Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rak lorentzi

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Rak lorentzi 

Cherax lorentzi | © Landvir
Velikost
10
cm
14
Latinsky: Cherax lorentzi
Čeleď: Parastacidae
Objeveno: Erichson, 1846.
Rozšíření: Austrálie a Nová Guinea.
Potrava: Rak je všežravec. Obecně platí že mladý rak, to znamená do stáří zhruba šesti měsíců, dává přednost živočišné stravě bohaté na bílkoviny. Stráví tablety pro ryby žijící u dna (např. Tetra Wafer Mix). Nitěnky, patentky, spařené kopřivy, cvrčky, moučné červy, syrové rybí maso, salát, akvarijní plži, malé rybky, žížaly - vše mražené i nemražené. Nevhodné: hovězí a jiné maso z teplokrevných zvířat. Pojídá i zeleninu, ovoce a akvarijní rostliny.
Rozmnožování: Rozmnožují se v září až v dubnu. Samičky snášejí vajíčka 24 hodin po oplození, bývá jich 50-70. Dalších asi 6 týdnů pak nosí vejce na těle. Mláďata pohlavně dospívají ve stáří jednoho roku.
Charakteristika: Jsou to poměrně klidná zvířata aktivní zejména v noci, přes den jsou schovaní v úkrytech. Pohybují se pomaleji, ovšem ryby považují za potravu. Akvárium pro ně musí být dobře zakryté a opatříme je kameny a úkryty. Teplota 23-31°C, ale pokles na pokojovou teplotu jim příliš nevadí. Voda - bez chlóru, je pro raky jedovatý. Je dobré vodu nechat ustát, minimálně 24 hodin. Nebo převařit a nechat vychladnout. Je nutné odstraňovat zbytky potravy, zvláště pokud není akvárium vybaveno výkonným filtrem. Rostliny rak stříhá a žere, někdy rostlinu jen ustřihne či vyhrabe a nechá ležet nedotčenou. Destrukce rostlin je docela častý jev. Dožívají se čtyř až pěti let.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Rak lorentzi
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/rak_lorentzi