Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Kténante

 

Ostatní » Atlas rostlin » CZ » K » Kténante

Ostatní » Atlas rostlin » LA » C » Ctenanthe oppenheimiana  

Ctenanthe oppenheimiana  | © kenyrts
Čeleď: Marantaceae
Umístění: Stín vydrží, dobře se však rozvíjí pouze při rozptýleném světle. Nenechávejte ji na přímém slunečním světle, mění se rozměr i barva listů. Má ráda teplo, nesnižujte teplotu pod 18°C, naopak je možné ji zvýšit na 25 až 30°C.
Má ráda vlhký vzduch do 90%. Rosení je nezbytné. Květináč můžeme obložit vlhkým mechem nebo umítit na misku s vlhkým keramzitem. Mech rosíme
Substrát: Směs listové půdy, rašeliny a písku (v poměru 6:3:2). Je nutná dobrá drenáž, až do čtvrtiny výšky květináče, může to být rozbitá cihla, keramické úlomky atd.
Rozmnožování: Kořeny, hlízami a řízkováním. Dělením při jarním přesazování. Než rostlina zakoření, přikryjeme květináč polyetylenovým sáčkem. Můžeme zakořenit i boční výhonky růžic.
Pěstování: ZÁLIVKA:
Mírná. Zaléváme měkkou vlažnou vodou.
Charakteristika: Krásná, na pěstování velmi náročná rostlina. Má ráda polostín, mírnou zálivku avšak nadmíru vlhký vzduch.
Zajímavosti: ŠKŮDCI, CHOROBY:
Špičky listů hnědé a zaschlé:
- Příčinou je pravděpodobně příliš suchý vzduch. Rostlinu však raději celou prohlédněte, zda netrpí sviluškami a odstraňte její odumřelé části. Také nezapomínejte listy rostliny často rosit.
Listy pokroucené a skvrnité, spodní listy žluté:
- Jistou příčinou je nedostatečná zálivka. Substrát marantovitých rostlin musí být stále vlhký a na rozdíl od mnoha jiných pokojových rostlin by ani v období růstu neměl slabě vyschnout.
Opad listů:
- Příčinou je zcela jistě příliš suchý vzduch. Marantovité rostliny jsou na suchý vzduch obzvláště citlivé. Jejich květináč proto nezapomeňte obložit vlhkou rašelinou. Rostlina se také může pěstovat v demižónu.
Stonky jsou ochablé a zahnívají:
- Příčinou může být buď nadměrné chladno, nebo v zimním období příliš vlhký substrát.
Listy ztrácejí barvu nebo jsou popálené:
- Příčinou je zcela jistě příliš silné sluneční záření. Rostlinu tedy co nejdříve přemístěte na stanoviště se zastíněním. Sluneční paprsky by mohly způsobit úhyn rostliny.
Roste v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze akvaristy z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v akvaristických obchodech « (získáno z Výdajů v nádržích návštěvníků)
Biolib.cz: http://www.biolib.cz/cz/formsearch/?action=execute&searcharea=1&string=Ctenanthe
Podobné:

Hledat fotografie Ctenanthe oppenheimiana
© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasrostlin/ctenanthe_oppenheimiana