Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

plánovaný chov gekončíka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
plánovaný chov gekončíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 10:15 Muž halaly [25] - Ještěři
Lodní lak se používá na dřevo kvůli vlhkosti - aby ti stěny nezačaly natahovat vlhkost a plesnivět.

Na finální úpravu se používá jiný lak, s atestací. Zase ale bych to tak nehrotil.
Jestli jsi použil lodní lak a zbyl ti, tak ho nařeď a můžeš ho použít taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 09:31 Muž Huul [5] - Ještěři
v nedeli si jedu minimalne pro dve :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 09:16 Muž gaster [15] - Ještěři
Nevim už přesně, kdo ho doporučoval, ale někdo tu psal o lodním laku a asi to ani moc prckům neškodí....jinak taky nevim :-D

Kolik jich nakonec budeš mít? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 09:15 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: halaly
jsou to vse veci, co se vypari behem chvilky a tecka, kdezto ten formaldehyd se odparuje radove roky.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 09:13 Muž Huul [5] - Ještěři
tak, jeste natrit lakem a v nedeli jedu pro drobecky :-D ... nejaky tip na lak?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 20:27 Muž halaly [25] - Ještěři
Myslíš, že polystyren či lepidlo na dlažbu, konečně lak nic neudělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 11:27 Muž Huul [5] - Ještěři
presne, muzes mit taky stesti a nic se nestane ;-) ale proc to kvuli par korunam riskovat hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 11:24 Muž gaster [15] - Ještěři
Takhle, já moc dobře vim, co to formaldehyd je :-D takže radši koupim ty bez než aby mi miláčci umřeli dřív než mají kvůli jedný blbý začátečnický chybě....nemusí se to stát, ale proč riskovat, když jde o ně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 11:21 Muž Huul [5] - Ještěři
Tyhle latky pusobi dlouhodobe. Nemusi se nic dit rok, dva, pet. A pak ti milacek neznamo proc pojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 11:06 Muž halaly [25] - Ještěři
V dnešní době co není rakovinotvorné, že? :-)
Ono ty emise formaldehydu spadnou na nějakých 30%, tak jak jsem psal, nějak extra bych to nehrotil. Samozřejmě je lepší koupit nějaké ty BIO či jak, ale když člověk nemá na výběr...
OSBčka mám teď vlastně rok a žádný problém.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 00:14 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: gaster
Nemám z nich nic. Je to sice solidní materiál (ty pro použití v interiéru), upozorňoval jsem ale na riziko spojené s exteriérovým stavebním typem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2012 00:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: halaly
Formaldehyd je prudce jedovatá rakovinotvorná látka. U OSB desek pro vnější použití má zabránit plesnivění (z těch desek se průběžně odpařuje, zvířata by to tedy po leta dýchala). A víc už asi není o čem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 20:23 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: fajfmen
chci se zeptat, jak dlouho už máš to terárko z OSB desek? Nebyly s tim žádný problémy s údržbou nebo tak? Je to otázka i na ostatní, co ho mají =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 17:18 Muž gaster [15] - Ještěři
Taky toho máš přečteno toli, že se ti to občas splete, heuréka..nejsem sám :-D ale jinak jo mikrocvrčci, prostě do 1/3 - 1/2 hlavy mláděte.....nebo prostě nařezat velkýho švába a oni si zobnou, když budou chtít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 17:07 Muž Huul [5] - Ještěři
a jeste na nejakou blbost jsem se chtel zeptat,,, ale ted si nejak nemuzu vzpomenout :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:36 Muž Huul [5] - Ještěři
otazka: mladata asi krmit mikrocvrkama ze?? uz jsem tady toho precetl tolik, ze mi z toho jde hlava kolem a proste mi to ne a ne dojit spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 13:51 Muž gaster [15] - JeštěřiRe: Huul
Tak to ti věřim, že se tak moc těšíš.....taky se už nemůžu dočkat, až je budu mít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:43 Muž halaly [25] - Ještěři
fajfmen: Ty máš nějaké zkušenosti s formaldehydem?

Já teda na to nijak nehleděl, jestli jsou to EKO desky nebo s formaldehydem. Nějak extra bych to nehrotil. Když mám desky napuštěné lodním lakem, tak je to myslím i jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 12:18 Muž Huul [5] - Ještěři
tak me 1 najemnici mozna prijedou uz v nedeli ano tesim se jak malej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 23:25 Muž Felix [754] - Ještěři
palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2012 23:17 Muž gaster [15] - Ještěři
Neboj, projel jsme o tom i google, budu kupovat typ OSB SUPERFINISH® ECO, kde formaldehyd neni použitý :-)

Vyjde to trochu dráž, ale v první řadě tu je zdraví gekončíků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 23:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: gaster
Sice jsem debatu jen tak "letem světem" proběhl, na téma OSB desek Tě ale musím varovat - určitě nekupuj nejlevnější typy (pro venkovní použití), ty bývají napuštěny formaldehydem! Ptej se po typech pro interiérové využití. Budou sice dražší, ovšem mnohem bezpečnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 13:14 Muž gaster [15] - Ještěři
Příští týden začínám koupí materiálu a stavbou terárka :-)
Pak sem budu háze fotky průběžně, ať můžete kritizovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 12:39 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jestli v pátek odjedeš a v neděli se vrátíš, tek je to taky v pohodě...jeden den bez vody je normálka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 10:42 Muž gaster [15] - Ještěři
Já si s tim chci taky vyhrát, to víš že jo, ale taky to chci vzít co nejví prakticky a aby se cena moc nevyhoupla.

