Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Psohlavec zelený

 

Atlasy » Atlas hadů » Psohlavec zelený 

Corallus caninus | © Jens

» další fotky

Velikost
200
cm
320
Latinsky: Corallus caninus
Čeleď: Boidae
Objeveno: Linnaeus, 1758.
Rozšíření: Jižní Amerika: Amazonská pánev Jižní Ameriky - Brazílie, Guyana, Surinam, Peru.
Potrava: Psohlavcovou potravou jsou ptáci a drobní hlodavci žijící ve větvích stromů. Psohlavec má výrazně vyvinuté přední zuby, které mu napomáhají nejen při lovu, ale i při přichycení kořisti.
Rozmnožování: Rozmnožování v zajetí je téměř nemožné, ač se čas od času povede. Samice rodí živá mláďata, barva mláďat a dospělců je odlišná. Psohlavec má až 20 živých mláďat.
Charakteristika: Psohlavec zelený je hroznýšovitý had, jehož svrchní strana těla je zbarvena do smaragdové zeleně s nepravidelnými bílými skvrnami, může mít nádech do modra či žluta. Břicho a spodní strana hlavy je žlutá. Psohlavci odpočívají smotaní ve smyčkách ve větvích stromů, jen při lovu je hlava mírně povytažená dopředu, kdy je had ostražitý. Oproti rozšířeným představám jsou v dospělosti jeho hlavní potravou savci, ptáky prakticky neloví. Psohlavec zelený se dělí na dva odlišné varianty, tzv.Amazon Basin (hadi, které můžeme nalézt hlavně v Brazílii a Peru) a Northen type (hadi ze severu kontinentu, tedy ze Surinamu a Guyany). Tyto dvě varianty se od sebe liší hlavně délkou (Amazon Basin až přes 300 cm, Northern type většinou mezi 150-200 cm)a zbarvením (Amazon basin má zbarvení tmavě zelené s rovnou nebo klikatou podélnou čárou na hřbetu, která se táhne až k ocasu, Northern type jsou zbarveni světleji zeleně a mají na hřbetě nepravidelné podélné pruhy). Co se týče krmení, tak mají tito hadi extra pomalý metabolismus, takže se doporučuje krmit 1x za 14 dní, mládata 1x za 7-10 dní.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Psohlavec zelený
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/hadi/psohlavec_zeleny