Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Utekla mi užovka

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Utekla mi užovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2019 07:37 dan – utek užovky
Ráno jsem ji dolíval vodu,jenže mezi posouvací dvířka se mi dostal kousek hlíny takže se to úplně nedovřelo,no a ovšem toho hned využila a proklouzla,kdyby mi neodešla žárovka možná si toho ani v ten den nevšimnu :-D tak jsem zaúkoloval rodinu prohledali jsme cely dum,nejvíc se zapojil otec,jelikož má šílenou fobii z hadů :-D nastražil jsem pasti ...do jednoho pokoje myš a v druhém jsem zapnul topení na max a doufal že se chytí a objeví, ale mezitím přišel večer a já musel do práce. Když jsem ráno přišel stále se nenašel.Naposled jsem prohledal dům a chystal jsem se lehnout po noční, když v tom se našla... ano byla na tom nejhorším místě kde mohla být --- u otce v ložnici pod peřinou smich začal křičet že ji mam dát zpátky nebo se stěhuje :-D takže nakonec naštěstí všechno dobře dopadlo. Takže pokud se vám stane něco podobného hledejte v teplých místech - kolem topení,světel,nebo i v posteli ! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2019 08:17 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Týna
Ahoj, tak nezbývá než hledat a hledat a lákat a lákat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 22:55 Týna – Útěk mimina
Ahoj všem,dneska jsem zjistila že mi uteklo mládě užovky (den před jsem ji přinesla a druhej den je fuč)... to bych do toho kopla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2018 05:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Tomas
Ahoj Tome. Sorry ale neznáme tvého Jacka, takže těžko radit :-D Nee teď vážně...
Není to nějak málo 12 cm na 2 měsíce? A celý černý? Jedině převrátit celý byt vzhůru nohama a doufat, že ho najdeš. Máte ústřední topení? Hledal bych ho někde kolem zdrojů tepla, jestli už teda není dávno někde u sousedů.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 05:30 Tomas – Utekla mi Koralovka pruhovana (černa)
Dobry den potrebuji radu utekl mi Jack z terarka a bojim se ze by me mohl zdrhnout na wc mebo koupelny kde jsou stupacky do celeho panelaku..uz asi 2 dny nepil a tyden nejdel muze mit tak 1-2 mesice..nevite jak bych ho molh chytit a nalakat? problem je ze je celej cerny a mali tak 12 cm dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 16:36 podlolik Re: Lea
Zdravím, 120cm dlouho, hubená užovka by po mimču jí neměla. :-D Schody nějak "sejít" zvládne. Koukejte se na nějaká temné místa, kde je vyšší teplota a snad uspějete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 08:26 Lea – Užovka
Ahoj, přes noc nám z terária utekla užovka červená, asi 120 cm dlouhá, čerstvě po svleku. Kdyby šlo jen o mě, tak si počkám až vyleze. Ale mám doma půl roční miminko, a mám celkem strach. Když jsem měla užovku na rukách na zahradě, tak se otáčela i po větší kočce, jako by chtěla útočit. Mohla by jít po miminku? A zvládne slézt po schodech? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 12:36 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Lucie
To těžko zjistíš - musíš kouknout do květináčů a do temných úzkých prostorů. Taky tam, kde se může nahřát. A když nenajdeš, tak nastražit pasti s rašelinou a potravou ;-)
Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 11:32 Lucie – Koralovka červena
Dobrý den,
Utekla mi koralovka ma okolo 2 let a netuším kde by mohla být prohledala jsem už snad všechno :-(
Chtěla bych poprosit o radu mame 4 mistnosti a nevím vubec ve které z nich by mohla být a kde se schovavat. Tak prosim o radu jak to zjistit kde je. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 12:27 Muž Pasyok [37] Re: Juraj
Ak je na 100% len v tejto jednej miestnosti, ak najviac by pomohla fotka izby a skúsime poradiť, kde by mohla byť. :-) Väčšinou idú za teplým, tichým a tmavým miestom, ale teplo je momentálne takmer všade. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 10:26 Juraj – Utiekla mi uzovka cervena.
