Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Cvrček domácí

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Cvrček domácí 

Acheta domestica | © M. Kořínek- biolib.cz
Velikost
1
cm
2
Latinsky: Acheta domestica
Čeleď: Gryllidae
Objeveno: Linnaeus, 1758.
Rozšíření: Původní domovinou je jižní Evropa, teplé části Asie a severní Afriky. V současnosti se nachází po celém světě v blízkosti lidských obydlí.
Potrava: Krmí se směsí šrotů, masokostní moučky, sušeného mléka, ovesných vloček, tetraminu, zelených části rostlin, zejména trávy, salátu. Pokud podáváme pravidelně čerstvou zeleninu a ovoce nakrájené na plátky, vařené brambory... není nutná voda.
Rozmnožování: Samička snáší do mělké misky naplněné kyprou zeminou nebo rašelinou (5 cm vysokou vrstvou vlhké půdy, kterou pravidelně vlhčíme) stovky vajíček. Při vlastmím odchovu se kladiště odebírá. Do dvou týdnů se líhnou drobné nymfy. Během růstu se 11 krát svlékají a dospívají ve dvou měsících.
Charakteristika: Chov je nenáročný. Chováme je dostatečném prostoru (např. ve starém akváriu nebo boxu z umělé hmoty vyplněných vlnitým papírem nebo plochými kousky kůry), nejlépe při teplotě 27 - 30°C a naprostém suchu. Slouží jako potrava pro mnoho terarijních zvířat a bez tohoto drobného živočicha by chov mnohých druhů v zajetí nebyl možný. Odchov v zajetí je jednoduchý. Nemohou létat. Jedná se o teplomilný druh. Cvrlikají pouze samečkové pomocí křídel, kterými třou o sebe a na kterých u kořene mají silné žilkování. Cvrčky vhodné ke zkrmení umístíme na dno ledničky, kde zastavují při teplotě 10°C růst.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Cvrček domácí
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/cvrcek_domaci