Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Hroznýšovec kubánský

 

Atlasy » Atlas hadů » Hroznýšovec kubánský 

Chilabothrus angulifer | © Pogona
VelikostCena
250800
cm
4001800
Latinsky: Chilabothrus angulifer
Čeleď: Boidae
Objeveno: (Bibron, 1843)
Rozšíření: Kuba, Islas de Pinos
Potrava: Obratlovci odpovídající velikosti, myši, potkany, občas morčata či křečky, příp. kuře. V zajetí s krmením nejsou problémy, pouze u zvířat z importu mohou nastat.
Rozmnožování: U nás jsou poměrně dobré odchovy a jejich množení není těžké. Podobá se nápadně ostatním hroznýšovitým hadům, po mírném zimování, kdy samce a samice máme odděleně je k sobě připustíme v období prosinec - březen. nejlépe 2samce ke třem samicím. Jsou živorodí.
Charakteristika: Tito hadi se v zajetí dorústají většinou okolo 300 - 350cm, jsou však případy, kdy se jejich délka blížila k 500cm, nebo naopak dosahovala sotva 250cm. Samci bývají menší než samice, pro 100%ní určení pohlaví je třeba sondování.

Terárium pro pár by mělo mít rozměry alespoň 120*60*80cm, vybavené silnými větvemi, jelikož hadi rádi šplhají - v přírodě dokonce velmi často loví ptáky. Vhodná je velká nádoba s vodou, příp. koupání hadů alespoň 2krát týdně ve vlažném vodě.
Narozdíl od svých známých příbuzných Hroznýších královských či dumerilštích nejsou tolik mírumilovní, obzvláště mláďata a to i ta odrostlejší jsou poměrně kousavá a útočná, nicméně v dospělosti se při časté manipulaci s nimi toto eliminuje na minimum.
Jako podklad je vhodná jedlová kůra, bukové štěpky, nebo noviny či "umělý trávník" - poslední dvě zmiňované se snadno udržují.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Hroznýšovec kubánský
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/hadi/hroznysovec_kubansky