Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Barevné formy užovky červené

 

Hadi » Barevné formy užovky červené 

Určitě by spoustu lidí zajímalo, na kolik barevných forem se vlastně užovky červené dělí, já sama teď nevím konkrétní číslo, ale některé z nich bych Vám přeci jen mohla představit...:)

1. Abbott - jedna z nejzajímavějších barevných forem - oranžová s červenými fleky a černým ohraničením téměř 2-3x širším než u klasického zbarvení, nádhera!

2. Amber - vznikla křížením Hypomelanistic a Caramel. Je ve zbarvení žluto hnědé a o něco světlejší než Caramel.

3. Amelanistic - jinak zvaná taky "červený albín" - chybně, je barevná forma ve zbarvení oranžové, červené, žluté a bílé - chybí jim melanin, tzn. že na sobě nemají žádný podíl černé barvy, včetně očí. TOP

4. Anerythristic - Netradiční a krásná tmavá forma užovky, ve zbarvení černé, bílé a šedé, naopak v sobě nemá žádný podíl červené ani oranžové, občas ale vlastní žlutou.

5. Blizzard - Tato velmi zajímavá a neobvyklá forma působí opravdu obdivuhodným dojmem, užovce chybí jakýkoliv podíl jiného zbarvení, než je bílá a červená, která se vyskytuje pouze v jejích očích.

6. Bloodred - Jak už název připomíná, je téměř jasné, že užovka bude červená. Barvy jsou tedy dvě- bílá na břiše a hnědočervená na zádech. Mají černé oči.

7. Butter - Nádherná barevná forma, která mě osobně hrozně zaujala, užovka vlastní čtyři barvy- bílou na bříšku, světle žlutou, fleky jsou tmavě žluté a očka červená. TOP

8. Candy Cane - Vzniká křížením formy Amelanistic a jiných forem s podílem červené a bílé barvy, jedna z forem, které mě též osobně zaujaly. Je bílá s červeným žíháním, červenými očky a nažloutlým čenichem. TOP

9. Caramel - Je podobná barevné formě jménem Amber, která z ní vzniká, vybarvením je velmi podobná, akorát mnohem tmavší a její zbarvení nebledne.

10. Classic (normal) - Klasický typ užovky červené - bílé břicho, hnědé tělo a červené fleky s výrazným černým ohraničením + černé oči

11. Crimson - Vzniká křížením Miami Phase s Hypomelanistic a často se tento jedinec kříží ještě s jiným, aby vznikla tato konečná barevná forma - je podobná klasické, až na to, že je mnohem světlejší, s tenkým ohraničením naoranžovělých fleků a s tmavěžlutohnědou základní barvou.

12. Cubed Amelanistic - Velmi dlouho trvá její vyšlechtění,...(1. Krytí - Amelanistic + Motley = Užovka X1 / 2. Krytí - Užovka X1 + Striped = Užovka X2 / 3 krytí - Užovka X2 + Volný výběr s červenou barvou = Cubed Amelanistic) Jak tedy vypadá? Má na sobě stejný podíl barev jako klasická Amelanistic, ale má jiné znaky - od hlavy hřbetem se několik cm táhne ve zbarvení Striped, poté se přidávají červené fleky, kterých je mnohem míň a jsou velmi daleko od sebe..zbarvení Striped se však  táhne i po bocích od hlavy až k ocasu.

13. Hypomelanistic - Je variančně zbarvená stejně jako Amelanistic, až na to, že vlastní špetku melaninu, která stačí k zabarvení černých očí.

14. Miami phase - Také velmi zajímavá forma, je bílá s tmavohnědými, lehce načervenalými fleky a má černá očka.

15. Motley - Motley je stejně jako Abbott, Blizzard, Bloodred,  Candy Cane a Cubed Amelanistic odlišná svým vzorováním. Místo čtverců se na zádech vyskytují oválná kolečka, která jsou vzdálená více od sebe.  Dělí se na několik barevných variant. TOP ve zbarvení Motley Striped

16. Snow - Tato forma je jiná než Blizzard, ten totiž na sobě nemá vzorování, je čistě "bílý" kdežto Snow ne. Je také velmi světlý, skoro až bílý, s lehkým nádechem žluté nebo oranžové a s málo vyditelným světlým vzorováním.

17. Striped - Stejně jako předchozích odlišných 6 forem, i tato se liší jiným vzorováním kůže, jak už název napovídá, jsou jimi pruhy. Existují 3 typy pruhování..to první je - jeden pruh na zádech, táhne se od krku k ocasu, po každé straně boku se nachází další pruh - tyto pruhy jsou tedy 3. Druhým typem, který se vyskytuje převážně u formy Anerythristic je, že jeden pruh na každé hranici zad a boků lemuje tělo od krku až po ocas. To jsou tedy pouze pruhy 2. TOP ve zbarvení Butter

18. ZigZag - Tato forma mě svým vzhledem velmi fascinovala, též má dva typy. Prvním je téměř úplně splynulá klikatá čára na zádech, není však svým vzhledem moc podobná čáře jedovaté kámošky - zmije, protože je více ostrá, není zaoblená, je taková hrubá, neúplná...druhým typem jsou protáhlé obdélníky, které jsou nakloněné na stranu, a spojuje je tenká tmavší čára, vzniká tak pomyslné "Zig-Zag". TOP ve zbarvení Anery

Vzorování

Teď si to znovu rozdělíme, ale jinak. Tentokrát to bude na základních pár typů vzorování, které se nám tu objevily a připíšeme k nim, v kolika barvách mlžeme vlastně takovéto vzorování vidět.

