Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Maranta běložilnatá

 

Ostatní » Atlas rostlin » CZ » M » Maranta běložilnatá

Ostatní » Atlas rostlin » LA » M » Maranta leuconeura  

Maranta leuconeura  | © connic
NáročnostVýškaTeplotaRůst
Nízká3018Střední
cm°C
6024
Čeleď: Marantaceae
Dostupnost: Běžně dostupná
Umístění: Světlé místo. Teplota mírná, v zimě nejméně 14°C, nesnáší průvan a prudké výkyvy teplot. Má ráda až 90% vlhkost vzduchu. Nutností je pravidelné rosení listů. Květináč umístíme do vlhké rašeliny nebo do akvária.
Rozmnožování: Při jarním přesazování dělením. Květináče se přikryjí polyetylénovým sáčkem a umístí na teplé stanoviště dokud rostliny nezakoření.
Pěstování: Hojná zálivka, v zimě mírná. Používáme pouze měkkou vodu.
Charakteristika: Tato rostlina má mnoho druhů a setkáváme se s ní v různých formách. Jsou pro ni charakteristické poléhavé výhonky, i když v mládí tvoří rozety. Také tvoří hlízy, které však můžeme vidět pouze při přesazování. Květy mají nevzhledné, narůžovělé, tvořící klasovité okvětí. Po květu rozetky listů nebo nadzemní výhonky úplně odumírají. V žádném případě květináč nevyhazujte a nepřestávejte zalévat. Nové výhonky se za nějaký čas zase objeví.
Zajímavosti: ŠKŮDCI, CHOROBY
Špičky listů hnědé a zaschlé:
- Příčinou je pravděpodobně příliš suchý vzduch. Rostlinu však raději celou prohlédněte, zda netrpí sviluškami a odstraňte její odumřelé části. Také nezapomínejte listy rostliny často rosit.

Listy pokroucené a skvrnité, spodní listy žluté:
- Jistou příčinou je nedostatečná zálivka. Substrát marantovitých rostlin musí být stále vlhký a na rozdíl od mnoha jiných pokojových rostlin by ani v období růstu neměl slabě vyschnout.

Opad listů:
- Příčinou je zcela jistě příliš suchý vzduch. Marantovité rostliny jsou na suchý vzduch obzvláště citlivé. Jejich květináč proto nezapomeňte obložit vlhkou rašelinou. Rostlina se také může pěstovat v demižónu.

Stonky jsou ochablé a zahnívají:
- Příčinou může být buď nadměrné chladno, nebo v zimním období příliš vlhký substrát.

Listy ztrácejí barvu nebo jsou popálené:
- Příčinou je zcela jistě příliš silné sluneční záření. Rostlinu tedy co nejdříve přemístěte na stanoviště se zastíněním. Sluneční paprsky by mohly způsobit úhyn rostliny.
Roste v nádrži:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze akvaristy z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v akvaristických obchodech « (získáno z Výdajů v nádržích návštěvníků)
Biolib.cz: http://www.biolib.cz/cz/taxon/id80676/
Podobné:

Hledat fotografie Maranta leuconeura
© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasrostlin/maranta_leuconeura