Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

veleštír císařský

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
veleštír císařský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 22:08 Muž Felix [754] - Ještěři
Jak tam tomu říkali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 08:32 dan999
no to jsme se tak jako že učili ale né pod názvem kutikula:-)
a děkuji za vysvětlení:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 23:38 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Kutikula je vnější chitinová kostra. To, co stonožkám, štírům, pavoukům, hmyzu a dalším členovcům (tzn. všeobecně bezobratlým) drží tvar těla pohromadě... My máme kostru uvnitř těla, oni zase vně. A proto se musí svlékat, aby mohli/y růst... (což je ovšem učivo základní školy ;-) )
... Prckové se prostě cpou, co se do nich vejde a na to konto (než se svléknou) se "nevejdou" do původního krunýře. Tloušťku bych řešil až u dospělého zvířete, u prcka to většinou není problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 13:05 dan999
jo děkuji jen ještě nevím co je ta kutikula :-O prostě se mi zdá že ty "šupiny na zádech jsou moc daleko"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 06:53 starosta – Re: Saša
Díky za dobré zprávy, měl jsem strach, že dělám něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 21:52 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Je to OK. Prostě se cpou a jsou v růstu (a kutikula samozřejmě nepřirůstá) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 08:53 starosta – Re: dan999
Fotka k příspěvku Nevím jestli je to normální, jsou to moji první. Žerou celkem dobře a vypadají v pohodě. Jestli je něco špatně, budu rád za nějakou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 14:33 dan999
takový technický dotaz: je normální že jsou takoví nafouklí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:17 starosta – Re: Saša
Fotka k příspěvku Po dvou měsících jsem pár fotek, jak rostou moji štíři.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 21:10 Muž Felix [754] - Ještěři
Jasně. Sám se toho nemůžu dočkat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 14:21 dan999
jj prcky ukaž až bude možnost.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 00:48 Muž Felix [754] - Ještěři
Dík, už jsem to tam nahrál i s krátkým videem, jak pobíhala terkem, než si vybrala úkryt. Protože z něj ale (celkem pochopitelně) zatím nevylezla a nechci ji v něm vyrušovat, tak zatím netuším, jak porod dopadl. Fotky prcků tím pádem budou až kdoví kdy :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 12:49 dan999
tak at rychle rostou a držím palce při chovu i odchovu:-) palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 09:19 Muž Felix [754] - Ještěři
Ne ne, pod "ocasem" má tak 15 cm volného prostoru (!) a klepety se drží horní kolejničky dvířek, jako gymnasta na kruzích. Fór je, že i 3D je moc daleko na to, aby z něj na tohle místo dosáhla a po skle vylézt neumí. Musela tam prostě doručkovat. Je to docela nářez, co takové zvíře dovede, když chce :-)
A dnes ráno jsem ji našel viset ještě o kousek dál - když tam zrovna začínala rodit! Než se pustila (nebo se spíš neudržela) a pak hned zalezla pod kůru, fotnul jsem ji znova a snad líp. Večer to dám na prezentaci, dost možná, že už i se snímky jejích miminek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 08:26 dan999
to jako stojí na "ocasu"? a opírá se nohama o sklo a klepetama se to snaží otevřít? husýýýýý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 23:11 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Fotka k příspěvku S tím nízkým terkem u spinifera bacha (jestli bude otvírání shora). Hele, kde jsem dnes ráno našel tu svou potvůrku. Docela mi to v první chvíli vyrazilo dech coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 21:52 starosta – Re: dan999
Štíři jsou parádní, zrovna dnes jsem se díval, jak se snaží lovit cvrčky. Docela jim to jde a pěkně přibívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 05:41 Muž Felix [754] - Ještěři
Jednoduše řečeno - alergika "sestřelí" spolehlivě oba ;-)
Obecně vzato jsou jedy pavoukovců velice komplikované svým složením a jejich účinky málo prozkoumané a zkoušet je nějak vzájemně porovnávat je prakticky nemožné. Reakce každého jedince na ně jsou individuální, u zdravého člověka by ale problémy neměly vzniknout ani od jednoho z nich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 21:36 dan999
tak snad to nějak dopadne jo jen tak pro srovnání čí jed je pro člověka horší nebo může vyvolat horší reakce nebo alergie) h.spinifer : g. rosea ? na spinifera jsem přesídlil kvůli nízkému budoucímu terku ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 14:32 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Držím pěsti s přemlouváním palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 14:28 dan999
no švábi moc nezabrali, mám je doma(přijel jsem z aqua-tera burzy) a pro jistotu jsem si přivezl aji dalšího hroznýšovce :) ) ale ti štíři mě štvou, líbí se mi to a já to doma prostě chci, chci a chci(klidně si i dupnu) tone ani achatiny mi nedovolí a ani druhou krajtu sad
já vůbec nejsem náročný člověk že
ještě k tomu počtu terárii: myslím že nějaké přibidou, schne nám sklep, mě se začínají hromadit uspory na terárka a jejich obyvatele tak snad ještě něco udělám a přemluvím mamku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 09:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Mohu Tě uklidnit, že teraristika není o tom mít doma co nejvíc terárií a že čím víc jich budu mít tím větší a lepší jsem terarista, tak to vůbec není. Jde o to vědět co možná nejvíce o druhu, který mám doma a snažit se mu poskytnout co možná největší pohodlí ( ve smyslu velikosti terária, biotopního zařízení a vybavení atd., ). Dále to chce pak studovat literaturu a net a učit se i jiných tvorech, než těch, které mám doma, navštěvovat burzy, zoologické, výstavy,... to jsi pak terarista, a nikoli podle toho kolik doma máš terárií.
Znám kapacity teraristy, ktaří mají doma 3,4 teráia, ale znají a vědí toho tolik, jako by chovali snad všechna zvířata světa ;-)