Zdravim , vcera vecer mi utiekla uzovka cervena z teraria ma okolo 140cm a nikde v izbe nie je . Do druhej izby sa nemala ako dostat lebo dvere su uplne zabezpecene a nie je tam ani naznak sparky. Mate niekto skusenost s niecim takymto? Prosim o kazdu radu . Ak pomoze tak je to to samec. Vopred Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2015 08:24 Misounek Re: Pogona
Tak mužů s radostí oznámit , že štír Alfréd už se našel a je zpět ve svém domečku. ... ;-) ale vůbec se mu to nelíbilo. ... žízeň ho donutila vylézt a přišel přímo do pokoje kde má terarko. ... ;-) šikulka můj potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2015 09:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Misounek
No vidis :-) tak to teda kongratulejšn ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2015 07:12 Misounek
Fotka k příspěvku Tak tohle je můj nezbedny Alfréd. .... ;-) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2015 07:09 Misounek Re: Pogona
No to určitě dám vědět. .. ;-) Ale je to jako hledat jehlu v kupce sena. ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 18:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Misounek
V podstatě může být kdekoliv, určitě nám dej vědět, jak jsi s pátráním dopadla. Hodně štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 05:34 Misounek Re: Pasyok
Děkuji za odpověď, jedná se o noční druh.. a může být i v místnosti, kde je stále otevřené okno a je tam chlad? Před týdnem, se nažral do plna. Tak na potravu asi nevyleze. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 20:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Misounek
Přesně, jak radí kolega. Já měl kdysi dva imperátory od chovatele, který nám tehdy říkal historku, jak mu štír utekl a několik dní jej měl v botě ve které chodil :-D Takže bych prohledal i boty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2015 16:18 Muž Pasyok [37] Re: Misounek
Teplé, tmavé a tiché miesta, kde chodíte menej, pravdepodobne blízko podlahy. Podľa toho, či sa jedná o denný alebo nočný druh sledovať dom/byt pozornejšie. Pri stenách sa môže rozsypať trochu múky, môže zanechať stopy a ľahšie zistíte, v ktorej je miestnosti= izby treba teraz zatvárať, aby sa nepresúval po celom dome, lebo bude môcť striedať úkryty a budete ho dlhšie hľadať. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 15:20 Misounek – Štír -Alfréd
Dobrý den,
Potřebovala bych poradit, v sobotu mi utekl štír. A prohledaly jsme celý byt a nenašly. Nevíte někdo Prosím kam by se mohl schovat? Děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 23:29 Žena Nadka [214] Re: Hankamachackova1@seznam. cz
O kousek níž se podívej na radu Pogony.Zkus to,tím nic nezkazíš,třeba se najde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 17:25 Hankamachackova1@seznam. cz – Utekla mi užovka
Dnes ráno prohledali jsme celý být a nikde nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 09:06 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karel
:-) Hlavně že se našla potvůrka.....;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2014 23:24 Karel – Utek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes mi také utekla užovka, podle rad jsem nehledal a nechal to na večer až půjde na špacír.Našla se, ale neuvěříte kde....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2014 23:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Natalie
Pokud máš dostatečně vyhřátý byt, nech to plavat. Až dostane hlad a utajení ji přestane bavit, vyleze ;-) . Podstatné je nepřevrátit byt vzhůru nohama a nepokoušet se o odchyt při každém spatření zvířete - to u něj vyvolá tak akorát hrůzu z lidí, čili se to potom hodně hodně protáhne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2014 19:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Natalie
Ideální je po bytě, chodbách, půdách.... rozmístit krabičky s vlhkým mechem, či rašelinou. Můžeš do nich na chvíli zavřít i myšku - aby "načuchli" a had je cítil. Pak to jen chce trpělivost, dát si budík na tři hodiny v noci a vykonávat takovou noční kontrolu krabiček týden, dva....
