Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá krmení

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 09:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: barus.vobo
Ona na nejspíš dolehla zímní "únava" neboj ony se za pár dní proberou k životu. I nadále jim sviť, krm je a zkoušej i zelené. Dobrá je taky miska s moučňáky. To aby si kdykoli mohly zobnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 11:40 barus.vobo – Náh
Zdravím.. prosím o radu.. před týdnem jsem si domů přivezla své první malé agamí holčičky. Prvních pár dní baštili jak divé, ale poslední 3 dny již jen pospávají, nejsou aktivní a nesnědí jak 3 cvrčky denně.. zjistila jsem, že mám nejspíš málo denního světla, tak jsem včera běžěla hned dokoupit a prosvícení už je maximální.. nevíte jak dlouho může trvat než se holky zase vzpamatují? (jinak pod výhřevnými místy malinko přez 4O, jiank okolo 25-3O, UVB samozřemostí)

Předem děkuji za ochotu a rady pro začátečníka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 19:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tomas
Jak je agama velká ( dlouhá ) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 00:04 Karloskabanos Re: Tomas
Ahoj jestli ti muzu poradit , tak bych je zatim krmil jen cvrckami , svaby muzou byt velci :) dej tomu cas pockej do zitra nekrm uz a vyckej uvidis ze treba budou opet papkat :) cvcrcky jentak nevyzenes take s nima bojuju :-D zkusil bych zeleninu piskot a pockat az v terariu zasne svetlo a postupne odchytavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 18:36 Tomas – Agama a cvrcci v terarku
Zdravim mam agamu starou 2 mesice, cvrcky jedla kazdy den tak 10-12 ks chutnáo ji potom jsem dal dva svaby za den cca2,5 cm ale z niceho nic prestala zrat a ani cvrcky ani svaby.
Dalsi otazka je ta ze mam korkove pozadi a ti cvrccci mi zalezli do korkua vylezou jen pres noc jak spi. Jak je muzu vylakat ven a pochytat. ? Zkousel jsem jabko piskot a oni nic tak jeden dva vyleze ale mam jich tak 20...
Dik za radu zacinam s chovem a jsem zacatecnik....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 12:32 Doušek Re: Doušek
Doušek napsal: Ahoj všem, neví náhodou někdo , jak se starat o čerstvě vylíhlé agamy ??? Co jedí - jak často, kolik potřebují vody atd ??? jsou malé asi tak 6 cm , ak zda nemá někdo zkušenosti či nezná nějakou praxi od kamaráda/ky.
Děkuji moc

nebo jestli znáte nějakou chovatelku či chovatele, jejich telefonní číslo, že bych se poradil
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 12:27 Doušek – 4erstvě vylíhlá agama vousatá
Ahoj všem, neví náhodou někdo , jak se starat o čerstvě vylíhlé agamy ??? Co jedí - jak často, kolik potřebují vody atd ??? jsou malé asi tak 6 cm , ak zda nemá někdo zkušenosti či nezná nějakou praxi od kamaráda/ky.
Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2017 23:06 zuza – nežere
Dobrý den, prosím o radu, naše 10 týdenní agama přestala žrát, dříve snědla tak 10 cvrčků za den, teď nic neloví, jen jsme jí dnes dali pinzetou přímo do tlamy 3 cvrčky, tak je spolkla, víc už nechtěla, dříve lovila naprosto sama s velkou chutí i pampelišky jedla, přijde mi, že to je po té, co na dvorku snědla čmeláka a včelu, je to mmožné? bojím se, aby neuhynula. máme dál dávat pinzetou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 11:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Veny222
No to nevím, mně se to zdá jako pěkná blbost, scvrklej žaludek :-D Myslím, že tou stříkačkou se akorát stresuje :-( Po 5 dnech hladovky bych to opravdu neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 09:12 Muž Veny222 [0] Re: Landvir
Tak, včera jsem mluvil jeste s chovatelkou kde jsem agamu kupoval, doporučila namixovat koktejl z cvrcku, svabu,sarancat a zeleneho s vapnikem a vitaminem a stříkačkou mu to podat, tak podařilo a jeste jsem mu dal 2 červy a velkého svaba, tak budu aplikovat nějaký cas tak to..jinak zhubnul 11 g. Ale jinak je vitalni.
