Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Šváb argentinský

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Šváb argentinský 

Blaptica dubia | © EffyMerillis

» další fotky

NáročnostVelikostCenaČasová nár.
Snadný41Velmi nízká
cm
54
Latinsky: Blaptica dubia
Čeleď: Blaberidae
Rozšíření: Jižní Amerika, Argentina
Potrava: Jako potravu pro šváby je možné použít cokoli, co je organického původu. Granule pro psi, kočky a jiná domácí zvířata, ovesné vločky, staré pečivo, piškoty, kukuříčný a obilný šrot, sušené mléko, veškeré ovoce a zelenina (postačí jako zdroj vody) apod.
Rozmnožování: Pro úspěšné rozmnožování je potřeba chovat větší množství švábů na relativně malém prostoru. Chovnou nádobu vybavíme například karetkami od vajec a na dno dáme rašelinu nebo lignocel. Samička se v dospělosti páří se samcem a poté nosí u zadečku ootéku ve speciálním vaku, ve které je 25-30 vajec. Po cca měsíci se začnou líhnout malé tzv. nymfy, které se po čas růstu svlékají, do dospělosti jde o přibližně 7 svleků. Doba růstu je 4-5 měsíců. Rychlost růstu a rozmnožování záleží n tepotě, čím vyšší teplota, tím rychlejší vývoj. Samci žijí 9 a samice až 18 měsíců.
Charakteristika: Švábi jsou nejlehčeji chovatelným a pro mnoho chovatelů nejideálnějším chovným hmyzem. Jejich chov je velmi jednoduchý a zvládne jej i naprostý začátečník.
Švábi mají proměnu nedokonalou. Při svlékní švába praská pokožka nejprve za hlavou a postupně z ní vylézá většinou bílý jedinec, který po čas dašího růstu tmavne. V tomto období jsou švábi nejzranitelnější.
Šváby Blaptica dubia jsou jedni z nejchovanějších švábů pro krmení terarijních zvířat. Jsou sexuálně dimorfní, tzn. že samec a samice vypadají jinak. Samice jsou robustnější a oproti samcům nemají křídla. Výhoda těchto švábů je nenáročnost, nemožnost útěku po hladkých plochách, při náhodném útěku nejou schopni se rozmnožovat (potřebují kolonii a vysokou teplotu), tudíž nám nezamoří celý byt, ochota přijímat téměř jakoukoli potravu organického původu.
Při rozmanitosti krmení a dodržení základní hygieny v chovné nádrži jsou dubie spolehlivým a levným krmením pro terarijní zvířata.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Šváb argentinský
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/svab_argentinsky