Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekon panenský

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Gekon panenský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2019 18:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Aninka
Chichi:-) Mám je v lahvi, násady si dělám sám. Normálně nasypu do terária a rychle zavřu:-D mám všude síťky, jinak prolezou i milimetrovou dírkou. Stejně mně semtam běhají po bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 18:24 Aninka – Krmení
Děkuji moc, a jak krmíte těma Octomilkama zdají se mi hrozně malé a rychle se rozutečou, nebo ne? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 17:52 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Aninka
Ahoj Aninko, krmím octomilkami, ovocné kaše a přesnídávky s vitamíny. Mláďata klidně každý den co sežerou a dospělce cca jednou za 2 dny:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 17:25 Aninka – Krmení
Tak terárko se bude pořizovat, ale chci se zeptat jak krmíte, budu krmit vším co je potřeba (i hmyzem), jen mi prosím napište jak krmíte svého gekona (čím a kolikrát týdně) + kolikrát a čím mláďata. :)
děkuji moc za odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2019 20:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Azog
Ahoj Aninko...
1) Světlo opravdu nutně nepotřebují, nevím jakou máš teplotu doma a v tom akvateráriu, takže těžko radit... já nevytapím ničím, pouze mám LED pásek na dosvícení.. teplotu mám 23-25 stupňů.
2)Jako zdroj vápníku bude stačit Nutrimix plus třeba posypat přesnídávku drcenou sépiovou kostí apod. AD3 bych moc neriskoval, u takovýchto malých zvířátek. Čím je budeš krmit?
3)V životě jsem o těch "kapsičkách" neslyšel a určitě nejsou potřeba.
4) Přidej ještě třeba kokosové skořápky, bambusové tyče apod. ať mají kam klást vajíčka, toto je opravdu málo.
4)3 gekonci jsou v pohodě:-)
5)A tady už je kámen úrazu jak psala Azog...za prvé se budou gekonci stresovat když k nim polezeš zvrchu a za druhé větrání 5 dírek ke brutálně málo:-( Musíš udělat větrání jak vepředu tak na stropě kvůli cirkulaci vzduchu, a to je v akváriu opravdu problém... popřemýšlej o plastovém průhledném boxu z Ikei nebo teráriu, bude to pro tebe levnější a jednodušší. Ten box se ti bude lépe upravovat a můžeš do něj lézt zepředu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2019 11:57 Žena Azog [2] - HadiRe: Aninka
Akvárium jako terárium je velmi špatný nápad ne . Špatné větrání pouze nahoře = vzduch nebude cirkulovat a zvířata budou chudáci,dokonce bych řekla, že to povede až k jejich úmrtí. Pořídit malé terárium na burze nevyjde moc a bude to o 100% lepší než toto ;-) Už Vám to tady psal Spai ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 10:34 Aninka – Gekon: nejasnosti
Fotka k příspěvku Zdravím, hodlám si pořídit Gekona panenského a chtěla bych se zeptat na pár otázek, možná tyto otázky budou stupidní, ale lepší než potom nevědět co se zvířetem dál

1. Na hodně stránkách jsem četla že nepotřebují světlo ani vytápění. Potřebují ho? Vedle terárka mám také akvárko které rozsvěcuji bude to stačit?

2. Krmný hmyz se má obalovat ve vitamínech (pokud není smýkaný) bude mi stačit nutrimix nebo si mám ještě pořídit hydrovid AD3.( ve složení jsem četla že v nutrimixu je také vitamín D3)

3. Četla jsem že je vhodné jím dávat nějaké pudrové kašičky (anglicky Crested Gecko Diet) kde je sehnat? Je to nutné?

4. Do akvárka jsem dala kořen a dvě rostliny: sukulent a syngonium pixi, který jsem koupila v hornbachu, jsou vhodné?

5. Do terárka 25x25x30 jsou vhodní 3 gekoni či víc, či míň?

6. Bude jako větrání stačit 5 dírek průměr 1cm zaopatřeny síťkou proti úniku Gekona?

Moc a moc děkuji za odpověď!