Chovatelka psala ze ma zcvrklej žaludek když 5 dni nejedl, no nevim..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 06:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Veny222
Ahoj, jedinný co mě napadá, vyzkoušet různé druhy krmení, jak červy tak cvrčky, sarančata, šváby nebo zelený a nebo prostě teďka v zimě stávkuje. Pokud nějak rapidně nehubne, tak se nestresuj. Je taky možný, že chce zimovat, ale na to je agamka ještě dost malá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:33 Muž Veny222 [0] Re: Landvir
Zdravím, agame je 6 mesicu, 31 cm a 133g samec, lineární žárovka 18w, topná žárovka 40w UVB reptive 200-25w dnes je to 5 den co si nic nevzel, jink vitalni, jen pri každém pohybu se vždy v terarku krci. To koupani melo sloužit k vyprazneni a nabuzeni chuti k jídlu, koupal se cca 5 min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 20:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Veny222
Ahoj. Moc info o chovu nemáme, ale teď v zimě bych to bral jako normální. :-) Chtělo to doplnit fotky a informace do prezentace. Taky nějak nechápu to koupání a teď v zimě už vůbec ne?! Agama není vodní ještěr. Ono 3 dny bez jídla nic není. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2017 18:30 Muž Veny222 [0] – agama
Zdravím, chci se zeptat mam agamu 6 mes. nežere pred 3 dnema sežrala 2 sarančata a ted nic. Mam ji od 10.1.2017 koupena od chovatelky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 14:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Zuzka
Ahoj. Jako pamlsek bych se toho nebál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 13:37 Zuzka – Agamka
Dobrý den,nevíte jestli mohu Agamě vousaté dat jako zpestřeni pár borůvek?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 00:33 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Mell
S údivem se připojuji k Landvirovi - mladé agamy jsou totiž převážně karnivorní, podíl rostlinné složky v jejich jídelníčku narůstá až s věkem. Ten od koho ještěrku máš Ti lhal jako když tiskne (a nejspíš ji i řádně zhuntoval). Ona sice dokáže na zeleném nějaký čas přežít, ne ale dlouhodobě plnohodnotně žít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 21:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Mell
Ahoj,pokud je tomu tak jak píšeš, rád bych viděl 6-ti letou agamu živenou jen salátem, který je pro agamu nevhodný, to snad ani není reálný?? ne
Můžeš přidat nějaký fotky? Jinak co se krmení cvrčkama týče, to by ses nedoplatila, takovýto samec sežere 5 sarančat denně i víc, cvrčků tak půl krabičky. Určitě mu neublížíš...chudák :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 19:49 Mell
Ahoj, potřebuju radu, dostali jsme samce agamy vousate je cca 5-6 lety. Byl živený jen salátem, prý jako malý o cvrčky nestál. Mě to ale nedalo a koupila jsem mu je. A jejda on je žere. Co jsem se dočetla, tak by měl mít tak 4 na den. Ale jde mi o to, že na to není zvyklý tak abych mu tím neubližila. Můj dotaz tedy je kolik cvrčků a jak často mu můžu dát. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 21:02 Riky – červi much domácích
Ahoj, nevíte někdo jestli agamám neublíží zkrmování červů much domácích nebo masařek? Myslím jen pro zpestření, ne jako hlavní hod. Mouchy samotné vím že můžou, ale jejich červíci?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:36 Tyna
Agama 8 a půl měsíce stará. Utekl nám jeden Cvrček může ji také něco udělat i v tomto věku!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 06:32 Dominik Re: Pogona
Dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 20:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dominik
1- 3 dny po vylíhnutí nežerou, to je normální, poté jim dej mikráčů, co se do nich vejde. Měli by mít neustálý přístup k potravě a neomezovat je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 18:13 Dominik – Agamy
Dobry den potreboval bych trosku poradit jak mam krmit male 1-2 dny stare narozene agamky , mam nakoupene mikro cvrcky , ale zatim mi nechteji jist . Smíšek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 09:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: OčIčKo
Ahoj, pokud máš světelný zdroj UVB, což neuvádíš, stačí obalovat krmení v Nutrimixu smíchaným s Plastinem, oboje koupíš v ZZN nebo tam kde mají směsi pro domácí zvířata. Stojí to pár Kč, tak není třeba kupovat drahé přípravky...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:35 Muž maty [15] - Ještěři