Čímvíc krabiček rozmístíš po bytě, tím líp. Minimálně ale alespoň dvě dokaždé místnosti.
Do krabiček udělej jen malou dírku, nenechávej je otevřené - had se tak bude cítit v bezpečí.
Ve starších diskuzích najdeš, že takto našli hada či nějakého toho gekončíka spousty jiných i třeba po půl roce ;-)
Já takhle našel kdysi užovku po víc než roce ;-)
Držím pěsti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 20:36 SnowShow – finta na užovku...:-)
Fotka k příspěvku No možná skuste trochu dupat na nějakých místach-při skříni atď...užovky jsou citlivé na otrasy...ona zřejmě vyleze když se poleká...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2014 22:19 cakyc
To Me utekla Božena (užovka červená) normálně si ji beru na gauč a leží na druhym polštáři a jednoho dne sem usnul :-D probudim se a had nikde prohledal sem celej byt a ona nikde tak sem řekl že se ukaže a večer sem šel nakrmit rybičky a ona se tam koupala :-D na rostlině jen koukala hlava :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 18:48 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Natalie
Dej po bytě misky s vodou a čekej někde určitě bude, případně hledej v každý možný i nemožný škvíře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:32 Natalie – utekla mi korálovka
Fotka k příspěvku Ahoj/Dobrý den
utekla mi korálovka z krabice :/(Někomu se to bude možná zdát divné ,ale doporučili nám jí nejdříve jako malou dát do krabice tak je tam)Utekla dírou na vzduch ,protože jedna je větší ,tak to zkusila ..jsou jí 2-3 měsíce a skříňka an které je je asi 150cm nad zemí :/ Had není zahrabaný a pod topením ani u rouby ,kde je teplo jsem jí nenašla :/ Nevíte ,kde by mohla být ? Už se o ní bojím :( Utekla asi dnes ráno ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:41 Eliška – útek a návrat do domova
Moja užovka červená, Ruby utiekla ale priznávam že si za to môžem sama. Ráno som kropila a omylom som nechala otvorené terárko. Chela som ho ísť zavreť ale zarosprávala som sa. Keď som išla do izby k terárku spomenula som si že som ho zabudla zavreť. Doma nastal zmetok. Začali sme najprv hladať v terárku ale tam nebol. Ja som začala pozerat do každej škárky ale ani tam nebola. Tak som išla zavolať mame o veľkom probléme. Keď som dovolala tak som sa vrátila do izby a uvidela som ju v krabici medzi hračkami. Tak som zvreskla od radosti že sa ma chudáčik had zlakol a ako bol vystršený rýchlo sa v tej krabici schoval. Videla som že sa ma ešte bojí lebo ho mám asi 2 mesiace čo je dosť krátko ale musela som ho zobrať a dať do terárka. Potom sa rýchlo schovala na obľúbené miesto a bola som strašne rada že je v poriadku a že sa jej nič nestalo. Od teraz si na to budem dávať pozor. KONIEC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 20:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pepina
Super potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2014 15:54 Pepina Re: fajfmen
Užovka se našla v šuplíku za příbory (hned vedle trouby, takže teploučko) smich už má útěkovou dírku zasilikonovanou a na dveřích zámeček :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pepina
