Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Sklípkan barevnochlupatý

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Sklípkan barevnochlupatý 

Nhandu coloratovillosus | © jammes

» další fotky

NáročnostVelikostVěkCenaČasová nár.
Snadný618600Velmi nízká
cmlet
820700
Latinsky: Nhandu coloratovillosus
Čeleď: Theraphosidae
Objeveno: (Schmidt, 1998)
Rozšíření: Brazílie
Potrava: Konzumují všechny bezobratlé úměrně ke své velikosti (cvrčky, šváby, sarančata, mouční červy ..., dospělý jedinec přijme i holata myší).
Rozmnožování: Samice vytváří kokon zhruba dva měsíce po spáření které nebývá problematické, vypuštěná mláďata bývají překvapivě malá. Podle dostupných údajů se odchov neliší od běžně chovaných zástupců příbuzného rodu Pamphobeteus
Charakteristika: Základní zbarvení je tmavě šedé až černé s načervenalými delšími chloupky na zadečku a bílými skvrnami na kloubech končetin. Tím se podobá druhu Acanthoscurria geniculata, oproti kterému je ale hustěji ochlupený a skvrny nemá výrazně ohraničené. Nároky v chovu se podobá rodu Brachypelma. Vyhovuje mu menší terárium pro zemní druhy s úkrytem a napáječkou při teplotách mezi 24 - 30 °C s možným nočním poklesem a vzdušnou vlhkostí mezi 60 - 80 %. Substrát udržujeme mírně vlhký. Obvyklý vzrůst je kolem 14 cm v rozpětí nohou, některé starší exempláře mohou ovšem dosáhnout až 20 cm. V přírodě obývá travnaté pampy, kde bývá často nalézán v okolí termitišť. Je dravý, žravý, imulsivní až zbrklý, s tendencí při vyrušení divoce pobíhat. Při přelovování je proto nutné dbát zvýšené opatrnosti, pádem z výšky by se pavouk mohl vážně poranit. Mimo útěku do úkrytu se brání vyčesáváním žahavých chloupků. Toxicky není významný. Samci dospívají ve dvou až třech letech, samice v průměru o rok později. Dožívají se 15 a více let.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Sklípkan barevnochlupatý
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/sklipkan_barevnochlupaty