Ano musíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:21 OčIčKo – vitamíny
Dobrý den, mám doma agamku (asi měsíc), a rád bych se zeptal jestli mu musím podávat vitamíny (tím nemyslím uva a uvb záření ale vitamíny v podobě prášků nebo kapaliny). stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 21:06 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Ano, myslel jsem k sobě. Byl jsem trochu pod parou, sry stydim pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 20:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 19:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
:-) Máme stejný myšlenky ve stejnou dobu...;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 19:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Daniel
Zdravím, jak píše kolega, oba zdroje dej k sobě, ale určitě ne na střed terária....dej je na jednu stranu, aby bylo v teráriu chladnější a teplé místo. Dále by mělo být UVB co nejníže dole a v žádném případě né schované v květináči. Je potřeba ho nechat jen tak volně....;-) Tak ať se daří. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 19:42 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: VaJzi
Počkej na střed - snad k sobě, ale na bok, ať se vytvoří odlišné teplotní zóny, ne? ;-)

Nutno ještě podotknout, že v dospělosti bude terárko samečkovi malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 01:37 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Daniel
Oba zdroje dejte na střed. O jaké žárovky se vůbec jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:56 Daniel – Prosim info
Fotka k příspěvku Dobry den prosim vas potreboval by som poradit..S pri­atelkou sme si kupili agamu vousatu samceka… mame k tomu terarium 90×45×45 cm a potrebujeme nejak dobre vymysliet osvetlenie kedze agama potrebuje aj to teplne aj to UVB ziarenie. pridavam aj fotku ako to zatial mame.. bohuzial ked tam mame na pravo jednu tepelnu a na lavo jednu UVB ziarovku pride mi ze v terarku je celkom chladno a na agamu nema to UVB moc vplyv. a zase ked tam dame dve tepelne tak agama je bez UVB ziarenia.. Skuste mi prosim ako najlepsie a ekonomicky co sa aj spotreby tyka poradit uz naozaj neviem co a ako s tym…piste mi ked tak aj na emial daniel.12041988@gm­ail.com alebo na cislo 777142691 potre­bujem to co najskor vyriesit nech je nas Chucky plne spokojny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2015 14:24 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Naďko, když dáš palec dolů, tak se ti to vyrovná X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 20:12 Žena Nadka [214] Re: venca
Tak jsem se trochu překlikla,ten palec jsem ti dát nechtěla.Musíš dát víc informací,takhle ti nikdo nemůže poradit ( velikost terárka,teplota atd. ).Popřípadě i fotky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2015 18:58 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: venca
S hovnem jsi přišel, s hovnem i odcházíš...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 18:34 venca agama
tady se asi dozvim tak h....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 17:57 venca – nechtej jist
Mam 3 agami delko tak 12-15cm s vocasem. prvni den kdyz mi je dovezl tak lovili cvrcky a jedli moucne cervi. tet tam dam cervi cvrcky a neragujou. nevite cim to je.. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:00 HUGO Re: fajfmen
Děkuji, zkusil jsem to ale jen co jsem vzal švába do pinzety už letěl ke dvířkům a okamžitě ho snědl. Takže ho krmím normálně ale je na dietě (2/3 šváby denně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:23 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: HUGO
Nejlíp možná vpustit mu nějaký hmyz adekvátní velikosti přímo do terka - ať si to vyzobe podle chuti a momentální potřeby. Jenže nevíme jak máš nádrž zařízenou. Ve členité by se hmyz mohl schovávat a přijít vniveč, navíc bys postrádal přehled o denním přísunu krmiva... Možná bude lepší dát mu/jí pár cvrků nebo švábů do vyšší pixly ze které hmyz tak snadno nezdrhne a strčit otvorem přímo před čumák. Já to tak při volném chovu dělám dlouho a s úspěchem - buď se tam ještěrka nacpe a vše vyzobe, nebo se po chvíli odvrátí a tak poznám že dnes/teď nemá hlad a nabídnu to jiné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 17:52 HUGO – Strava
Dobrý den, mám asi 3 měsíční agamku. Chtěl bych se zeptat jak často agamu krmit, pročetl jsem spoustu stránek ale na každé se psalo něco jiného :-( .
