Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zlatohlávek smaragdový

 

Atlasy » Atlas bezobratlých » Zlatohlávek smaragdový 

Smaragdesthes africana | © predator3313
Velikost
1
cm
2
Latinsky: Smaragdesthes africana
Čeleď: Scarabaeidae
Rozšíření: Pobřeží slonoviny, Ghana
Potrava: V chovech většinou sladké ovoce, především banán (ale i meloun, švestky atd.) Larvy krmíme listovou hrabankou, ke které můžeme přimíchat trouch a kompost (není nutné). Minimálně 60-70% by měla tvořit hrabanka. Larvy můžeme přikrmovat salátem nebo jablkem, pozor ale na hnilobu a roztoče.
Rozmnožování: Pohlavní, samci se dají poznat podle vtlaku na břiše, samičky jej mají vypouklejší. Samičky kladou vajíčka do lesní hrabanky, která by měla mít vrstvu minimálně 5cm (ale lepší je spíš 8-10cm). Imagům se doporučuje přisvětlovat nebo mít terárium na místě, kde je značné přirozené osvětlení. Při nedostatku světla samičky kladou mnohem menší počet vajíček (nebo dokonce vůbec). Z vajíček se během asi 3-5 týdnů vylíhnou larvy, které v průběhu života prochází třemi fázemi (instary) které značíme L1,L2 a L3. Larva se na konci L3 stádia zakuklí a nakonec s kukly vyleze imago. Vývoj larev trvá asi 3-4 měsíců, a kukly kolem 1,5-2 měsíců. Při vyšších teplotách může být vývoj rychlejší.
Charakteristika: Tento zlatohlávek patří mezi nejmenší chované druhy. Odborníci i amatéři jistě ocení jeho krásně zářivou barvu (zelenou nebo modro-fialovou). Pro tento druh stačí poměrně malé terárium kolem 20x20x20cm kde vzhledem k jeho malé velikosti můžeme chovat 20-30 kusů. Ideálně jej rozčleníme větvičkami a kůrou, brouci poměrně rádi lezou.
Povahově patří mezi akční ale poměrně opatrné brouky, kteří se často při vyrušení snaží okamžitě zahrabat do hrabanky. Imaga s v dobrých podmínkách dožívají až půl roku.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Podobné:

Hledat fotografie Zlatohlávek smaragdový
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/bezobratli/zlatohlavek_africana