Rosení? BuĎ řeknu spolubydlícímu na koleji, ať každej večer porosí a kdyby ne, tak tam stejně budou mít gekončíci misku s vodou, když se budou chtít napít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 09:45 Muž Huul [5] - Ještěři
Tak jako nejsem milionar, takze na ceny taky koukam. :-O Ale kdyz uz si hraju, tak si hraju. :)

BTW jak to budes resit s rosenim, kdyz budes jezdit pryc?? Ja prave sem tam jezdim na vikend pryc, tak resim co s tim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 16:04 Muž gaster [15] - Ještěři
Jo, tak to proč ne, když finančně tě to nějak zvlášť neomezuje :-) taky by mi nevadilo, kdybych byl na tom finančně líp a moh bejt aspoň finačně nezávislej trochu. To se pak moc na ceny koukat nemusíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:51 Muž Huul [5] - Ještěři
mno, ja s penezma nemam nijak velky problem, prevazet ho nejak moc nehodlam a kdyz uz, tak ani s tim neni zadny problem. Izolovat izoluje, ale na nocni pokles teplot bude si lepsi to sklo ;o) ...
a co se koukani ze vsech stran tyce... prijde na to, jak to vevnitr zaridis ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:34 Muž gaster [15] - Ještěři
Aha, já myslel, že sis dělal celý terárko třeba právě z těch OSB desek :-) Tak to se tý ceně vůbec nedivim.

Já původně taky plánoval skleněný, ale překecali mě tu a navíc je fakt, že při převozu to sklo je choulostivější mno a taky horší izolant než dřevo, ale zase vidíš na svý miláčky ze všech stran :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:31 Muž Huul [5] - Ještěři
jj skleneny terko. nechal jsem si udelat na miru ke skrince ;-) ... plus to pozadi 2x to tak zatim vychazi. do toho jeste nejaky zakladni veci pro teraristiku ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:17 Muž gaster [15] - Ještěři
Tak jestli si kupoval i topný kameny, ta kse nedivim, že ta cena tolik vylítla.
Je fakt, že za tu cenu máš krásný skleněný terárko, ale většinou jen to terárko, bze žádný výbavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:12 Muž halaly [25] - Ještěři
Za co jsi to dal? Za tolik peněz máš krásné větší terárko ze skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:11 Muž Huul [5] - Ještěři
no hele uz sem zacinal bejt jemne podrazdenej, ze jsem zbytecne vyhodil cca 2,5 litru. Coz me zatim to "tuneni" terka stalo... tone rozzureny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 15:07 Muž gaster [15] - Ještěři
Nene, pro agamku by šlo tak 100x60x60. Jo to lituju, že jsem byl dneska ve zverimexu, když jsme tam viděl chudáky agamky v terárku 50x40x30 :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2012 14:44 Muž halaly [25] - Ještěři
Sorry kluci, nevím proč, ale myslel jsem, že je to terárko pro agamu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 14:40 Muž gaster [15] - Ještěři
Halaly, mně taky neni jasnej ten tvůj komentář. Vždyť do terárka 80x40x40 se běžně dává skupina 4-5 gekončíků, tak jak by to mohlo být pro jednoho natěsno?

Jinak díky za stručnej návod na terárko :-) příští týden začínám s koupí všeho potřebnýho, a pak už jen se stavbou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 14:07 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: halaly
halaly napsal: Dle mě je ta velikost 80x50x40 pro jednoho natěsno.

Ten písek jsi mohl pohodit do poslední vrstvy lepidla na dlažbu a pak jen postříkat nějakým lakem.


jak na tesno?? 80x50x40 SxVxH ...

mohl, ale je to moje prvni. Tak nemuzu vedet vsechno a taky si s nim hraju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:48 Muž halaly [25] - Ještěři
V čem je problém se sklem?
Koupíš normální lišty (jedna hlubší - horní a jedna normální - spodní).

Místo větrací lišty jsi myslel mřížku? Tu koupíš kdekoliv, ať už plastovou, dřevěnou nebo kovovou. Nejlepší je však udělat půl/celý strop holý a přidělat jen nějaké, třeba králičí pletivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:46 Muž halaly [25] - Ještěři
Dle mě je ta velikost 80x50x40 pro jednoho natěsno.