Prvního půl měsíce jsem mu dával 2 šváby denně ale kdosi mi poradil že mu mám dopřát "co se do něj vejde" ale pozvracel se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2015 21:26 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Fotka k příspěvku Tak dnes se mi podařilo najít místečko s jitrocelem.Zase pod borovicemi.Zjistila jsem,když roste samostatně na volném prostoru je silnější a odolnější a mráz ho tak nezničí.Ten,co roste mezi trávou a s jinými rostlinami,je jak hadýrek a nepoužitelný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:05 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: Nessy
To nemusíš :-) ale chce to častěji vysávat a hlavně v koupelně kde toho s vlasama aspoň já provádím nejvíc. Mám silikonovou rukavici, kterou sjezdu sedačku a sem naprosto klidná.:-) Smrt zaskrcením střev není nic pěkného, tak jsem se jen podělila o špatnou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 11:22 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: malenka5331
Chilli (pes) kadí vlasy skoro denně.
Fakt nebudu doma chodit v síťce smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 09:39 Žena Nadka [214] Re: malenka5331
Ono je to těžké dávat pozor,když mám 50 cm dlouhé vlasy a trousím je všude.Naštěstí holky žerou venku a doma jen spí ( od toho blbnutí s petardami před vánocemi se z nich stali gaučáci,zkrátka zjistily,že doma je teploučko.).Jen se ještě nenaučily zavírat dveře.Když jsem v jiné části domu a nevím,že si děvčata rozrazila dveře dokořán...to pak je docela dobře vyluftováno. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 03:27 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté
Na ty vlasy bacha, my jsme tak kdysi přišli o psa. Zaškrtilo mu to střeva, a umřel na otravu. Teď máme jezevčíka a nedávno mu taky zůstal vyset bobek, od té chvíle dávám na vlasy pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2015 00:20 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nadka
Tak to prubnu. Nejhorší plevel všech plevelů jsou ovšem vypadané vlasy a podobný bordel na koberci, jak jsem zrovna při Týnčině březosti (a s ní spojené pažravosti) zjistil. Už jsem ji nejméně dvakrát za poslední týden honil po pokoji, když se snažila uprchnout svému hovnu vlečenému na půlmetrových vlasech, co jí čouhaly z kloaky :-D . Zjevně mých, co kdovíproč sežrala na potulkách ložnicí (ala takové to běžné pelichání). Pár dalších jsem jí vytáhl z tlamky, vč. obalu od Gábinčiných žvíkaček, co se pokoušela sníst. Ona se dokonce pokouší baštit i koberec! Popelnice hadr tone (a želvám krade ryby a šneky přímo od huby - co je těhulka, stala se potravními návyky přímo nesnesitelnou) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 23:44 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Fotka k příspěvku Tak to přesně nevím,slyšela jsem,že si z toho i lidi dělají,prý chutný salát.Zvíře to má moc rádo.Hlavně je to neřád roste pořád.Má to i semeníčky,ještě nikdy jsem,když náhodou něco zbude v misce,nenašla jediné semínko nebo rostlinku.Určitě ho znáš,protože je to plevel všech plevelů.Věřím,že i ta tvoje zvířátka si to ráda dají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 22:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nadka
Určo mrknu ;-)
Mmch. ten žabinec je nakolik dobrý? (výživové hodnoty atp.?) :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5988x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/249?r=436