1. Abbot - 2 barvy....Abbott Okeetee, Abbott Love Okeetee

2. Blizzard - 2 barvy...bílá a narůžovělá

3. Bloodred - 1 brava...krvavá červená

4. Candy Cane - 1 barva...červeno-bílá

5. Classic - Všechny barvy

6. Cubed Amelanistic - 1 barva...Amelanistic

7. Motley - XXX barev - Myslím, že v této variantě jsou skoro všechny...

8. Striped - Též jich je minimálně přes polovinu toho, co je tu napsané...:)

9. ZigZag - znám 2 ale nepopírám, že by jich mohlo být více - Anerythristic a Snow

 

TOP: Vysvětlením "TOP" jsem Vám označila barevné formy, které se mi líbí nejvíce. :)

 

Samozřejmě že není možné, aby tohle bylo všechno, znám jich i více, ale myslím že tyhle budou bohatě stačit...:) např. Ultramel Golddust..atd..atd..

Btw - Do komentářů napište, která by se nejvíce líbila Vám. :)

Možná by Vám to mohlo do budoucna pomoci s výběrem formy, která by pro Vás byla ta pravá! :)

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 4x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 29.07.2011 Upraveno: 29.07.2011 Přečteno: 315x

Schválili: Rexik **** 17.11.13 • Rex **** 17.11.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Hadi
04.01.2010*****Výroba levného pozadí do terária10332x
13.02.2011*****Epicrates cenchria - nepochopitelně opomíjený druh1038x
13.08.2011*****Palmetto a Tessera - Mé osobní +plus+151x
18.06.2009*****Vícedruhová terária3397x
01.07.2012*****Mýty a fakta o hadech179x
19.10.2011*****Rady pro chovatele vlastnící uprchlé plazy - had a ještěr235x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 19 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[19] ® 04.07.2013
No, ten komentář byl tak krásně rozčleněnej do odstavečků a ono nic :-D

[18] ® 04.07.2013
Jen pro zájemce o otm, dozvědět se o barevných formách víc... www.reptilecalculator.com/…/ Genetický kalkulátor barevných forem www.corncalc.com/… A "obchodní názvy" nejčastějších barevných forem (klikněte na název pro foto). Je třeba si uvědomit, že nelze popsat všechny barevné formy, protože je zatím známo 18 recesivních a 2 kodominantní geny, které podmiňují fenotyp ( = vnější projev - barva, vzor) a které se můžou až na výjimky libovolně kombinovat, takže je teoreticky až 6 402 373 705 728 000 možností, ale užovky, u kterých se ve fenotypu projeví 3 nebo 4 geny jsou už poměrně vzácně, a nějakých 5 nebo 6 genů... To už je tak 1 užovka z miliardy, ale řesto stále existuje téměř 300 barevných forem, které se dají RELATIVNĚ běžně sehnat ;-)

[17] Leon® 23.11.2011
Ahoj, nerad lezu do vaší zábavné diskuse... článek je zajímavý a rád jsem si ho přečetl. neznám ani jednu z vás, ale je fakt, že fotky by se hodili ať s citací, nebo bez. Je sice fakt, že si mohu jednotlivé druhy najít na netu podle jména, ale takto by to bylo pro kohokoliv, kdo si chce pořídit užovku mnohem jednodušší. Díky za info Leon

[16] Vini® 10.08.2011
Sakra už zas..:D

[15] Utahraptor® 05.08.2011
No psala jsem z něj 95% textu, pokud vím a nikdo to od té doby neupravoval :) A fotky tam jsou taky převážně moje :)

[14] Vini® 05.08.2011
Pokud je tvůj tak určitě ano..:)))

[13] Utahraptor® 05.08.2011
Vini: Tenhle článek ti nestačí? :) terarka.net/hlodavci/atlas/potkan_obecny

[12] Vini® 05.08.2011
A fotky taky nikomu neberu,...;) Pokud vím, tak spoustu lidí tu má články bez fotek takže přestaň rejpat že to nemám pořádně...tak taky napiš nějaký článek ať se my všichni můžeme z něčeho poučit ne? Ať víme jak má správný článek vypadat...když ho tady má většina bez fotek..:)

