Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Sklípkan korálkový

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Sklípkan korálkový 

Acanthoscurria geniculata | © Jammes

» další fotky

NáročnostVelikostČasová nár.
Snadný7Velmi nízká
cm
10
Latinsky: Acanthoscurria geniculata
Čeleď: Theraphosidae
Objeveno: (C. L. Koch, 1841)
Rozšíření: Jižní Amerika: Brazílie.
Potrava: Konzumují všechny bezobratlé úměrně ke své velikosti (cvrčky, šváby, sarančata, mouční červy ..., dospělý jedinec přijme i holata myší).
Rozmnožování: Samička vytváří po páření (za 2-4 měsíce) v úkrytu kokon, do kterého naklade 300 vajíček (starší samice až dvojnásobek). Kokon nosí s sebou. Několik dní po vylíhnutí zůstávají mladí v kokonu, pak se rozlezou.
Charakteristika: Jedná se o zemního sklípkana atraktivního vzhledu. Je to poněkud zbrklý, dravý a mimořádně žravý druh (což může vést až k překrmování chovaných zvířat), poměrně hbitý, v některých případech až středně agresivní. Při vyrušení se brání odhazováním žahavých chloupků, staví se do obranného postoje, občas, je-li vydrážděn, se uchyluje i k výpadu. Disponuje velkým množstvím jedu (až 8,9 mg), což stačí k usmrcení 60-ti myší. Pro teplokrevného živočicha těžšího než 1 kg už ovšem jeho toxin není příliš nebezpečný. V zimním období může až několik měsíců zůstat v úkrytu. V rozpětí nohou měří až 22 cm. Teplota pro chov je 23-25°C, vlhkost 70-80%. Teplota by neměla klesnout pod 20°C. Jako substrát je vhodná hrabanka s rašelinou. V misce musí být k dispozici voda. I přes jeho nenáročnost a atraktivitu jej nelze považovat za druh vhodný pro začátečníky, doporučit jej lze až teraristům se zkušenostmi z chovu zástupců r. Brachypelma, Aphonopelma, nebo Grammostola. Terárium pro tento druh by mělo být poněkud větší, než u pavouků např. rodu Brachypelma. Doporučené rozměry jsou 40 X 20 X 30 cm (délka, výška, šířka).
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Sklípkan korálkový
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/sklipkan_koralkovy