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 16:58 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Aninka
Jít by to asi mohlo. Aby to ale nebylo nákladnější, nežli si pořídit terárium rovnou. Terárium bych ale vybíral až podle výběru zvířátka, kterého tam hodláte chovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 21:26 Aninka Re: Spai
Všude možně na internetu jsem četla jak předemlat akvárko na terarium takže by to mohlo jít ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 18:43 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Aninka
Akvárko není vhodné pro chov gekonů. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 11:07 Aninka – Můžu mít gekona panenského?
Zdravím, mám akvárko po rybičkách které je prázdné, protože jsem si koupila nové, má 20l a rozměry jsou 35x25x25 (dxšxv). Šlo by si do něj koupit Gekona panenského, popřípadě co by se muselo dokoupit a kolik by to stálo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 13:23 Žena EffyMerillis [3] - Plži
Já jsem zkoušela hledat, ale o nemocech či parazitech ve spojitosti s lugubriskama jsem absolutně nic nenašla. Asi se to u nich tak neřeší, jako u větších ještěrů, ale chápu, protože fakt nevím, jak ty na rozbor posbírat. Občas se mu stane i to, že má lamely na přední (myslím pravé) noze slepené k sobě (nevím, jak to popsat, má je stočené nahoru) a nepoužívá je. Druhý den je má zase v pohodě. Ale vždy jen na té jedné noze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 19:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: EffyMerillis
Jojo, vypadá jaksi špatně, opravdu by to mohli být nějací paraziti, ale nevím, v nemocech těchto prcků se nevyznám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 16:24 Žena EffyMerillis [3] - Plži
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A tady jsem se ho pokusila vyfotit (bohužel to bez blesku vůbec nešlo, aby tam bylo něco vidět) a i tak tam toho není vidět tolik...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 16:12 Žena EffyMerillis [3] - Plži
No je mu nějak tři čtvrtě roku - rok. Žije, žere, zvlášť ho mám pár týdnů, napadlo mě, zda nemá parazity, ale nevím, jak bych sbírala bobky na rozbor a zda by vůbec šlo nějak "léčit" takového prcka. Každopádně mi připadá zvláštní, že by to měl jen jeden a ne všichni, když byli v jednom teráriu. Včera se i svlékl, chová se stejně, jako ostatní - loví, žere kašičky, schovává se, leze po větvích, skle, "kliká". Přítel říkal, že ho mám zkrmit agamě, když se nebude nijak zlepšovat, ale to nechci - hlavně z důvodu, kdyby byl opravdu nějak nemocný.
On je fakt hubený, u kořene ocasu jsou mu jakoby vidět kosti. Prostě kost a kůže. :-O Zkusím ho ještě krmit, dokud má chuť k jídlu a je aktivní, třeba se zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 05:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: EffyMerillis
Ahoj Effy, jak jsou gekonci staří? Z vlastní zkušenosti vím, že některé mládě je prostě "kriplík", ale projevuje se to až tak ve 2-3 měsících, prostě žere a pak je do pár dní po něm, ale že by nějak radikálně hubnuli o proti ostatním to ne. Dodnes jsem nezjistil, proč se jim to takhle stává, uvidíš sama jestli vydrží, ale samotného by mě zajímalo, co je to vlastně zač. Nikde jsem se o tom pořádně nedočetl i když jsem hodně hledal. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 22:49 Žena EffyMerillis [3] - Plži – pohublé lepidlo
Ahoj, jdu se poptat i já. Mám 5 lugubrisek, 4 jsou v super kondici, fakt krásné kousky, ale jeden je pohublý. Před pár týdny jsem vypozorovala, že je jeden hubeňoučký. Při krmení jsem si všimla, že vše, co chytí, mu nakonec jiný gekon sebere a sežere mu to. Tak jsem ho oddělila, že ho vykrmím zvlášť. No, žere krásně, jak ovo kaše, tak hmyz aj když je posypaný vitamíny. Ovšem jsem nepostřehla, že by nějak přibral. Usoudila jsem, že to asi nebude úplně v tom, že mu vše ostatní sežrali? Má napané bříško, to je vidět, ale jinak je hubený. :-( Dokonce jsem ho slyšela při krmení i "klikat". Foto se mi nepodařilo, musím na něj vytasit foťák.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Zava
Ahoj, nic se neděje, ocásek mu časem po svleku doroste. Stane se to rychle: Někde se zasekne apod. Ale nejspíš mu ho ukousli ostatní gekoni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 16:42 Zava
Ahoj , chtěla jsem se zeptat ,když přijde mladě gekona o půl ocásku . Jestli to pro něj není nějaký velký problém , třeba z rovnováhou .A také netuším jak se to mohlo stát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 18:12 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: osel
V pohodě, není zač. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 08:08 osel – Re: Landvir
Tak super :-) díky, moc si mi pomohl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 06:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: osel
Ahoj nene, rosím jenom jeden večer za ty cca 3 měsíce, pak by mohlo hrozit přdávkování. no
Mláďata většinou běhají v terárku se starými, takže poměr nějak nerozlišuji.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 22:26 osel – Re: Landvir
Ahoj, mám ještě jeden dotaz :-D
Jak si psal že jednou za tři měsíce dáš pár kapek ad3 do rozprašovače a s tim rosíš, tak je to myšleno jeden večer za tři měsíce a nebo tim roztokem rosíš dokud nedojde? a dáváš to mláďatům ve stejnym poměru? hmm
předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 08:56 osel – Re: Landvir
Tak díky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2016 05:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: osel
Ahoj,jojo oni si sem tam líznou, nebo jim to namíchám do přesnídávky, na tu jsem zapomněl, tu taky občas dostávají. Oxtomilky normálně nechávám běhat, ty nic neudělají... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 20:48 osel
A oni si to berou z misky? No jinak octomilky mi přijdou dost malý pro dospělý :-O ale jim to asi nevadí smich
A volně jim tam ty octomilky necháváš i když to sou úplný prcci(40mm)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 20:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: osel
Neobaluju, ani si to nedokážu představit obalovat octomilky v nějakých vitamínech:-).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 18:56 osel
A když jim dáváš vitamíny do misky, obaluješ jim ještě hmyz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 18:28 osel
Díky moc za odpovědi :-) čet sem, že se mláďata krmí mikrocvrčkama. To s tou miskou bylo myšleno spíš na mláďata co by se už narodili u mě, takže úplný mrňata :-D chtěl bych mít přehled o tom jak žerou, ale možná je to zbytečný :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2016 16:20 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: osel
Ahoj, v první řadě máš super přezdívku:-D
A k tvým dotazům:
1) Dávám pouze Plastin+Nutrimix, mají ho permanentně v misce v teráriu a jednou za 3 měsíce pár kapek AD3 do vody a s tou večer rosím.
2)Na větrání klasickou mřížku, nebo nějakou síťku, ani ne tak kvůli prckům, Ti tak malincí nejsou, ale spíše kvůli octomilkám, kterými krmím. Dvířka Ti gekonci asi neotevřou, ale já je mám zajištěny kvůli dcerce :-).
3)Krmím jen octomilkami, takže ty sypu do celého tera, s cvrčkama nevím, záleží taky, jak budou gekonci velcí, aby cvrčka ulovili.... ano
4)UVB není potřeba, pouze nějaká slabá žárovka na ohřev.

