Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Xenesthis intermedia

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Xenesthis intermedia 

Xenesthis intermedia | © VaJzi

» další fotky

Velikost
8
cm
9
Latinsky: Xenesthis intermedia
Čeleď: Theraphosidae
Objeveno: Schiapelli & Gerschman,1945
Rozšíření: Tropický deštný prales Venezuely a Kolumbie
Potrava: Přijme bezobratlé o zhruba stejné velikosti, jako je jeho hlavohruď: cvrčci, sarančata, šváby, ale i myší holátka a ryby.
Rozmnožování: Samec má v dospělosti tibiální háky a na konci pedipálp, bulby. Samička vytváří kokon cca 4 měsíce po páření, při kterém dochází velice často k usmrcení samečka. V kokonu je 30-70 vajec (podle stáří samice).
Charakteristika: Je to středně až rychle rostoucí pozemní druh sklípkana, který přijímá potravu bez problémů. Dokáže se rychle pohybovat a je agresivnější/nervózní - nejčastěji se brání vykopáváním obraných chloupků. Jeho jed není toxicky významný, ale díky velikosti chelicer je kousnutí bolestivé. V rozpětí nohou dorůstá přes 20 cm. Vyhovují mu teploty od 23-28°C a vlhkost 75-80%. Jako substrát použijeme čistou rašelinu, lignocel nebo jejich směs s výškou od 5 do 10 cm. Terárium by mělo být větších rozměrů, např. 30x30x25 cm s úkrytem (ideálně z korkové kůry) a mělkou napáječkou. Samečci se dožívají 2 až 3 let a samičky i přes 15 let. Základní zbarvení je tmavohnědé s černými nohami a světlými chloupky. Na karapaxu se nachází růžová hvězda. Přezdívá se mu "Amazon Blue Bloom". Tento druh je velice podobný X. immanis, ale vyskytuje se v menší oblasti a také se liší chloupky na abdomenu.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Xenesthis intermedia
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/xenesthis_intermedia