Ten písek jsi mohl pohodit do poslední vrstvy lepidla na dlažbu a pak jen postříkat nějakým lakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:43 Muž gaster [15] - Ještěři
Jo, jinak mš pravdu o tom s tim tlakem jsme vyčet z článku o agamách :-)

Ale kdybys byl hodnej, moh bys mi poradit s větrací lištou a se skleněnym předkem (ten chci mít typyckej normálně v pojezdový liště, ale aby se sklo dalo vysadit třeba při čištění terárka) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 13:27 Muž Huul [5] - Ještěři
prozatim ne ;-) , leda by se mi podarilo sehnat nejake vystavni kousky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 12:26 Muž gaster [15] - Ještěři
Díky za upozornění Huule :-)

V tom tvym terárku bys moh mít klidně i chovnou skupinu 1,3 ale ty asi neplánuješ svoje miláčky prozatim množit :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 10:34 Muž Huul [5] - Ještěři
Ahoj,
to o tlaku a zmenach v chovani podle pocasi je z vlakna o agamach. Taky to delam stejnym zpusobem a nejdriv studuju vsechno co jde. Ted uz mesic delam terko a sonduju od koho koupim sve prvni kousky :-D. V planu mam 2-3 samicky do terka 80x50x40.

Hlavne bych chtel upozornit, pokud budes lepit pisek nejakou disperzi/univerzalnim lepidlem. Cti navod!! Ja jsem jednu pouzil, odhrnula mi lepidlo na dlazdicky a rozleptala polystiren. Takze se mi muj prvni pokus o pozadi prakticky roztekl. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 15:39 Muž gaster [15] - Ještěři
A ne, budu tě spamovat :-D

Kdyžtak lkidně potom všecko nafotim a udělám článek o omt, jak si vyrobit vlastní terárko a ostatní tam budou mít snad vše, co budou potřebovat....prostě ze všech těch dotazů a odpovědí udělám takovou koláž jako návod :-D samo, až budu mít terárko hotový :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2012 15:26 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: gaster
Zprávu mi klidně poslat můžeš...ale když se zeptáš tady, tak ti třeba odpoví i víc lidí (jako teď) a navíc se pak odpovědi můžou hodit i někomu jinému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 12:54 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak to si v klidu.

Problém s montáží není. Stačí ti vrtačku (třeba aku), šroubovák a pár vrutů. Do desek si navrtáš díry na vruty a pak jen ty vruty zašroubuješ. (pro pohodlnost je dobré použít i aku šroubovák)
Chceš-li terárium pojistit, je dobré ho ještě slepit nějakým pevným lepidlem (jistota je jistota a já to tak má).

Do smontovaného terária pak jen vyřízneš otvory pro větrání, nalepíš větrání (nebo třeba necháš celý strop volný apod.), do spár stříkneš silikon a ještě můžeš vnitřek terária natřít lodním lakem (také pro jistotu), ale to je zase investice + 150Kč. Takhle už máš hotové terárium. Potom vlepíš dovnitř polystyren, zapojíš fantazii, použiješ lepidlo na kachle (tak 3-4 vrstvy), posypeš za mokra ještě pískem nebo něčím a po uschnutí přestříkáš sportakrylem nebo tím lodním lakem, jestliže ti nějaký zbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 12:45 Muž gaster [15] - Ještěři
Díky, no chtlě bych aby to taky nějak vypadalo, že =)

No, jelikož náš známej dělá vedoucího prodeje v Baumaxu, tak by nebyl problém mi dát na ty věci slevu a přímo to tam nařezat, s tím se musím domluvit.

S pořízením materiálu až takový problém nebude spíš jako se samotnou konstrukcí, já od narození ne moc šikovnej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 12:14 halaly1
Jestliže chceš mít OSB vymazlené, vyjde ti to asi stejně jako terárium z toho aukra.



Potřebuješ:

- OSB desky

- skla

- větrání (pletivo, tahokov, plast)

- lišty

- silikon

- vruty



Na pozadí:

- polystyren

- lepidlo na dlažbu

- nůž/pájku/ředidlo

- písek nebo něco na posypání

- lak na finální úpravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 10:43 Muž gaster [15] - Ještěři
Nebránim se ani tomu si to vyrobit z těch OSB desek, i když to tu budete mít o pár mých dotazů navíc ohledně několika věcí :-D nebo jestli bych ti moh napsat dotazy spíš do PM Sewere? :-)

A co se týče peněz za pořízení, na kolik to tak vychází cca?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 04:54 Muž Sewer [151] - Ještěři
Terárko z aukra vypadá hezky, ale co říká halaly je svatá pravda. Jako první mě taky zarazilo, že nevidím větrání, které je opravdu velmi důležité. A já jsem taky spíše zastáncem dřevěných terárií. Několik jsem jich sám vyráběl a nic to není :-). V Hornbachu jsem si nechal nařezat desky, u sklenáře skla...za jedno odpoledne je základ hotovej ;-)
...a výskledek? - terarka.net/nadrz/833/1.jpg… :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 852x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/849-planovany-chov-gekoncika?od=51