nejvíce informací o tom jak ji chovat. A narazil jsem na téma ohledně vitamínů a vápníku,ale ve zverimexu kde bylo mláďátko zakoupeno mě bylo řečeno že na podávaní těchto věcí je moc brzo a že mláďátko je na to moc malé. Proto bych rád poprosil o pomoc zda bych mu to měl co nejdřív začít podávat nebo počkat.Popř. zda by mě byly doporučeny konkretní produkty.



Inf: mláďátko je cca 18cm velké a važí 17gm



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 21:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Petra
Není zač, když můžu pomůžu :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2018 07:24 Petra – Maya
Ahojky, moc děkuji za odpověď.
Hned jsem klidnější. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2018 14:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Petra
Ahoj Peťo, asi měla jen chuť na omítku, nebo potřebovala doplnit vápník:-) Moje holky sezobnou kde co. Tou sépiovou kostí určitě nic nezkazíš, ba naopak, je to pro ni dobře. To spaní na zemi bych nějak neřešil. U mě spí jednou na zemi, jednou na polici. Jak se jim chce...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 13:49 Petra – agamka
Ahojky, tak jsem tu opět s prosbou o radu :-)
Moje agamka MAYA, když běhá po pokoji, okusuje na rohu omítku. hmm Dala jsem jí do terárka sépijovou kost, ale toho si ani nevšimla, asi by ji stejně neukousla. Tak jsem ji začala dávat do toho místa nastrouhanou sépijovou kost a to baští a omítku už neokusuje. Nechybí ji něco, když to papá? Neublíží ji ta sépiovka? :-( Vitamínky dávám tak, že obaluju cvrčky.
A ještě jedna věc, jako malá spinkala na větvi, teď už se tam moc nevejde, spinká dole na písku, četla jsem, že to tak je, ale přeci jen se ptám, jestli je to v pořádku? Prospívá krásně hop , takže nevidím známky nemoci, ale za zeptání nic nedám. :-D
Díky za radu.
Petra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2018 09:57 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Jiří
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2018 09:27 Jiří Re: Spai
Fotka k příspěvku Budu se snazit ji vice nutit zustavat v tom terariu,aby se preci jen trochu vic ohrala a ziskala vic UVB,k pohybu ji asi moc neprinutim,no a zeleny ji ted zkousim strkat do huby zaroven s cvrckem,jelikoz me ji z ruky. Snad se to aspon trochu zlepsi. Dekuji za rady a mejte se hezky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2018 12:49 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Jiří
To vše je v pořádku ta snůška je divná, že tak dlouho neměla, ale může to tak zřejmě být. Tak snad se to zlepší. Držím palečky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 11:44 Jiří Re: Spai
Fotka k příspěvku Dekuji za odpoved,jsem rad za kazdy nazor zkuseneho chovatele,vyhrevna zarovka je obycejna od exoterry 50w,na misto kam sviti to nepresahne 38c nizko urcite neni a pak tam mam jeste zarivky pro poustni terrarium taky od exoterry jednu UVB-10 20w a druha je UVB-8 14w je to identicke svetlo jen jedna dlouha,druha kratsi,po roce menim. Agamku taky koupu ve vlazne vode,kuli lepsimu vyprazdneni a i po te teplejsi vode se ji nekdy dela evidentne nevolno. Jinak ty cvrcky obcas vystridaji sarancata,ty rada lovi,nekdy dam kousek syroveho masa misto holatek,kdyz se vari,ale to spis tak jednou za dva mesice,jinak je schopna snist skoro vse co ji clovek nabidne,jen to zeleny ji moc nejede,driv mela rada ledovy salat,ten uz takrka taky nechce,misto nej si obcas da ten jetel,v lete ji davam jakekoliv ovoce,sladke ma rada. Jinak chut k jidlu je a jak zacne jaro,nebo spis leto,beha po byte jak strelena a nahryva se vic,tak ma i to traveni mnohem lepsi,evidentne by se chtela seznamit a sparit,ale jinak tak 8mesicu v roce je spis povalec,najise a jde to zabalit,moc aktivitou nehyri,holt je to uz babicka. Jeste co je divne,ze za ta leta mela jen jedinou snusku a to byl asi jeji sesty rok,prvni co zacala byt vic mimo terarium,od te doby uz nic,to je take zvlastni,mozna je i dost citliva na stres. Preci jen je to baba,ale je docela velika 48cm a vazi 560g Dnes jsem zkusil koupit misto te obycejne vyhrevky cervenou infra taky jen 50w,zkusim uvidime,ale obavam se,ze proste uz nedava teplo,tim jak je stara a kuli tomu zaludku. Jo a cvrcky ne pokazde,spis tak jednou tydne obaluju ve vitaminech se sepiovkou. Prikladam foto terarka,jeste jednou dekuji za odpoved a preju hezky den.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?r=3590