Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Oblovka zlatá

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Oblovka zlatá 

Lissachatina iredalei | © Biky

» další fotky

Velikost
6
cm
12
Latinsky: Lissachatina iredalei
Čeleď: Achatinidae
Synonyma: Oblovka zlatá
Objeveno: Preston, 1910.
Rozšíření: Afrika: Zanzibar, Tanzánie a Keňa.
Potrava: Jako krmivo je vhodná zelenina, ovoce, houby, pro doplnění živočišné stravy gammarusy či občas kousek kuřecího syrového masa, po němž však výkaly šneků silně zapáchají. Do terária je nutné umístit sépiovou kost, aby měly dostatek vápníku. Čerstvě narozeným šnekům podáváme sépiovou kost ihned po narození.
Rozmnožování: Na rozdíl od svých příbuzných neklade vajíčka, ale rodí živá mláďata. Samice rodí cca 28 dní po oplození asi 30 mladých. Před tím se zpravidla na nějakou dobu zavíčkuje. Mladé naklade do vyhloubeného důlku v substrátu, kde pak několik prvních dní zůstávají.
Charakteristika: Je to drobnější druh, velikost ulity je většinou okolo 7cm, ale může dorůst i do 12cm. Při chovu je nutná vysoká vlhkost vzduchu cca 80% a teplota vzduchu 24-30°C. Noha tohoto plže je krémově žlutá, hlava pak světle hnědá, ulita je žlutá někdy až téměř bílá. Jako substrát se používá lignocel a rašelina (do rašeliny zamícháme bílý vápnitý dolomit, protože ke kyselá). Substrát vlhčíme, ale nesmí vzniknout bláto. V teráriu může být i miska s vodou, šneci se rádi koupou, ale není to úplně nutné, pokud však misku dáme, ne keramickou, ale plastovou. Šneci rádi spí zavěšení na stopě ubikace a občas spadnou, mohli by si poranit ulitu, nebo se i zabít.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Oblovka zlatá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/oblovka_iredalova