Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Sklípkan Smithův

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Sklípkan Smithův 

Brachypelma smithi | © jammes

» další fotky

NáročnostVelikostVěkCenaČasová nár.
Snadný72050Velmi nízká
cmlet
9301000
Latinsky: Brachypelma smithi
Čeleď: Theraphosidae
Objeveno: (F. O. P.-Cambridge, 1897)
Rozšíření: Mexiko.
Potrava: Konzumují všechny bezobratlé úměrně ke své velikosti (cvrčky, šváby, sarančata, mouční červy ..., dospělý jedinec přijme i holata myší).
Rozmnožování: V zajetí se dobře rozmnožují. Samice klade do kokonu okolo 800 vajíček, ze kterých se za 7-10 týdnů líhnou malí pavoučci
Charakteristika: Asi nejznámnější a nejpopulárnější druh sklípkana. Tento větší zemní druh je mimořádně klidný a mírný. Při vyrušení se brání nejvýš odhazováním žahavých chloupků, které ovšem u vnímavých jedinců mohou vyvolat alergickou reakci. K pokousání se neuchyluje, vlastně dosud nebyl popsán případ, že by k něčemu takovému u člověka došlo. Tento fakt ovšem rozhodně není výzvou k lehkomyslné manipulaci s chovanými zvířaty (!).
Tito pavouci se v přírodě zdržují převážně na zemi, pod kameny a kousky kůry, pod zemí si občas vyhrabávají i menší mělké nory. Teplota pro chov by se měla pohybovat v rozmezí 25 - 28 °C, vzdušná vlhkost pak mezi 65 - 75 %. Jako substrát je vhodná hrabanka s rašelinou. V misce musí být neustále k dispozici voda. Jde o velmi krásný pozemní druh, mezi pavouky náležící nad to i délkou života mezi rekordmany (samičky se údajně mohou v dobrých podmínkách dožít běžně i více nežli 30 let), které lze začínajícím chovatelům jedině doporučit jako jedny z nejvhodnějších.
Pozn.: při odchovech pozor, samice je při páření vůči samci často agresivní (u celého rodu Brachypelma je kanibalismus obvyklým jevem)...
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Sklípkan Smithův
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/sklipkan_smithuv