Nejspíš bude někde pod kobercem nebo v knihovně anebo tak. Namátkou to odhaduji dle míst, kde jsem jako puberťák nacházel vždy s několikaměsíčními odstupy jednu notorickou užovku útěkářku... Fór je, že až poté co jsem rezignoval na pokusy převrátit byt vzhůru nohama pokaždé když si otevřela terko a někam se pohotově zašila, začala vylézat sama. Dobrodrůžo "na svobodě" ji za nějaký čas přestalo bavit když dostala hlad a od podlahy se na podzim ochladilo, a tak si vlezla k někomu do postele (za teplem) :-D

V zásadě jediným tvorem kterému se může po úniku "žovky" z terka něco zlého stát je užovka samotná. Tvé babičce ani nikomu jinému od ní nic nehrozí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 00:48 Pepina – Zdrhla mi žovka 180cm
Zdrla mi takhle dlouhá užovka červená. Byt vzhůru nohama a had nikde. Nemůže někomu ublížit ? Babička s dedou jsou z toho tak nějak nesví a já teď taky :-(..........páč o něj mám strach . Nakladla jsem různé pasti a zatím nic :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2014 23:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: kami
Takových let jsem choval hady a za bolševika i za guttaty či obsolety vyhazoval neskutečné prachy (dnes je sice seženete na každém rohu za levno, před čtvrt stoletím to ale vypadalo jinak ;-) ), tady má někdo hadíka přímo pod nosem a vůbec po něm neskočí coze
Pokud nemá tlusté krátké tělo, chrastítko na ocásku, rohy všude možně na hlavě či štíhlé tělo s tendencí plazit se na vzdálenost cca 50 m rychleji než uběhneš anebo roztažitelný límec, nebude to jedovaté (patrně). V rámci barvy mě napadá jeden druh malého hroznýšovitého hada (žlutavě zbarvených druhů je ale docela ranec, čili ani nemá cenu ten typ vypsat) - kdyby někoho z Vás to zvíře při pokusu o odchyt vážně vztekle a v rychlém sledu pohryzalo, mohl by to být i on :). Spíš bych ale jen tak od boku typnul nějakou běžně chovanou užovku, třeba uprchlého boaedona.

Teda, co já bych dal za to, kdyby mi nějaký had (potenciální mazlík) vlezl ÚPLNĚ ZADARMO do bytu. A ono nic. K Tobě si jenom tak nakráčí středem - a je z toho pouze dotaz na netu ve stylu "někam nám zalezl"... Krucinál! tone
Jo, taky by to mohl být blavor žlutý - hodně velký slepýš z Balkánu. Mělo to zvířátko ušní otvory a pohyblivá oční víčka? Jakože umělo mrkat? To totiž hadi neumí. Jejich oční víčka jsou srostlá a dokonale průhledná, had má vlastně celý život oči zavřené a kouká na svět skrze tyto "kontaktní čočky" - onen pověstný "strnulý" pohled pochází právě odtud. No a taky nemá ušní otvory. Vývojově mu zakrněly, je totálně hluchý, tento handicap si ale kompenzuje vynikajícím hmatem, čichem a u mnoha druhů i schopností vidět v infračerveném spektru (teplokrevného tvora prostě přesně zaměří i v naprosté tmě, bez ohledu na to za čím je zmíněný schovaný - on tam pro něj prostě svítí - něco ve stylu vraždícího emzáka v tom starém filmu Predátor s Arnoldem Schwarzeneggerem :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2014 08:41 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: kami
Podle popisu se druh určit nedá (i díky barevným mutacím dnes běžně chovaných hadů). Oběhněte sousedy ve vašem okolí, hlavně ty, kteří jsou s Vámi spojení stoupačkami. Další možností je, dát oznámení na nástěnku. Když z toho nebudete dělat tragédii, tak se nešťastný majitel jistě přihlásí sám a pomůže s hledáním.
