Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rak mexický zakrslý

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Rak mexický zakrslý 

Cambarellus patzcuarensis | © Johan
Velikost
4
cm
5
Latinsky: Cambarellus patzcuarensis
Čeleď: Cambaridae
Objeveno: Villalobos, 1943.
Rozšíření: Střední Amerika: sopečné jezero Lago de Patzcuaro, Mexiko.
Potrava: Rak je všežravec. Obecně platí že mladý rak, to znamená do stáří zhruba šesti měsíců, dává přednost živočišné stravě bohaté na bílkoviny. Stráví tablety pro ryby žijící u dna (např. Tetra Wafer Mix). Nitěnky, patentky, spařené kopřivy, cvrčky, moučné červy, syrové rybí maso, salát, akvarijní plži, malé rybky, žížaly - vše mražené i nemražené. Nevhodné: hovězí a jiné maso z teplokrevných zvířat. Pojídá i zeleninu a ovoce a také mrtvé rybky.
Rozmnožování: Samičky snášejí vajíčka 24 hodin po oplození, bývá jich okolo 50 a v jedné sezóně mohou mít více snůšek. Dalších asi 10-14 dnů pak nosí vejce na těle. V tomto období je třeba chovat se k ní velice ohleduplně, protože poplašená samička často reaguje na stres a rušení odhozením vajíček. Při dostatku potravy lze odchovávat mladé ráčky ve společnosti dospělých.
Charakteristika: Ve volné přírodě se nachází v modré, šedé nebo hnědé barevné varietě. V zajetí se zpravidla chová Cambarellus patzcuarensis var. "Orange", o jeho původu se ale vedou spory. Může mít na těle tmavé pruhy nebo skvrny. Je to malý druh, který neničí akvarijní rostliny, a při dobrém krmení si nevšímá ani malých rybek a to ani potěru.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Podobné:

Hledat fotografie Rak mexický zakrslý
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/rak_mexicky_zakrsly