P.S. Dotazy hloupý nejsou, proto tady jsme, je lepší se zeptat, než něco podělat.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 19:35 osel – gekon panenský
Ahoj. Chystám se chovat gekony panenské a i po horlivém studování mám pár dotazů
:-D
1. Jaké byste mi doporučili vitamíny? Prý Jsou náchylní na nedostatek vápníku a přijde mi , že v klasickém nutrimixu je ho málo(co jsem počítal, tak je ho v něm 20%).
2. Jak máte řešené větrání aby nezdrhali prcci? A utěsnujete nějak dvířka?
3. Mláďatům bych asi dával mikrocvrky a asi bych vymyslel nějakou hlubokou misku aby z ní neutekli, gekoni by si tam vlezli, dali si cvrky a já měl přehled jak mladý žerou. Něco podobnýho už sem tady četl tak jestli s tim máte zkušenosti popř. fotku podobné věci ?
4. UVB jako noční gekoni asi nepotřebujou že?
Asi vám moje dotazy přijdou hloupý, ale chci mít jistotu. X-) takže předem dík ahoj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 19:20 Muž alterationx [82] Re: elegans1
Ja dospelé gekony kŕmim raz za dva dni, mám na dvoch miestach vo veľkom tera plytký vrchnáčik, raz za dva dni tam šupnem po kúsku jablka a mám na dva dni vystarané, občas mi cvrčok behá aj druhý deň po teráriu a nikdy nebol problém. Mne to nerobí žiaden problém to tam dať, ale je jasné, že pri 200 ks zvierat by som to asi nerobil. Moja reakcia v žiadnom prípade nebola namieraná proti tvojím skúsenostiam, určite sú veľké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 19:08 elegans1 Re: alterationx
Teraristiku dělám přes 20 let,momentálně mám cca 200 chovných zvířat a ročně několik set mladých.Že cvrk pokousal zvíře se mi stalo párkrát.Vymýšlet nějaké krmítka,trhat nohy,atd je prostě zbytečné.Přidáním kousku mrkve,atd se nic nezkazí,ale tyto věci stejně celkem rychle v terárku oschnou a cvrci o to zájem mít nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:45 Muž alterationx [82] Re: elegans1
Ty to nazývaš hovadina, ja realita. Nestáva sa to často, ale napr. nedávno tu bol pekný prípad ako cvrčok vyhrýzol celkom parádnu dieru agame do chvosta. Keby ich tam chcel iba tak hodiť, tak sa na to nepýta.

