Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Oblovka síťovaná

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Oblovka síťovaná 

Lissachatina reticulata | © Vak

» další fotky

Velikost
12
cm
20
Latinsky: Lissachatina reticulata
Čeleď: Achatinidae
Synonyma: Achatina síťkovaná
Objeveno: Pfeiffer, 1845.
Rozšíření: západní Afrika: Tanzánie, Zanzibar.
Potrava: Jako krmivo je vhodná zelenina, ovoce, houby, pro doplnění živočišné stravy gammarusy či občas kousek syrového kuřecího masa. Do terária je nutné umístit sépiovou kost, aby měli dostatek vápníku pro stavbu ulity a její udržování.
Rozmnožování: Pohlavně dospívá v cca 9 měsících. A. reticulata se může křížit i s jinými druhy Lissachatin, proto, pokud chceme odchovy, nesmíme tyto druhy chovat pohromadě, pokud je pohromadě máme, vajíčka musíme ničit. Sperma druhého šneka si dokáže udržet i dva roky. Klade i přes 200 kusů vajíček do důlku v substrátu a to až 4x do roka. Pokud chceme potomstvo, vajíčka oddělíme od dospělých šneků. Mladí se líhnou za 10-20 dnů, jsou veliká půl centimetru a mají téměř průhlednou ulitu, krmíme jako dospělé šneky, musí mít epiovou kost, několikrát provedeme selekci a udáváme až ve velikosti 3cm.
Charakteristika: Je to druhý největší suchozemský šnek na světě, který může dorůst až 20 cm. V zajetí se ale většinou pohybuje velikost ulity cca 12-16 cm. Noha je krémově nahnědlá s tmavou hlavou. Ulita je strakatá, spíše tmavá, hodně podobnou ulitu má i Lissachatina albopicta, ta má však světlejší nohu. Chováme více kusů pohromadě, platí, že na 1cm ulity šneka je nutné mít 1l ubikace, vlhkost vzduchu udržujeme mezi 80-90%, teplotu okolo 25°C, substrát rosíme. Šneci se rádi zahrabávají do substrátu, proto by měl mit výšku několik cm. Do terária také dáme misku s vodou, lepší je stálý, malý bazének, plastový, o skleněný či keramický se tak velký šnek často rozbije. Dožívají se většinou kolem 4-5 let, někdy se mohou dožít i více.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Oblovka síťovaná
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/oblovka_sitovana