Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Uprchlý cvrček

 

NápovědaFórum » Bezobratlí  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Uprchlý cvrček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 09:35 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: kovky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Já mám cvrčky v plastovém boxu, do kterého jsem horkým nožem vyřezal okénka a v železářství koupil jemnou ocelovou síťku a pomocí tavné pistole přidělal přes otvory. Víko mám na pevno. Jsem v práci až budu doma dodám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 09:31 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: maxon
:-D smich
Cvrček žije pokud je v teple a má co jíst. Pokud jedno s toho nemá tak max týden. Lze ho ale bez problémů chytit. Bohužel už se mi to několikrát stalo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2018 00:29 maxon – uprchlý cvrček
jak dlouho ta bestie prosím žije? je zalezlý někde v terárku a mé pogony ho nedoukážou ulovit... a tak hraje na housličky a hraje na housličky... už mi z něj asi brzo hrábne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2015 21:50 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak nějak všeobecně - při krmení vždycky něco zdrhne (dříve nebo později). Čím víc hmyzožravých tvorů chováte, tím to bude četnější. Jako čupr odhyzovač se mnohým chovatelům osvědčil protiva gekon obrovák vypuštěný přes léto do místnosti navolno. Švábi a cvrčci jsou nočními tvory, on také a navíc má nezřízený apetit ;-). Akorát musíte dávat bacha na otevřené ventilačky...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 20:42 Muž alterationx [82] Re: kovky
Kúp si plastový zatvaráteľný box, Myslím, že v Hornbachu som také videl v rôznych veľkostiach, ak sa nemýlim a navŕtaj menším vrtákom a vŕtačkou dosť dierok do toho plastového poklopu boxu a máš vybavené. Ver, že ak neurobíš moc veľké diery, tak ti určite nezdrhnú. Mám doma a no problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 20:35 kovky – faunárium
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s faunáriem? Já na cvčky zakoupila 3 litrové, aby měli víc místa a víc vzduchu. Prozíravě jsem ho postavila do vany. Ty menší mrchy z něj dokážou vylézt :-( Psali, že je to i na hmyz, tak mě nenapadlo, že se krz ty malé škvíry protáhnou. Mám chamíka nově a cvrčky fakt nemusím. Rukou na ně zatím nesáhnu, takže uprchlíky lovím do malých krabiček a jdou buď do terárka, nebo do menší plastový. Jenže jsem zase někde četla, že se vytvořenou dírkou dokážou prokousat. Dá se na ně koupit něco, z čeho se zaručeně nedostanou? Aby mi v zimě chudáci nemuseli pořád bydlet v krabičce ve vaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 12:34 Žena pavoucica [1]
dneska jsem jednoho uprchlíka našla polomrtvého na podlaze v kuchyni, ještě škubal nožičkama tak jsem ho strčila Amálce aby neměla takovou práci s chytáním a s slupla ho raz dva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 20:00 Žena pavoucica [1] Re: Landvir
Akorát co mě dostalo, tak jsem měla v terárku sukulent a cvrčci co Amálka nesnědla a nechytla hned,tak mi ho pěkně okousali a on chudák skoro chcípnul....Dala bych kaktus, ale o ten by se mohla Amálka poranit :-( A nevím jestli s umělou kytkou na tom budu líp :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 15:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavoucica
Jasně;-) Zbytky pak vytáhni a nebo jim dej menší kousíčky a ty zachvilku uschnou, já jim vždcky dám kolečko okurky na dvě půlky a většinou to všechno zbaští a to co nesní, tak uschne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 15:16 Žena pavoucica [1] Re: Landvir
Aha takže pokud jde o vodu, tak jim jablíčko nebo mrkev můžu dát, ale zbytky by se měli asi pak vytahovat, aby se nezapařila krabice a cvrčci nechcípali???Jinak děkuju za tip, pampelišky a tráva jsou dobrý nápad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 12:09 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavoucica
Ahoj jako krmení dávám granulky pro psy nebo kočky a kvůli vodě okurky nebo obyčejnou trávu....pampelišky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:43 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – ovoce
já jim dávám ovoce např. jablko a banán a vtom je vody dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavoucica
Vodu potřebují já jim obden proto dávám plátky jablka, okurky, list salátu, zelí,....atd. Z tohoto dostanou potřebnou vodu i se částěčně zasytí, jinak jako krmení postačí obyčejný šrot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:38 Žena pavoucica [1]
no a čím cvrčky nejlíp krmit aby nechcípali vubec?Já jim hodila kousek celozrného toustového chleba a ten jim chutnal :-O ale copak nepotřebují vodu?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 08:14 Žena pavoucica [1] Re: Pogona
to doufám ,nevím jak bych je za kuchynskou linkou lovila:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavoucica
Nerozmnoží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 17:04 Žena pavoucica [1]
Tak dneska mi zdrhli dva cvrčci, ještě takový malincí, ale mám strach, aby se mi potvory nepomnožili.Protože se mi rozběhli po kuchyni a na lince máme ošatku s ovocem a krabici na suché pečivo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 16:31 Muž Sewer [151] - Ještěři
Vhodné je na dno dát topný kabel nebo kámen ... ten úplně nejslabší. V zimě jsem míval stejný problém i ve velkém boxu - na dně vlhko, cvrčci chcípali a strašně smrděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 15:01 Muž halaly [25] - Ještěři
A to je právě blbě. Jednou jsem jim tam taky hodil jabko a hned se krabička zapařila a mohl jsem všechno vyhodit. Kup tu krabici - ta stojí nějakých 50Kč a máš vystarané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 07:14 Žena pavoucica [1] Re: elegans1
tak to bude asi tím zapařením, krmím je mrkvičkou aby měli i nějakou vodu a občas se mi na víčku objeví sražená pára hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 23:21 elegans1 Re: pavoucica
Z horka ti určitě nechcípají.Kdybys někdy byla v nějakém chovu cvrčků,tak je tam horko jako v pekle.Ti cvrčci musí být v dobře větrané nádobě,jinak se zapaří a je po nich.Cvrčci,kromě nejmenších nymf, potřebují sucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 22:02 Žena pavoucica [1] Re: halaly
tak proto my ty potvory asi chcípají, je jim chudákum horko a přehřívají se
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 20:24 Muž halaly [25] - Ještěři
Po přinesení domů předělej cvrčky do nějaké vyšší krabice či kýblu (bez víka, jinak se zapaří) a jednou za dva dny jim tam hoď nějakou zeleninu.
Teď mám na cvrčky koupeny SALMA (doufám, žese to tak jmenuje) boxy z IKEI a jsou parádní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 20:13 Žena pavoucica [1]
Neporadíte někdo jak se starat o koupené cvrčky aby co nejdéle vydrželi???Já jim napíchám do krabičky víc otvorů, aby se mi neuvařili v tom horku a krmím je mrkví, vytahuju suché a staré zbytky a přesto mi po dvou týdnech začnou vymírat i malý i velcí....tak nevím
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:09 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: petrando
Jo, to je právě ten případ, co tu celou dobu přetřásáme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 20:08 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Ivulik1
Pro naše čičiny je to taky ohromný zdroj zábavy. Párkrát už se stalo, že některá z nich vlezla až mezi ještěry přímo do terárka, aby si nějakého mohla ulovit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 18:10 petrando
V novinách psali,že nějaká paní krmila chameleona a utekl jí cvrček a rano jí hučelo v uchu a tak šla k lékaři a ten jí vytáhl půl cm. velkého cvrčka z ucha. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 17:04 Žena Ivulik1 [1] - Ještěři
Muj pejsanek vzdy pri krmeni netrpelive ceka, kdy mi nejaky cvrcek utece. Pak ho ulovi a sezere. Moc ji to bavi ano A kdyz zadny neutece, tak ji musim dat z pinzety. Moc ji chutnaji ano
Mimochodem, kdyz krmim rybicky, tak je taky nastoupena smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 00:02 Muž Jirka [45] - Ještěři
Kdo ví,třeba ta Paní trpěla spací nemocí,najednou usnula když krmila Agamy,no a spadla jí hlava do boxu s cvrčkama!:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 21:52 Muž Felix [752] - Ještěři