[11] Vini® 05.08.2011
Víš, pokud chceš takhle „radit” tak nejdřív musíš přijít jak na to protože né každému tenhle způsob úplně vyhovuje....:))) Né každý má pro tenhle způsob pochopení a mohl by si taky myslet že sis na něj zasedla po netu a být z toho nešťastný...:D to naštěstí není můj případ protože takových lidí jsem potkala už docela dost a nevždy se s nimi dalo vycházet tak dobře jako s tebou ať už v jakémkoliv oboru..:)))

[10] Vini® 05.08.2011
A nefňukám, říkám ti svůj názor..a asi sis tu původní větu neprohlídla pořádně, já neřekla že ty fotky tu nejsou kvůli tobě, ale kvůli tomu, aby se náhodou zase někdo jako ty neobjevil a nebyl to nějaký expert na fotografie hadů...

[9] Vini® 05.08.2011
Za A) asi si přehlédla větu „vím, teď jsem to načala já” Za B) Nejsem uražená, jen mi to už leze na mozek Za C) Tenhle článek je ke zvířatům..;) Za D) Myslím že většině učitelů (kromě ICT) je fakt jedno jestli to bude s citací nebo bez...:)

[8] Utahraptor® 05.08.2011
Vini: Ty sis rýpla a když se ti to vrátí, tak půjdeš fňukat? :) Podívej, to ty si řekla, že tu fotky nejsou kvůli mě, když jsem ti napsala, že kdybys je sem dala s citací zdroje, tak ses urazila, že tos měla posledně, a to mi taky nevyhovovalo, tak se ti snažím vysvětlit jaký je rozdíl mezi "fotky jsou z Google" a skutečnou citací zdroje. Když tě to nezajímá, tak příště mlč - fakt jediné, co jsem chtěla, bylo, aby sis uvědomila, že se takhle fotky brát nedají, že se na to musí jinak. Až budeš starší a budeš studovat třeba vysokou školu, tak se ti to bude hodit - ono i u blbé seminárky na gymplu to taky vypadá lépe. Když to nemáš zapotřebí psát články pořádně a chceš se radši věnovat zvířatům, tak prosím, ale pak nepíš články :)

[7] Vini® 04.08.2011
Myslela jsem totiž, že to bude v pohodě a že s tím přestaneš,..vím teď jsem to načala já ale já na tohle vážně nemám silné nervy... Tenhle server mám ráda protože tu je spusta lidí s kterými si rozumím ale tohle se mi opravdu nelíbí...já totiž normálně nemyslím na to, jak citovat fotografie víš? Já přemýšlím nad tím aby si to někdo mohl představit ale abych se zajímala o to, jak stáhnout fotky to ne, totiž to pro mě neni důležity, já to nemám zapotřebí a uvažuju spíš o tom, že moji králíci potřebují nový výběh, že potřebuju myš pro Nagini, že Whity je březí...nebo že chci Nagini přikoupit do tera substrát...a po téhle scéně se mi to opravdu nechce řešit, lide snad nejsou tak hloupí, aby si tu fotku podle jména formy nenašli sami...nebo jo??? :D

[6] Vini® 04.08.2011
S tím rodzdílem že já na tom tak bídně nejsem...a ano, poslední dobou si to opravdu začínám myslet...

[5] Utahraptor® 03.08.2011
Vini: "Fotky jsem si stáhla z Google" není citace zdroje. To je asi jako kdybys napsala "tu knížku měli v knihkupectví! - bez informace v jakém knihkupectví a kde to knihkupectví je, tu knížku tam někdo najde. Podívej, já mám dojem, že ty si asi myslíš, že nemám nic lepšího na práci, než chodit a buzerovat tě, ale já se ti snažila pomoct, akorát, že mám pocit že se to minulo účinkem podobně jako tvoje snaha pomoci Alex :((

[4] Vini® 03.08.2011
Minule jsem taky psala odkud jsou a tys mi to nevzala takže ne...;)

[3] Utahraptor® 03.08.2011
Vini: haha :) napadlo tě třeba, že stačí dát odkazy na obrázky? Nebo dát přímo fotku a napsat, kdes ji vzala? Tomu se říká citovat.

[2] Vini® 01.08.2011
jde o to, že já nemám možnost je vyfotit a jiné fotky tam dávat nechci aby se zas náhodou neobjevil někdo jako je s prominutím Utahraptor...:P

[1] poklad® 31.07.2011
Chtělo by to ke každému přidat foto. Laik si to těžko dokáže představit.

Další články tohoto autora
02.07.2012*****Jak odchovat? Aneb pár otázek a odpovědí kolem březosti králíků,..137x
01.07.2012*****Mýty a fakta o hadech179x
19.05.2012*****Něco málo o hototských králících61x
15.04.2012*****Není králík jako králík179x
19.10.2011*****Rady pro chovatele vlastnící uprchlé plazy - had a ještěr235x
13.08.2011*****Palmetto a Tessera - Mé osobní +plus+151x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/hadi/clanek/111-barevne-formy-uzovky-cervene