A navíc je to ohromná starost, ale neboj s přibývajícím věkem budou přibývat i terária - já to znám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 20:29 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak začni vyhrožovat pořízením si švábů - ti na seznamu nejsou a obecně to celkem zabírá ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 20:26 dan999
tak a u mě radost nadšení a šance že budu mít štíra padá sad máti jak se dozvěděla o štírovi tak už o něm nesmím mluvit sad
seznam zvířat o kterých nesmím doma mluvit a pořizovat si je:
štíři, agamy, chameleoni, krokodýli, opičky, želvy, andulky, další hadi(ti ale stejně budou :) ), atd., prostě už doma žádné jiné zvíře být nesmí a přitom toho moc ještě nemám (hlavně oproti pogonovi) mám jen: 6hadů, 1andulku, 1pavouka 200-600myší(záleží kdy se počítá, jestli před burzou při nakoupení nových skupin, při prvních vrzích mladých skupin atd.)35rybiček a cvrčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 09:58 dan999 – Saša
já taky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 08:58 starosta – Prezentace
Díky za nabídku, ale zatím nemám dost údajů a fotografií, aby to vydalo na prezentaci. Později určitě něco připravím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 21:03 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Budeme se těšit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 15:00 dan999
já budu mít taky haha :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 21:31 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: starosta
Pěkní prckové palec . Jak píše Pogona, bylo by fajn, kdyby sis tu založil prezentaci. Štírů tu zatím moc není :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 13:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: starosta
Založ si tu prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 12:51 starosta – štír
Fotka k příspěvku Přidávám obrázek na kterém jsou moje štíří děti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 22:23 starosta
Sašo,
díky za reakci na můj dotaz. Myslím, že to tak nějak bude. Nedovedu si představit jak do nich ty vitamíny dostat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 23:37 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: starosta
Kdybys třeba obalil krmného cvrčka ve vitamínech jako se to dělá pro ještěry, nedokáže to štír využít. Stejně jako pavouci jen vysaje předtrávený vnitřek těla kořisti a zbytek odhodí. Můžeš sice před zkrmením dávat hmyzu potravu bohatou na vitamíny (rozhodně tím nic neskazíš), neslyšel jsem ale o tom, že by to na zdraví štírů mělo nějaký vliv. Obecně se dá říct, že vitamíny v potravě nepotřebují, patrně si je dokáží metabolizovat sami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 21:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: starosta
Zkus Sašu - to je "štírař" ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 21:19 starosta – veleštír císařský
Má někdo zkušenosti zda je třeba podávat nějaké vitamíny veleštíru císařskému?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3413x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/239?od=51