Had bude aktivní především v noci - využijte toho a překvapte ho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 08:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: kami
Ahoj, podle hooodně strohého popisu těžko soudit, zkus hledat na GOOGLU podle fotek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 07:25 kami – had v bytě
Ahoj, mám takový problém. Včera jsme se vrátili večer z chaty a v ložnici nám lezl malý had pískové barvy. Tlustý tak jako malíček asi 40 cm dlouhý. Bydlíme ve čtvrtém patře, tak se tam musel dostat pravděpodobně z nějakého jiného bytu. S hady nemám absulutně žádné zkušenosti, takže vůbec nevím, co to je za druh. Jestli není třeba nebezpečný. V nestřežené chvíli zalezl pod postel. Pak jsme obrátili celý pokoj vzhůru nohama, ale nenašli. Takže je možnost, že utekla balkonovými dveřmi ven. Ale vzhedem k tomu, že bylo asi devět večer a venku už chladno, zdá se mi to nepravděpodobné. Prosím poraďte, jak ho chytit a co pak s ním. Měla jsem bezesnou noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: misho258
Ahoj, takhle malý hádek se dokáže protáhnout skoro všude, u něj je trvalá ztráta hodně velké riziko :-O . Zkus v pokoji (a pro jistotu i jinde v bytě) rozmístit nějaké úkryty/živolovky podle doporučení z tohoto vlákna a taky prohledej např. radiátory nebo podobná místa která by mohl přirozeně vyhledat... Budu držet palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 21:50 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: patrik
Ahoj, prostě si přečti tohle vlákno a určitě pár tipů najdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 11:56 Muž misho258 [0] - Hlodavci
Dobry den vcera v noci mi utiekla 40 cm uzovka, utiekla v podkrovy a mam strach ze utiekla na povalu cez skaru v podlahe... mozete mi povedat ci je este sanca ze je v izbe? Prehladal som celu izbu aj rosipal muku no stale ziadna stopa. :-( :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 09:20 patrik
ahoj potřebuji poradit utekl mi had a nevím co mám nebo nemám dělat a ani kde mám hledat ? děkuji za radu :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 21:28 Žena Nadka [214] Re: Cosmogagy
potlesk hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 10:19 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Cosmogagy
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 21:51 Muž Felix [754] - Ještěři
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 14:21 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: fajfmen
Tak to by asi moji máti rovnou kleplo :-D

Nicméně musím říct že tkanička se našla hned druhý večer, vybrala si k odpočinku jednu z nastražených misek pod topením.
Terárko jsem zrova prošel, dotěsnil jediné místo které jsem našel a zdálo se mi že mohla zmizet tudy. Tak snad se to nebude opakovat.
Rovnou jsme zdlábli holátko po návratu do terária, a jsme OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2013 23:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Cosmogagy
Jo, jak kdybych slyšel svou maminku před baj voko pětadvaceti lety, když mi zdrhla metr třicet dlouhá mohutná užovka. Protože to bylo na podzim a ona šla za teplem, našla se nakonec v maminčině posteli přitutulená k jejím nohám :-D
Vtipné je, že od té doby nemá maminka problém s hady ("ta chuděrka vypadala tak vymrzlá" :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 23:43 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Pogona
Díky, snad se zadaří..

Problém je v tom že mamka se hadů docela bojí, a dostal jsem výstrahu že pokud jednou uteče, tak musí z domu (a nebo já :-D ).. takže zatím mlčím, organizuju chytání, a doufám.. problém je pak co ale třeba za měsíc, za dva.. jak se furt vymlouvat kde je, furt tvrdit že je v úkrytu v terárku schovanej atd... to máti nerozchodí, až se dozví že je někde v baráku had, i když mrňavej, ale pořád možná živej... to bude ródeo jak sviňa.. Druhého nemám jak propašovat tak aby o tom nevěděla (vchod máme jeden, a když dojedu z práce já, tak ona je už dávno doma a vždycky mně vítá).. a i kdybych propašoval, tak jak jí pak vysvětlit že mám jednoho v terárku a druhého jsme třeba po půl roce někde v baráku objevili? :-D

No, mám to docela vtipné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2013 23:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Cosmogagy
Všeco jsi mohl udělat jsi udělal... Pro povzbuzení - jendou jsem našel mládě ( taky uteklo ve starém domě ) po skoro roce ;-) Neboj, myš ho nesežere, spíš ono sežere myší hnízdo s mladými. ;-)
Hodně štěstí

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 4702x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/15?r=133