Ale zase trošku vážněji - osobně mi připadá jako nesmysl, aby skrytě žijící plachý živočich (který, pohybuje-li se volně po místnosti udělá vše proto, aby se člověku nebo jinému většímu tvoru vyhnul širokým obloukem) se náhle, všem svým instinktům navzdory, vydal na důkladný průzkum něčí anatomie. Co by tam proboha hledal? ;-) . Viditelně jde jen o další variaci na téma oblíbené a dlouho se tradující (samozřejmě ničím nepodložené) pověry o škvorech. O nich se totéž vykládalo snad celé 20. století. Jenže hromada děcek dnes už jaksi netuší, co to vlastně takový škvor je, zatímco cvrky vidí v každém zverimexu... A rázem tu máme "novou" městskou legendu typu černá sanitka (že ta informace pochází z Novy mě v daném názoru jen utvrzuje, klidně to mohli psát v Blesku nebo něčem podobně seriózním). Prostě bulvár ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Chudááák........cvrček.......toho bordelu v tom uchu co musel snést......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 19:04 Muž Felix [752] - Ještěři
Jo. Bordel. A svedla to na chudáka cvrlika smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 18:52 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Saša
Ono to nejspíš ten cvrček nepískal.. to bylo asi tím, že tam prostě něco měla v tom uchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 17:12 Muž Felix [752] - Ještěři
Jestli bydlí vedle fotbalového stadionu, tak za to pískání cvrček nemohl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 17:03 Žena l3nka [4] - Hlodavci
ještě že mamka při zprávách usla.. kdyby to viděla tak by mi ty chamíky "vyhodila"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 17:02 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Saša
prý jí pískalo v uchu a bolela jí hlava tak šla k doktorovi a ten ho tam našel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:21 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: l3nka
A cvrkal jí tam? To by byl pak vážně horor smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:10 Muž pukr [0] - Ještěři – Re: l3nka
jj taky jsem to videl a doufam ze to nikdo ze znamych nerekne moji mlade..jinak me je pres noc vyhodi z balkonu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:10 Muž Jirka [45] - Ještěři
Začínám se bát:-D
Ale šance že mi vleze cvrček do ucha je snad minimální!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:02 Žena l3nka [4] - Hlodavci
Tak... Koukám na zprávy na nově a celkem mi nahnali strach :-D Nějaké slečně, která chová agamy vlezl do ucha cvrček, který jí utekl jako už asi každému z nás...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 21:43 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Pogona
Je to zvláštní, ale nejsou. Nějak si nemůžu vzpomenout, že by je tu kdy nějaký zverimex aspoň jednou nabízel. Dokonce i sarančata se tu objevila teprv tak před dvěma třemi roky poprvé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:47 Muž connic [2] - Ještěři – Re: poklad
To je krasne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:41 Žena poklad [8] - Hadi – Re: connic
U nás se jedné rodině stalo, že zaspali do školy. Matka byla uspávána zvukem cvrčků a dcera školou povinná zvukem vodopádu. :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:22 Muž connic [2] - Ještěři – Re: petrys
Jed bych nepouzival, ale nasel jsem doporuceni jak se s nimi vyporadat, kdyz ti vadi romanticke vecery. Smichej mouku s praskem do peciva a dej to do mist, kde se ozyva cvrkot. Cvrcek to pozre, kyprici prasek nabobtna a cvrcka tim usmrtis. Jinak nejlepsi je si na ne zvyknout a kdyz prijde k veceru navsteva, tak budou po chvilce zavidet, ze to mas doma jak u more smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 22:26 Muž Felix [752] - Ještěři
Jed rozhodně ne! Naše psiska si jich většinou sice nevšimnou, ale kočičáci je s oblibou honí a často i sežerou (nemluvě už o agamách co nám taky běžně výletničí mimo terko). K čemu by něco takového vedlo tam, kde jsou malá domácí zvířata, je zřejmé. To ať si to tam radši vesele cvrliká... Grylus stejně v bytě nepřežije dlouho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:51 Žena petrys [0] - Bezobratlí
na uprchlé cvrky se mi osvědčil jed na mravence a jinou havěť, stačí nasypat na pár míst(většinou ke zdroji tepla) a je vystaráno, maximálně je pak najdete nožkama nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:34 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Pogona
No nic, je s Váma chlapci sranda a zvedá mi to náladu. Pohoda, klídek. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: poklad
no šak jo,... a co jako smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:28 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Pogona
šváb bez švába -pán bez pána - ŠVÁBI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Copak,... ve Varech nejsou švábi ???

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 1549x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/224?r=56