Prepáč, nič proti tebe, ale tvoja reakcia mi príde trochu zbytočná. Podľa mňa pýtajúci dostal správnu odpoveď, ak nie, tak sa mu ospravedlňujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1, alterationx
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:12 elegans1 Re: alterationx
Mě fascinuje,jaké elaboráty se dají napsat o takové hovadině.Prostě cvrky nasypeš do terárka a fajront.
Cvrci samozřejmě zvířata pokousat můžou,většinou ale zvíře,které má nějaký problém.Mě se to za ty roky stalo tak třikrát čtyřikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 10:38 Muž alterationx [82] Re: Landvir
Cvrčky môžu pohrýzť gekona, nedeje sa to často, ale stať sa to môže. Pokiaľ je to gekon, ktorý vie chodiť po skle, tak sa dá niekde zavesiť priehľadná nádobka s otvorom, kde sa dajú cvrčky, nádobka musí byť uspôsobená tak aby cvrčok nemohol vyliezť späť cez otvor, a gekon si tam nalezie, dá si cvrčky a vylezie preč, užívateľka Nessy niečo také má. Ak je to terestriálny gekon, tak jedine nechávať v teráriu na viacerých miestach (2 až 3) kúsok jablka alebo mrkvy, aby si cvrčok mohol nájsť inú potravu ako gekona a nekŕmiť veľmi vyhladovanými cvrčkami. Pri väčších cvrčkoch sa dajú trhať zadné nohy a dávať ich do hlbšej misky, ale pri mikrocvrčkoch ťažko.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 10:05 R Muž Landvir [231] - Ještěři – Mikrocvrčci
Ahoj lidičky, říkal jsem si, že udělám lepidkám změnu a dám jim mikrocvrčky. Akorát mám otázku, jestli nemůžou gekonkům nějak ublížit, třeba je pokousat?? Nemám s tím moc zkušenosti. A nebo nějaké figle na krmení těmito cvrčky? Díky Jarda. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 14:40 Muž maty [15] - Ještěři
snesou.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 14:01 mokra.luca
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli se dva gekoni panenské (velké) snesou spolu v jednom terárku.
:-) DĚKUJI MOC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 08:32 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – hm
hm škoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 21:31 elegans1 Re: khopikcopin
Sežerou je jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:20 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – no
no mne se zdá 10 cm dost aby je nesežrala

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:19 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: khopikcopin
a co myslíš ty ??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:18 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – co
myslíš že by je ta phelsuma sežrala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:16 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: khopikcopin
Jako potrava super smich ale jinak stačí popřemejšlet!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:07 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – gekon panenský x phelsuma mad. gerandis
dobrý den chtel bych se vás zeptat jestli mochu chovat páreček phelsum mad. grandis a páreček gekona panenského spolu v teráriu velkém 80x60x40 VxDxŠ a je tam hodně ukrytů a rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 22:18 stepy – panensky
a pripadne s jakym druhem gekona by se snesl?
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 22:16 stepy – gekoni
ted po zacatku si koupim asi panensky a mozna az nekdy (za par let mesicu kdo vi)si koupim ty pruhovany
ale hlavne se chci zeptat jak to udelat kdyz potrebuju odjet? :-( a proc potrebujou kazdy den cistou vodu a jakou je tim mysleno(odstatou nebo z kohoutku po15 min)
help me tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 12:38 elegans1 Re: stepy
Gekko vittatus je nenáročný gekon,bez problémů je zvládne i začátečník.Mláďata prodávám za 300.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 2253x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/105?r=57