Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Strašilka ďábelská

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Strašilka ďábelská 

Peruphasma schultei | © jammes

» další fotky

VelikostCena
415
cm
780
Latinsky: Peruphasma schultei
Čeleď: Pseudophasmatidae
Objeveno: Conle & Hennemann, 2005
Rozšíření: Sever Peru, oblast Cordillera del condor (endemit)
Potrava: V přirozeném prostředí se tento druh živí pepřovcem . V chovu jako většina druhů čeledi Pseudophasmatinae bez potíží přijímá rostliny čeledi olivovníkovité (Oleaceae) - ptačí zob (ligustrum), šeřík (Syringa) a Zlatice (Forsythie)-lidově zlatý déšť. Obzvlášť dobře je také přijímaný Zimolez (Lonicera) z čeledi zimolezoité (Caprifoliaceae). Z tohoto výčtu jsou nejlepší variantou ptačí zob a zimolez, jelikož mají i stálezelené kultivary.
Rozmnožování: samička délka zhruba 5 až 7 cm, oproti samečkovi je masivnější, zvláště při zaplnění vajíčky sameček délka zhruba 4 až 5 cm, subtilnější než samička pohlavně, páření jsou častá, sameček se často na samičce vozí, aniž by se s ní pářil vajíčka Jsou černá oválná a hladká asi 4mm dlouhá. Samice začíná snášet asi 2-3 týdny po dospělostním svleku, v nejlepší kondici dokáže naklást i 12 vajíček denně, v kladení je určitá periodicita, kdy samička všechna vajíčka vyklade a další snese zase až po zaplnění. inkubační doba 4-5 měsíců při teplotě 20°C, při vyšší teplotě i méně než za 4 měsíce, ale tyto teploty neodpovídají teplotám v přirozeném prostředí nymfy vývoj do dospělosti trvá až 6 měsíců v závislosti na teplotě
Charakteristika: Malý, černě zbarvený druh se sametovým povrchem těla. Má dva páry černých mikrokřídel s bílou síťovitou kresbou. Druhý pár křídel často při vyrušení roztahují, jeho spodní část je červená. Obě pohlaví mají žluté oči a červená ústa.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Podobné:

Hledat fotografie Strašilka ďábelská
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/strasilka_dabelska